2014 Haziran ayı Trakya aşırı yağış ve Dolu felaketleri

Ynt: 2014 Haziran ayı Trakya aşırı yağış ve Dolu felaketleri

sebazios link=topic=76269.msg902140#msg902140 date=1403690990' Alıntı:
Hiçbir meteoroloji tahmin programı yada kurumu bu yağışı da tahmin edemedi.

Dün gece uzak bir tarlada ot bağlamaya başladım. Saat 00:00 sıraları. Fırtına var. Hatta fırtına namluları dağıtmış diye söylendim.

Planım dayanabildiğim yere kadar bağlayıp dayanamadığım yerde yatıp uyumak. Battaniye falan da var yanımda.

Keşan ' dan bir arkadaşla da beraberiz. Sohbet ediyoruz. 00:30 ' da arkadaş Keşan ' a yola çıktı. 20 dakika sonra aradı. Abi istersen bağlamayı bırak. Korudağ ' a gelmeden, adilhan sapağında yağmur başladı diye.

Huylandım, bağlamayı bıraktım. Bi sigara yakıp beklemeye başladım. Bir yandan da hava durumlarına bakıyorum. En güvendiklerim NTV Hava, yahoo, DMİ, poseidon hepsinde günlük güneşlik gösteriyor. Tamamında yağmur yağma ihtimali %0 (sıfır) olarak verilmiş.

10 dakka geçmedi hava bindirdi. 120 civarı bağlamıştım. Olduğu gibi kaldılar.

Yarım saat yağdı.

Sonra neden merak edip yeniden baktım tahminlere. Hepsi hala günlük güneşlikti.

Yaptığım işten soğur oldum bu sene.

İşin komik yanı ise şu:

Sabah mal sahibi aradı, meteoroloji tahminlerine bakmadın mı diyor :D
Dünkü yağmuru bilen yok yılmaz bir tek amcam dedi yağacak bundan sonra onu takip edicem :)

umutmalkoc link=topic=76269.msg902158#msg902158 date=1403695321' Alıntı:
Dünkü yağmuru bilen yok yılmaz bir tek amcam dedi yağacak bundan sonra onu takip edicem :)

Bende dün gece muhabbet ettigimiz Keşan ' lı arkadaşı takip edicem.

Yağmurdan yarım saat önce 'Abi bu fırtına yağmur getirir' demişti. İnanmamıştım.

Umut meteorolojiyi degil de çevredekileri takib etsek daha randimanli olacak gibi :)

amcam pazar gecesi dedi salı yağmur geliyor diye bizde güldük sitelerde göstermediğinden.pazartesi dedim bi dinleyelim gidelim biçmeye 4 parça yer biçtim 5.parçada biçeri batırdık yarım kaldı biçim akşamda yağmur yağdı.köye yavaş yavaş toprak toprak çeke çeke yağmış.zaten çamurdu iyice ağırlaşmıştır toprak