TÜMOSAN VE SAME 130 luk havuc tarlası bahara pancar ekilecek

Ynt: TÜMOSAN VE SAME 130 luk havuc tarlası bahara pancar ekilecek

vay abim razman abi havuc tarımı yapandır işte size canlı şahit ben toprka sertligi gibi bişi demedimki sert olabilir motorlar kontak kapatmıyor vardiyeli calışıtor 11 ay calışyor motor
yanlışın var 11 ay çalışmıyor 12 ay çalışıyor vardiyalı çalışıyor çok doğru 1200 dekar havuç eken ler var burda TM 130 1 hafta gece gündüz durmaksızın gece ayrı şöför gündüz ayrı şöför çalıştırdı işlerin sıkı zamanında
mart ayında tarladaki eski havuç bitmeden yenisi ekiliyor nisan mayısta gecen yılın havucu anca bitiyor temmuzda yenisi sökülmeye başlanıyor 15 yıllık motor ömrü 5 yıla iniyor
bu iş sadece havuçta olmuyor aynı zamanda bize harfiyatcı diyorlar tarlalardan gelen dekarda 6 7 ton havuç 10 tonda toprak dekarda

ramazanpullu link=topic=28869.msg242173#msg242173 date=1263638276' Alıntı:
yanlışın var 11 ay çalışmıyor 12 ay çalışıyor vardiyalı çalışıyor çok doğru 1200 dekar havuç eken ler var burda TM 130 1 hafta gece gündüz durmaksızın gece ayrı şöför gündüz ayrı şöför çalıştırdı işlerin sıkı zamanında
mart ayında tarladaki eski havuç bitmeden yenisi ekiliyor nisan mayısta gecen yılın havucu anca bitiyor temmuzda yenisi sökülmeye başlanıyor 15 yıllık motor ömrü 5 yıla iniyor
bu iş sadece havuçta olmuyor aynı zamanda bize harfiyatcı diyorlar tarlalardan gelen dekarda 6 7 ton havuç 10 tonda toprak dekarda
bende şahidim bu olaylara havuc tarımı yapan kasaba 15 km uzaklıktadır bana ama arazimiz birbirimize karışmıştır ayrım yoktur 365 gün piyasa malı vardır %80 yurt dışı calışır

ihracat tırları gelmedimi piyasa anında düşüyor şu andada havuç piyasası ağır sebebi hatay kırıkhanda havuç sezonu başladı ankara beypazarında havuç gömüleri çıkarıyorlar ondan

Paylaşım için teşekkürler.. Yan gelip yatıpta izlemek için hazırlanmış bu video heralde..:D Havuç konusuna gelirsek, bu gün pazardan aldığım en ucuz kış sebzesi idi.

nailyetek link=topic=28869.msg242313#msg242313 date=1263668938' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler.. Yan gelip yatıpta izlemek için hazırlanmış bu video heralde..:D Havuç konusuna gelirsek, bu gün pazardan aldığım en ucuz kış sebzesi idi.
evet şu aralar düşüşte ne kadar düşürse düşsün 7 ton alınıyor dekardan 1 milyondan 1.5 milyon arası para alabiliyosun

dolcevita link=topic=28869.msg242711#msg242711 date=1263831494' Alıntı:
evet şu aralar düşüşte ne kadar düşürse düşsün 7 ton alınıyor dekardan 1 milyondan 1.5 milyon arası para alabiliyosun
Günümüz Türkiye ' sinde iyi para ..Havuç işine mi girsek diyorum, fakat bizim toprağın çamuru rottest e bile karşı koyuyor..Tabi çamurdan çıkarıpta yıkama aşamasına gelebilirsek..:D

nailyetek link=topic=28869.msg242728#msg242728 date=1263834733' Alıntı:
Günümüz Türkiye ' sinde iyi para ..Havuç işine mi girsek diyorum, fakat bizim toprağın çamuru rottest e bile karşı koyuyor..Tabi çamurdan çıkarıpta yıkama aşamasına gelebilirsek..:D
hakslısında önce pazar şart yüksek pazar hemde bu işi yapan çifciler milyoner adamlar ama tirilyonluk borca girerek yapıyolar :D boşver abi herkes işini yapsın

Paylaşım için teşekkürler.. Yan gelip yatıpta izlemek için hazırlanmış bu video heralde.. Havuç konusuna gelirsek, bu gün pazardan aldığım en ucuz kış sebzesi idi.
arkadaşlar bu ayda havuç fiyatı bizden çıkışı 280 lira civarı bu çamurda iş değil biz havuç sökmeyi bıraktık çoğu kişide aynı sökmüyor şimdi çünkü kurtarmaz yazın bundan iyidi
çamurda iş olmaz yani kişi başı işçi fazla toplayamaz ve motorların yakıtı ikiye kaltıyor anca rezzillik

Günümüz Türkiye ' sinde iyi para ..Havuç işine mi girsek diyorum, fakat bizim toprağın çamuru rottest e bile karşı koyuyor..Tabi çamurdan çıkarıpta yıkama aşamasına gelebilirsek..
yapabiliyorsan dayanabilirsen olur ama burda her yıl havucu bırakmak zorunda kalanlar oluyor yani batan lar oluyor havuç gibi masraflı bi iş daha yok
delcovita nın dediği gibi pazar şart ve çok aşiri borçla yapılıyor bu işler 1000 dekar havuç eken bi sezonda adamın 200 milyar sadece petrola borcu oluyorsa tohum gübre icar işçi derken gerisini siz hesap edin arkadaşlar