2024 yılı Çift Çeker Traktör tavsiyesi

Merhabalar,

100 dönüm tarla için (buğday,arpa,ayçiçeği ekiliyor) mevcutta kabinli tek çeker 1984 model Fiat 640 traktörümüz var. Tarla çamur oldumu batıyoruz. Fiat640'ı satıp çift çeker ikinci el traktör almak istiyorum. Eski pulluk vs. ekipmanlarımı kullanabilmem şartı ile kabinli çift çeker hangi marka ve model traktör tavsiye edersiniz?

Yorumlarınız ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkür ederim.

Merhabalar,

100 dönüm tarla için (buğday,arpa,ayçiçeği ekiliyor) mevcutta kabinli tek çeker 1984 model Fiat 640 traktörümüz var. Tarla çamur oldumu batıyoruz. Fiat640'ı satıp çift çeker ikinci el traktör almak istiyorum. Eski pulluk vs. ekipmanlarımı kullanabilmem şartı ile kabinli çift çeker hangi marka ve model traktör tavsiye edersiniz?

Yorumlarınız ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkür ederim.
74 80 falan al kanka tümo candır

• Beğen
Tepkiler: femre
Hocam bizde var çamurda gitmiyor lastikler çok büyük çamurluk araları çok dar tıkanıyor önleri söktüm arkalara çözüm bulamadım kabin yükseltme vs bi çözüm arayışındayım. Alırsanız genel manada iyi lastik ebatları 380 olanı alın problem yaşamazsınız tek sıkıntısı bu
4x4 olsa da çamurda batıyor demekki , lastik ebadı önemli diyorsunuz. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

640 ile kullandığın ekipmanları kullanabileceğin, 4x4, klimalı kabinli, az yakan, sorunsuz, ara işlerde de kullanabileceğin traktör (ben olsam) Case JX75C
İnce teker olursa, arka jantları ters çevirip sıra arası çapa ve ilaçlama da yaparsın.
Powershuttle çok konforludur.
FPT (iveco) motor zaten kendini kanıtlamış bir motordur.
Hakkına hayırlısı olsun.

3 silindir olsun mekanik olsun diyorsan newholland 6556s al derim yok 4 silindir yine mekanik olsun diyorsan 7556s derim klasik kasa hemen herseyi ile eski sistem turbo intercooler var 4x4 kuyruk mili olarak 540/750 olarak iki secenek mevcut parcasi bol ve emsallerine gore daha ucuzdur en ağır arizasinda bile birkac gune tamiri biter al sat işinde altin gibidir deger kaybetmez kucuk ve orta segment bir ciftci icin gayet iyi ve yeterli bir makinadir

• Beğen
Tepkiler: femre
3 silindir olsun mekanik olsun diyorsan newholland 6556s al derim yok 4 silindir yine mekanik olsun diyorsan 7556s derim klasik kasa hemen herseyi ile eski sistem turbo intercooler var 4x4 kuyruk mili olarak 540/750 olarak iki secenek mevcut parcasi bol ve emsallerine gore daha ucuzdur en ağır arizasinda bile birkac gune tamiri biter al sat işinde altin gibidir deger kaybetmez kucuk ve orta segment bir ciftci icin gayet iyi ve yeterli bir makinadir
7556s gibi mekanik olan ama 12 vites seçeneği olan jx75e yada tt475 i de bu durumda tercih edebilir, bu serilerde de 7556s teki motor bloğu kullanılıyor. Ağırlık olarakta 7556s ten daha ağır diye biliyorum. 40km/h hız da konforu arttırıcı bir etken