100 110 Hp Traktör önerisi

Merhaba arkadaşlar 100 hp ila 110 hp kadar traktör öneriniz nelerdir tercihen massey ferguson ve new holland johndeere de olabilir aradığımız performans güç yakıt tasarrufu dayanıklı çok yakmayan servisi yedek parçası pahali olmayan traktör öneriniz nedir marka model olarak
Ustam bölgende Mf servisi varsa hiç durma 5700S serisi alabilirsin yakıtı çok az yaptığı iş süper her gün değerleniyor özellikleri ve konforunu binince sen tadıcaksın zaten 😉

5400 serisinden 5445-5455-5460 öneririm. Bakımlı bir traktör denk gelirse yüzünüzü güldürür. Yedek parçası pahalı ama pek de yedek parçaya ihtiyaç olmuyor doğruya doğru. Satarken de sıkıntı olmaz alıcısı bulunur. Ben memnunum. Nh tr6 serisinin de sizi memnun edeceğini düşünüyorum ama daha pahalı bir seçenek olur.
45 55 güzel makina ama perkins commanrail olması biraz sıkıntılı geliyor bana enjektörler arıza veriyormuş diye duydum birazda pahalı 10 binden başlıyormuş galiba

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
Claas arion yada axos serilerine bakabilirsiniz arion da john deere motor ve mf dyna 4 şanzıman var parca sıkıntısi olmaz zaten kolay kolay arizada yapmaz fiyat. Olarak uygunlar performans olarak memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz

Şimdi bazı yorumlara bakıyorum NH çok arıza veriyor deniliyor. Arıza vermeyen traktör yoktur onu söyleyeyim. Mühim olan servis ağıdır. Senelerce arıza vermeyen traktör bir sene arıza yapar, yazın ortasında 15 gün sanayide yatar. Biz NH kullanıyoruz ve bu zamana kadar en ağır arizamiz bu sene oldu ve 3bin TLye pompa elemanlarını değiştirdik. Bahsettiğim bu traktör senede 1500 saat çalışan bunun 1200 saatini kuyrukmilinde sabit gazla geçiren bir traktör.
Fiyatlara gelince:
NH 100 beygir 320bin
MF 100 beygir 450bin
JD 100 beygir 480bin (M-R modeller 70bin Eurodan başlıyor)
Seriden seriye de fiyatlar değişiyor.
Aradaki fiyat farkını görünce gider NH alirsiniz zaten. Gidip 100 beygir traktöre 500bin vermek mantıklı gelmiyor bana. Traktörden ziyade ekipmanın yaptığı iş önemlidir derim. Umarım yardımcı olmusumdur.

Ben üç yıl kadar mf 5445 kullandım sıfır traktör daha geldiğinde diferansiyel kilidi çalışmıyordu, konfor olarak çok iyiydi, yükseklik fren vites vb. konularında mükemmeldi, ama yakıt konusunda az yakar diyen arkadaşlara katılmam mümkün değil, 5 li 14 inç pullukta dönümde 2.5-2.8 lt arası yakıyordu, 14 gaz ver yakıt azalır dediler olmadı 20 gaz ver yakıt azalır olmadı 16 gaz ver yakıt azalır her türlü tavsiyeyi dinledim değişmedi, hepsini geçtim yolda da cayır cayır yakıyordu, isteyen istediği markayı almakta serbest saygıyla karşılarım ama benim deneyimim bu oldu maalesef

Ben üç yıl kadar mf 5445 kullandım sıfır traktör daha geldiğinde diferansiyel kilidi çalışmıyordu, konfor olarak çok iyiydi, yükseklik fren vites vb. konularında mükemmeldi, ama yakıt konusunda az yakar diyen arkadaşlara katılmam mümkün değil, 5 li 14 inç pullukta dönümde 2.5-2.8 lt arası yakıyordu, 14 gaz ver yakıt azalır dediler olmadı 20 gaz ver yakıt azalır olmadı 16 gaz ver yakıt azalır her türlü tavsiyeyi dinledim değişmedi, hepsini geçtim yolda da cayır cayır yakıyordu, isteyen istediği markayı almakta serbest saygıyla karşılarım ama benim deneyimim bu oldu maalesef
Ben de deneyimlerimi yazayım 5455 ile 2800 saat.

Pulluk toprağa göre değişir lakin ben 1.9 lt yakıyorum esaslı da batırdığımı düşünüyorum.6 km ile sürüyorum ortalama.
Günlük 320 km yol yaptım 11 gün boyunca. Giderken boşları toplam 6 ton olan 2 römork,gelirken dolu 14 ton olan 2 römork taşıdım. Ortalama net 1 lt mazot ile 3 km yol gitti. Az mı çok mu bilemem . Vakit darlığından habire gazladım.
Gübrede 0.1, ilaçlamada 0.1 lt mazot yakıyorum. Bahar kültivatörü 0.8-1 lt arası yakıyor. Kurakta biraz daha düşük.

Beni memnun ediyor.Belki de ben şanslı çıkmışımdır😎

Sizinki yine iyiymiş 5450 ile 3 litre altına inemiyoruz

• Beğen
Tepkiler: Sarıoğlan

Pulluk toprağa göre değişir lakin ben 1.9 lt yakıyorum esaslı da batırdığımı düşünüyorum.6 km ile sürüyorum ortalama.
Günlük 320 km yol yaptım 11 gün boyunca. Giderken boşları toplam 6 ton olan 2 römork,gelirken dolu 14 ton olan 2 römork taşıdım. Ortalama net 1 lt mazot ile 3 km yol gitti. Az mı çok mu bilemem . Vakit darlığından habire gazladım.
Gübrede 0.1, ilaçlamada 0.1 lt mazot yakıyorum. Bahar kültivatörü 0.8-1 lt arası yakıyor. Kurakta biraz daha düşük.

Beni memnun ediyor.Belki de ben şanslı çıkmışımdır

Beni memnun ediyor.Belki de ben şanslı çıkmışımdır😎
5455 kullanma şansım olmadı ama yan köyde birisinde vardı, yolda yakıt konusunda o da memnun değildi, fakat tarlada 5 li 16 inç pullukta ise 2 lt üstünü hiç görmedim demişti

Claas arion serisi. Şanzuman tarafı massey 6600 serisinde mevcut olan çok güçlü bir şanzumanı oldukça da hissiyatsiz vites geçişleri mevcut. Cıs versiyonlarinda otomatik viteste var. 6500 kg kaldırma kapasitesi emsallerinden en yüksek değere sahip. Konfor olarak da geniş kabin rahat surus imkanı tls olmamasına rağmen taş cıkartır. Çokta uzun omurlu motora sahip sebebi 30 35 40 civarı yazın 40 derece sıcaklarda agir calismasina ragmen . Kalite saglamlık konfor ve uygun fiyat .

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca