Sılajlık mısır yetiştiriciliğinde püf noktaları

Ynt: Sılajlık mısır yetiştiriciliğinde püf noktaları

volkanuzel link=topic=76843.msg907936#msg907936 date=1406501365' Alıntı:
Ben yinede ot ilacımı yapayım boşa niye ot sulayayım :) sirken çok yoğun geliyo mısırı boğma ihtimali var.
Cevaplar için teşekkürler
söz konusu sirken ise teferruatlı davranman lazım abi ben semizlik vb gibi düşündüm emre arkadasın ve abdilin dediği gibi erken önlem olmazsa daqrı tarlası ot tarlası oluyor

Sirkenlere corveti enjekte ettim :) boyunlarını büktüler simdi de yagmurlama ile 2.suya basladım sudan sonra arasına gübreli karık açma cekecegiz .. peki gübre ne önerirsiniz? :)

volkanuzel link=topic=76843.msg908318#msg908318 date=1406745302' Alıntı:
Sirkenlere corveti enjekte ettim :) boyunlarını büktüler simdi de yagmurlama ile 2.suya basladım sudan sonra arasına gübreli karık açma cekecegiz .. peki gübre ne önerirsiniz? :)
abi sen gibi birisinin gübre önerisi istemesi : ' ( toprak tahlili ve ihtiyacı lütfen ;)

mehmetözcanlı link=topic=76843.msg908380#msg908380 date=1406791225' Alıntı:
abi sen gibi birisinin gübre önerisi istemesi : ' ( toprak tahlili ve ihtiyacı lütfen ;)
yaw tahlil önemlide hangimiz 4 dörtlük yapiyorz :)
Biz tabana hiçbişey atmadık.. üstten ne versem üremi yoksa 33 nitrat mı onun icin sormustum.

volkanuzel link=topic=76843.msg908427#msg908427 date=1406812218' Alıntı:
yaw tahlil önemlide hangimiz 4 dörtlük yapiyorz :)
Biz tabana hiçbişey atmadık.. üstten ne versem üremi yoksa 33 nitrat mı onun icin sormustum.

Volkan Usta burdan bakarak uydur birşeyler. :)

http://www.toros.com.tr/%C3%87ift%C3%A7iDostu/G%C3%BCbreleme%C3%96nerileri/M%C4%B1s%C4%B1rBitkisindeG%C3%BCbreleme%28DaneveSilajl%C4%B1k%29.aspx

Yabancı ot ilacı özellikle kaynaşık için 'mamba' adında ilaç var tavsiye ederim. Eylül için darı ekimi geç olur, ekilse bile 1mt veya 1.5mt civarı püskül çıkarır, ve darı sapı ince olur. Su ne kadar gerekli ise sıcağında gerekli olduğu gerçek, eylülde geceler serin olur etkilenir darılar düşüncesindeyim.