sizce bu kullanışlı olurmu?*?

Ynt: sizce bu kullanışlı olurmu?*?

bence gübre için olabilir ama kullanışsız ekim için bizim buraya olmaz toprak çok havalı kalır derinlik ayarı zor olur ve toprak ekimde tezek çıkarır kanısındayım

çekici bişeye benzemiyor.doğru düzgün bişeye yazıl hibe için.cansa kaliteli göble yapıyor.ama bunda tarlada zorlanırsın gibi geliyo.bunu göble olarakta kullanabileceksen al derim.ama sadece ekim için kullanacaksan alma bence

abi toprak takla atacak sapın samamanın içine böyle ekim olmaz bunun tasarımı bence sü şekilde kullanılabilir pancar ekeceksindir yada ayçiçeği mısır soğan ,havalı mibzerde gübre bölümü yoktur tarlaya fırfırla gübre atıp kazayağı yada goble gibi birşeyle karıştırcaksındır bu tasarımla hem gübreyi atıp hem toprağı karıştırmış olursun. yani demek istediğim bununla buğday ekimi yapılırsa benim içime sinmez, ama sürümden sonra nasıl olsa diskaro çekiyoruz sonra gibreleyip tekrar kazayağı çekmek yerine bununla tek seferde halledilebilir.

arkadaşlar bu tip değilde normal mibzer gibi olan anıza ekim makinesi görmüştüm, konya sarayönünde tarim ilçe müdürlüğü anıza ekim konusunda bir proje yürütüyordu ama verim ve randıman hakkında bilgim yok, tarladaki anız bir goble yada vb birşeyle karıştırıldıktan sonra ekim yapmanın fayda vereceğini söylüyorlar, ama kendim bizzat görmediğim için verimlerin ne derece tatmin edici olduğunu bilmiyorum

bunla anıza direk ekim yapılmaz çünkü anızı derin işlemek gerekir buseferde tohum derine düşer :D ama adanada zaten mibzer kullanan az dağınık ekim daha verimli oluyor hazırlanmış tarlaya bunla girilip ekilebilr.