Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Merhaba, geçen yıl traktör alırken ziraat bankasından kredi kullandık. İlk kaskosunu şube 2000₺ ye yaptı. Bu yıl ziraat sigorta 1900₺ fiyat çıkartıyor. Bu fiyat bilgisini de ziraat sigorta müşteri hizmetlerinden aldım. Şube fiyat söylemiyor. Sitem kaskoyu kendi kesiyor ve ısrarla biz yapacağız, kredinin şartı bu deyip duruyor. Dışardan bereket sigorta 1110₺ fiyat çıkardı. Ziraat Sigorta müşteri hizmetleri şubeye yaptırma gibi bir zorunluluk yok diyor. Şube müdürü dahil banka şubesi kredinin şartı bu diyerek ısrar ediyorlar. Aradaki fark 800₺ kasko için az bir rakam değil. Dışardan kaskoyu yaptırıp poliçeyi şubeye götürsek, mükerrer poliçe kesme gibi bir şey olurmu? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Sigorta konusunda sizi zorlayamazlar. Ancak kredi alırken imzaladığınız evraklarda böyle bir madde eklediler mi. Kontrol edin. Öyle bir madde yoksa size önerilen en düşük teklifin proforma faturasını şubeye götürün. Aynı fiyattan yapmalarını isteyin. Kabul etmezlerse kendileri bilir. Israr edip zorla yaparlarsa idari yargıya başvurun.

Ben onlardan kredi aldım. Tıkır tıkır da ödüyorum. Kasko alacam diye bir şart olduğunu bilmiyorum. Öyle bir şartında kanuni olduğunu düşünmüyorum. Kimse çiftçiye babasının parasını vermiyor. Kimsede o bankada hayrına çalışmıyor. Baştan aşa saçmalık. Köylüyü kazıklamaktan başka bir şey değil.

Her şubeye ve şubedeki her personele aylık yıllık sigorta kotası koyarlar. Kotayı doldurmak için onlar da vatandaşa abanırlar. Yasal değil etik hiç değil. Dediğim gibi proforma fatura alın ucuz teklif veren firmadan. Götürün teklifi şubeye. Aynı fiyattan düzenlemelerse dışarıda yaptırın.

Aynı durumu konut kredisinde yaşadık sigortanızın bitmesine 2,3 gün kala herhangi bir sigortacıya gidin aracınızı sigortalattirin sonrada sigortacı bankaya vermeniz için dilekçe tarzı bi kağıt verecek onu bankaya götürün verin hiç bir şey yapamazlar senin yaptirdigin sigortanın üzerine sigorta yapamazlar

Sizin dediğiniz biçimde şube görevlileri şart koştular bankadan yaptırmamı sigortayı, bende farklı bir sigorta firmasından teklif aldım faturayıda götürdüm şubeye teslim ettim. Önce karşı çıktılar daha sonra şube kodu ile birlikte, çalışan görevlinin adı soyadı, dışardan aldığım sigorta faturası ile birlikte tüm ayrıntıları içeren bir mail yolladım genel müdürlüklerine, müşteri hizmetlerinide telefondan aradım durumu bildirdim, iki gün sonra kabul ettiler sigortamı. Kısacası seve seve : )

Teşekkür ederim. Arkadaşlar başka Sigortadan teklif aldım. Pdf dosyası olarakta şube personeline yolladım. Yarın kardeşim şube müdürü ile görüşecek. Aynı fiyattan yapmazlarsa kendileri bilir. Kestirir kaskoyu götürürüz poliçeyi.

Beyler size yine torpil yapmışlar. Kurban bayramı öncesi traktör kredisi için müracaat ettim. baştan ÇKS sen az dediler sizde hipotekli arazim var deyince kredi işi bayram ertesine kaldı. bir abimi illaki kefil isterim deyince mecburen yapıldı. kredi onaylanınca bir baktım ki faturası sonradan geldi. adıma kullanmasını bilmediğim internet bankacılığı açılmış. benim çocuğa bes yapılmış`, birde baktım kredi kartıda gönderdiler. ha bu arada hanımı arayıp post makinası göndermek istemişler.

Beyler size yine torpil yapmışlar. Kurban bayramı öncesi traktör kredisi için müracaat ettim. baştan ÇKS sen az dediler sizde hipotekli arazim var deyince kredi işi bayram ertesine kaldı. bir abimi illaki kefil isterim deyince mecburen yapıldı. kredi onaylanınca bir baktım ki faturası sonradan geldi. adıma kullanmasını bilmediğim internet bankacılığı açılmış. benim çocuğa bes yapılmış`, birde baktım kredi kartıda gönderdiler. ha bu arada hanımı arayıp post makinası göndermek istemişler.
Bende 1,5 ay önce ekipman kredisi kullandım ziraatten dediğin gibi
1tane başak kart
1 tane normal kredi karti
Birde bes emeklilik 193 hemen peşin kesmiş

Bes i iptal edebiliyozmu yine borc olmus 190 lira...?

Bes iptali için ziraat emekliliği arayın 4449700 cayma talebinde bulunun iptal etmek zorundalar, bes zorunluluğu hiçbir kredide yok, personelin hedefi var ondan dolayı müşteriyi zorluyorlar, kasko olayına gelince traktör kredilerinde başka bir acentadan daini mürtein ziraat bankasını seçip yaptırabilirsiniz, amaç traktörün bir şekilde kaskolu olmasıdır, saygılar..

memurlarda bes ilk 3 ayda iptal edilebiliyor diye biliyorum ama ekipman kredi evrakları arasında mutlaka bes emeklilik sistemini imzalatmışlardır cemal
Bes iptali için ziraat emekliliği arayın 4449700 cayma talebinde bulunun iptal etmek zorundalar, bes zorunluluğu hiçbir kredide yok, personelin hedefi var ondan dolayı müşteriyi zorluyorlar, kasko olayına gelince traktör kredilerinde başka bir acentadan daini mürtein ziraat bankasını seçip yaptırabilirsiniz, amaç traktörün bir şekilde kaskolu olmasıdır, saygılar..
Az önce ziraat bankasına gidip iptal ettirdim

• Beğen
Tepkiler: h_kiral