Rulo balya makinası kuru ot

ben kayhan ertuğrul 1250 rulo balya makinası kullanıyorum silajda yapıyorum
deutz 65f traktörüm var
samanda 120kg~180kg
yoncada 250kg~300kg
yembezelyesinde 226kg
arpa silajında 500kg~750kg
reygrass silajında 550kg~750kg
yonca silajında 450kg~800kg
arası paketleri bastım hepsini 65 hplik traktörle yaptım tek sıkıntı bıçakların doğrama yapmamasıydı onuda hallettim artık kıyım için problemimde kalmadı sorun yaşayan arkadaşlarada yardımcı olabilirim
ayrıca ke 1245 ve 1247 de kullandım denemelerini yapmıştım bence kullanım rahatlığı bakımından en iyisi 1250
kilo ve düşük hp için 1247 bıçaklar hepsinde sıkıntılı
avrupa makineler çok güzel ancak servis yedek parça fiyat aşırı yüksek krone 75000 euro en az 25 bıçak için 130hp traktör istiyor sorunsuz makina yok newholland, krone, lely hepsi arza yapabiliyor türkiyede arzaya cevap verecek teknik ekip yok öyleki lely süper makine ancak yedek parça olmadığından 2.eli hurda parasına alınıp satılıyor yedek parça yok çünkü
hem kuru hem yaş yapıcam diyorsan kombine alma yaş yapıcam diyorsan kombine al tercih senin

Mehmet bey ben de KE 1247 almayı düşünüyorum. 1250 kullanıyorsunuz ve 1245 le 1247 de kullanmışsınız. Bıçak sayısı ve ebatları dışında ne farkları var bunların? Bir de balyayı sıkıştırma durumu nasıl? Slajda bozulma yaşadınız mı?

Mehmet bey ben de KE 1247 almayı düşünüyorum. 1250 kullanıyorsunuz ve 1245 le 1247 de kullanmışsınız. Bıçak sayısı ve ebatları dışında ne farkları var bunların? Bir de balyayı sıkıştırma durumu nasıl? Slajda bozulma yaşadınız mı?
1245 ve 1247 silindirli sabit odalı sıkıştırma oranı daha yüksek daha ağır balye basıyor
Yaşta 100kg kuruda 50kg fark atabilir ancak randımanlı çalışma için bu fark seri balyede oda pek blsey fark etmiyor zincirli sistem bakım istiyor dikkatli kullanilmali kesim konusunda ise orjinal olan tüm makineler kesmiyor ben modifiye yaptım şimdi çok iyi 1245e başka yay takan var ama oda memnun değil
Avrupa 24 bıçaklı makinelerle kıyaslanamaz
Ancak fiyat yedek parça bakımından bence gayet iyi Krone comp 155 alan bi arkadas var küçük bi parçası kırılmış 2000 3000 Euro dan bahsediyor arza onda da oluyor
1250 ye göre tablaları daha dar ve kısa yoğun ot ta tıkanma daha fazla olur
Bozulma sikistirmayi iyi yapamazsan olur belli bir kilonun üstünde ve nizami balye yaparsan inokulant da koyarsan bozulma yapmaz 1 yıl duran yonca silajim vardı
Akliniza takılan başka bişey olursa arayın

Mehmet bey biz kucuk karaden ruloya dönmek istiyoz amaç çoğunlukla biçer arkası arpa bugday kuru basacagız diye düşünüyoz kuruda hangi makina mantıklı kaç kilo kuru ot basa biliriz italde olabiliriz khune 3160 33000 euro diyo fimaks 170 bin diyo bunlar degişken odalı hasbaylı alınırmı 2000 ton kuru ot basmayı planlıyom 200 kg bulabişirmiyim

Mehmet bey biz kucuk karaden ruloya dönmek istiyoz amaç çoğunlukla biçer arkası arpa bugday kuru basacagız diye düşünüyoz kuruda hangi makina mantıklı kaç kilo kuru ot basa biliriz italde olabiliriz khune 3160 33000 euro diyo fimaks 170 bin diyo bunlar degişken odalı hasbaylı alınırmı 2000 ton kuru ot basmayı planlıyom 200 kg bulabişirmiyim
Kayhan Ertuğrul da 200 kg samanda basamazsin bıçakları açtığında 200 kg yakalarsin ozamanda file almada sıkıntı yaşarsın ben yem bezelyesinde bıçaksız 226 kg ortalamayla bastım çok ta yuklenmedim ancak yeşil otun kurutularak basıldığında sabit odalilar dıştan sıkıştırma yaptığı için çok zorlarsan ufak bi nemde paket yanar değişken odalilarda sarım sistemini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz buda paketin ortasını gevşek dışını sıkı yapar paket hava alır yanma olmaz
Ben yoncada 240 kg nün üstüne çıktım mi yanma yapıyor özellikle ilk ve son bahar biçimde fimaksi bilmiyorum kuhn biosu çok fonksiyonlu bir makina ancak risk distribütör firma ya bırakırsa 5 yıl sonra makina çöp ayni lely de olduğu gibi makina harika ancak yedek parça yok en ufak bir cıvata için makinayı yaptırırsın tercih sizin naçizane fikrim

Kayhan Ertuğrul da 200 kg samanda basamazsin bıçakları açtığında 200 kg yakalarsin ozamanda file almada sıkıntı yaşarsın ben yem bezelyesinde bıçaksız 226 kg ortalamayla bastım çok ta yuklenmedim ancak yeşil otun kurutularak basıldığında sabit odalilar dıştan sıkıştırma yaptığı için çok zorlarsan ufak bi nemde paket yanar değişken odalilarda sarım sistemini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz buda paketin ortasını gevşek dışını sıkı yapar paket hava alır yanma olmaz
Ben yoncada 240 kg nün üstüne çıktım mi yanma yapıyor özellikle ilk ve son bahar biçimde fimaksi bilmiyorum kuhn biosu çok fonksiyonlu bir makina ancak risk distribütör firma ya bırakırsa 5 yıl sonra makina çöp ayni lely de olduğu gibi makina harika ancak yedek parça yok en ufak bir cıvata için makinayı yaptırırsın tercih sizin naçizane fikrim[/
İtalin o derdi var yerlinin iş kapasitesi sınırlı sanırım bu işten vazmı geçsek