2011 buğday primleri

Ynt: 2011 buğday primleri

bende aynı dönemde yatırdım demek ki ikimizde aynı dönemde alıcaz .. artık erken yatıran erken geç yatıran geç alıcakmı$ paraları bekleyelim bakalım .. 13 14 binlira toplam destek yatıcak bugdaydı slajdı mazot gübre tohum destegi hala bekliyoz .. kı$ın ortasında geliverse ilac gibi olucak ..

arkadaşım ben ocagın birinde bugay pirimini aldım arkadaşların dedigibi 47 ye geliyor faturayıda başladıgı gün teslim etmiştim yani kırıkkalede faturasını fatuların teslim edileceyi ayda verenlerin çogu aldı saygılar

vermez gomaz olsunlar çiftçinin parasını kesenlerin boğazında kalır inşallah ben kaç defa şikayet ettim neden kesiliyo nereye kesiliyo diye hiç bi yanıt alamadım zehir zıkkım olsun benim hakkımı yiyenlere

hayriaga link=topic=50723.msg514108#msg514108 date=1326824632' Alıntı:
arkadaşım ben ocagın birinde bugay pirimini aldım arkadaşların dedigibi 47 ye geliyor faturayıda başladıgı gün teslim etmiştim yani kırıkkalede faturasını fatuların teslim edileceyi ayda verenlerin çogu aldı saygılar
47 kuru$a mı geldi yani zaten 50 kuru$ vericeklerdi 3 kuruş kesinti mi var ?

bugün askıdan indi bugday primleri bizim kasaba için ayın 24dünden sonra yatırılmaya başlanıcakmı$.mazot gübre desteklemeleride $u an askıda .. bugday primlerini alamayanlar için bilgilendirme artık askıya cıkıp 1 hafta köy muhtarlıklarında askıda kalıyormu$ itiraz etmek icin bi yanlı$lık varmı diye..

köylü link=topic=50723.msg515519#msg515519 date=1326986943' Alıntı:
KAVUNA DA MAZOT PARSI GÜBRE PARASI VAR MI.

Mazot gübre parası ÇKS kapsamında ektiğinizi belirttiğiniz mahsül grubuna göre ödenir. Bu çerçevede kavun: Hububat, Yem bitkileri, ......., Sebze, Meyve alanları grubuna gireceğinden mazot-gübre desteği alabilirsiniz.

köylü link=topic=50723.msg515734#msg515734 date=1326996290' Alıntı:
bi bilen çıkmadı ya
mazot gübre parası dekara göre alındığı için ÇKS belgesine göre düzenleniyor.Bunun için bu destekten faydalanabiliyorsunuz.Bu desteklerin bulunduğu listeler gelmesi lazımdı bu aralar bizim köyün listeleri geldi ama paralarda gelecek heralde yakında. Pancar dairesinden aldığımız tohumların parasını bile ödemiyor hepsi :) ALLAH sonumuzu hayır etsin.