**** 17'li Aysan Tiller ile anız sürümü New Holland TL100***

Güzel çalışma olmuş Mustafa aysan çektiğin yere birşey ekecekmisiniz?

Eyvallah sağolasın Rıdvan yulaf ekeceğiz buraya 20 dönüm kadar kalmıştı.. Dedim kalmasın ekelim orayıda...

Bereketli olsun
Köpek traktoru bırakmıyor

Eyvallah abi sağolasın bakalım kim fark edecek diyordum kendi kendime :) Evde bir takıldı traktörün arkasına tarlaya kadar koştu. Ben tarlada kaç tur attıysam o o akdar atmıştır. Dil dışarda geldi eve akşam :)

Kolay gelsin güzel çalışma olmuş

Teşekkürler..

Kolay gele videoda traktorun sesini nasil kesip muzik atiyorsunuz

Teşekkürler... Videoları sony vegas a attığınızda altta iki tane çalışma çizgisi çıkar. Üstteki video çizelgesi. Alttaki ses çizelgesi ses çizelgesinden sesi sildiğiniz motor sesi kaybolur. Yerine müzik atmayı tercih ediyorum ben aynı çizgiye müzik eklediğinizde müzik çalmaya başlar.

Alttaki çizgiden müziği kesip motor sesi ile müzik sesini bir birine girintili hale getirip çarpı şeklinde 2 dalga var o dalgaları girinti kadar. uzattığınızda müzik sesi yavaş yavaş azalır motor sesi yavaş yavaş artar ;) [MENTION=71089]GörkemÇetin[/MENTION] görkem daha iyi anlatır bunu...

paylaşım için teşekkürler güzel video olmuş :)
Teşekkürler... Videoları sony vegas a attığınızda altta iki tane çalışma çizgisi çıkar. Üstteki video çizelgesi. Alttaki ses çizelgesi ses çizelgesinden sesi sildiğiniz motor sesi kaybolur. Yerine müzik atmayı tercih ediyorum ben aynı çizgiye müzik eklediğinizde müzik çalmaya başlar.

Alttaki çizgiden müziği kesip motor sesi ile müzik sesini bir birine girintili hale getirip çarpı şeklinde 2 dalga var o dalgaları girinti kadar. uzattığınızda müzik sesi yavaş yavaş azalır motor sesi yavaş yavaş artar ;) [MENTION=71089]GörkemÇetin[/MENTION] görkem daha iyi anlatır bunu...

Daha neyi anlatayım temel şekilde anlatmışsın abi gerisi profesyonelliğe girer:D

Kolay gelsin mustafa tl100 tek traktörmü sizde başrolde hep o varda:)

Birde şu sol ön çamurluğu bi düzeltsen valla benim elim ayağım titredi burdan hiç dayanamam böyle şeylere :D :D

Hahha :) Sağolasın Buğra yanında bir tanede John Deere 5055E var atom karınca ara işlerini yapıyor. (Ekim, çapa, ilaçlama, pancar sökümü vs ağır işe hiç koşmadık)

Yahu aklımda var bir traktör daha almak bu sene 3. bir traktör ihtiyacı gerçekten kendini çok hissetirdi. Sahibinden.com da baktığım traktörlerde 2008-2009 model traktörler hep 2000-4000 saat arasında yazmışlar. Bizim john Deere sadece ara işleri ile 2012 de sıfır aldık 5 bin küsür saatte o yüzden 2. el traktör almaya pek güvenemiyorum. Bakalım önüzmedeki süreçte bir süprüz yapabilirim bir şey yazmayayım ama gözüm yükseklerde :) :)

Çamurluğu nasıl fark ettin ben hiç fark etmedim. Kepçe ya.... dönerken kepçenini kollarına takılıyor o da yamultuyor hali ile :) düzelticem yarın hepsini. Yan çamurluklarda kırık onlarlada ilgilenecem bakalım nasıl oalcak :D :D

Maşallah güzel video olmuş abi, köpeği de alsaydın motora[emoji4]

Eyvallah Mahmut bir kere bindirdim bir bağırmaya başladı eve kadar kafa bırakmadı bir dahada bindirmedim. aslında o traktörde iken video ya çıksa renk katar :) :)

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Eyvallah abi... Ben maksimum tork devrinden biraz fazla devir veriyorum traktöre, alışkanlık olmuş bende TL100 1650 galiba maks torq devri yanlış hatırlamıyorsam. Ben 1700-1800 arası veriyorum yakıtta hep hiç fazla yaktığı olmadı ama ben traktörü sıkıştırmam hiç.. Traktör zorlanmadan rahat gidiyorsa 2 takvye 3 vites düğme geride (kaplumbağa).... zorlanıyorsa 2-2 Düğme ilerde (tavşan) kullanıyorum...

TL 90A aldı birisi biraz fazla yakıyor diye şikayetçi TL100A hiç kullanmadığım için kıyaslama yapamıycam ama TL100 ile TL100A arasında 3,9--4,5 gibi bir silindir hacmi farkı var. TL100 mü 100A mı derseniz tertemiz bir TL100 bulsam yine alırım :)