Solis 90

Solisten çok memnunum.Orjinal kabinlerde içeri ses almıyor fazla.Kabijn içi yalıtım yaptık ses çok azaldı.Yakıt konusunda normal yakıyor.Motoru çok kuvvetli.Şanzıman zaten carraro.Fiyat performansa ürünü.Bir new hollanda etmez ama iyi bir traktör.
Eğer bir traktör, sahibinin beklentisini karşılıyorsa; en iyisi odur. Güle güle kullanmanızı dilerim.
Yakıt, yedek parça, tarlada çalışma performansı konusunda biraz görüşlerinizi alabilir miyiz? Nadasta, ikilemede yakıt durumu nedir; bu işlerde seri midir? Yedek parça temini ve bakım işlemleri nasıldır vs...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Eğer bir traktör, sahibinin beklentisini karşılıyorsa; en iyisi odur. Güle güle kullanmanızı dilerim.
Yakıt, yedek parça, tarlada çalışma performansı konusunda biraz görüşlerinizi alabilir miyiz? Nadasta, ikilemede yakıt durumu nedir; bu işlerde seri midir? Yedek parça temini ve bakım işlemleri nasıldır vs...
Traktörü aralık ayında aldım.5 dönüm yer sürdüm denemelik.Depo fuldu hesaplamama göre dönüme 5 li 11 numara ünlü puluk ile 2 litre yaktı.Yer biraz yamaç ve bayadaır sürülmeyen bir yerdi.Sürerken motor hiç bağırmıyor.1400 devirde zorlanmadan gidiyor.Frenler biraz zayıf.Hararet sorunu yok.Seri 1 ve takviye 4 le denedim hiç duymuyor pulluğu ama çok seri oluyor.Takviye 3 le tam kararında hızlı sürüm oluyor.Motorda buçuk olsaymnış tadından yenmezmiş.Seri 3 ile 4 arasında biraz fark var.Seri 3e alıyorsun yavaş geliyor 4 atıyosun hıızlı geliyor.Ama pek önemsencek bir şey değil.Buçuk olsaydı çok iyi olurdu.Ben kıraç yerleri sürmek mibzerle ekim ve kendi balyalarımı basmak için aldım.Diğer ikileme gibi işleri tt 55 ile yapıyorum.Motor iş görecek motor.Bence bir new hollanda markasından dolayı bu kadar para vermeye gerek yok.Başak ve erkunttan kat kat iyi zaten.Benim fikrim böyle.