2000 model 683universal mi yoksa 87 model steyr mi

tolga ben 5 ay önce 2007 683 aldım arkadaşım da 85 steyr vardı
styeri ilk sahibinden aldı çokta temiz motordu senede 40 dönüm yer işledi 5 yıl boyunca sonra arka dağıttı 4,5 - 5 bin lira masraf açtı öyle olunca sattı.
bende steyr alacaktım sonra o sıkıntı olunca vazgeçtim 683 aldım.
styer yakıt olarak iyi çekiş olarak iyi 683 ise şimdilik ben memnunum yakıt öyle çok değil 70-56 dan az yakıyor çekiş olarak ta 3 lü 12 numara ile seri 1 ile rahat şekilde sürüm yapıyor.
ben temiz olmak kaydı ile 683 derim.

Temizini bulursan 8073 öneririm 640 yada 683 ü önermem yakıt olarak fazladır.
10 yıldır kullandığımız 8073 usta yüzü görmedi Patates ekeriz balya yaparız patoz çift bir çok alanda kullanıyoruz yıllık ortalama 250 yada 300 saat çalışır
Demem oki temizini bulursan kaçırma
Şanzıman arzasına gelince bi çatarsa vah haline
Köyümüzdeki diger bazı kulanıcılar bu arzayı nasıl beceriyorlarsa yaptıkları hata sonucu satmak zorunda kaldılar birazda kulanıcıya bağlı yani

Bu iki seçenek arasında Steyr biraz daha öne çıkıyor sanki, lakin steyr'lar eskimeye başladı ve eskiyince daha çok dert açar oldu binicilere. Civarda yıllarca sorunsuza yakın Steyr kullananlarda var, dert üstüne dert açanlarda var. Difrenasiyel dağıtma, buçuk viteste takılma, bahar aylarında dahi hararete kalkma gibi sorun yaşayalar oldu bildiğim. Steyr alınacaksa bakım durumu emin olunan bir 8073 bakın derim.

643 ve 683 familyası da tercih edilebilir, henüz yeni oldukları için çok ciddi problem yaşayan duymadım, lakin onlarında hor kullanılmış olanları var. Çekişleri hiç fena değil.

Tümosan 74-80 veya 82-80 varsa onlarda iyi motor 2000 yılı öncesi olanlar. Hidrolikler biraz zayıf diyorlar.

65-46 düşerse hepsinden iyi olur.

640 ve diğer Fiat seçenekleri yıllara meydan okuyor, orta bakım durumu olanı bile yıllarca işinizi görür, her zaman alınır satılır, piyasa değer kaybı, parça usta sorunu olmaz. Steyr ve 683'lere göre biraz daha hafif olduğu için çekişte az noksan kalır, yere bassın onlardan noksan kalmaz.