Rasyon yardimi

Selaminaleykum abiler bisey soracam ben universite mezunuyum is bulamadim kucuk capli hayvancilik yapiyorum düve buzagi inek karisik 20 tane beslenme konusunda sikintim var elimde suan arpa ve bugday ve buna ne gibi ktkilar koyabilirim malum yem fiyatlari yuksek simdiden tesekkurler

A.s.
Rasyon konusu detaylı konu ne anlatabiliyoruz ne anlaşabiliyoruz
Besi ile süt aynı rasyon ile yemlenmez zaten
Siniflandirma yapmalı ve ona göre yemleme yapılmalı
Bende rasyon konusunda teknik bilgi ve alt yapıya sahip değilim ama
Ben olsam arpa bugdayi ezme yaparım
arpa buğday karışımına % 20 kadar aycicek küspesi karıştırıp veririm , bu şekilde dengeli bir kesif yem olur

A.s.
Rasyon konusu detaylı konu ne anlatabiliyoruz ne anlaşabiliyoruz
Besi ile süt aynı rasyon ile yemlenmez zaten
Siniflandirma yapmalı ve ona göre yemleme yapılmalı
Bende rasyon konusunda teknik bilgi ve alt yapıya sahip değilim ama
Ben olsam arpa bugdayi ezme yaparım
arpa buğday karışımına % 20 kadar aycicek küspesi karıştırıp veririm , bu şekilde dengeli bir kesif yem olur
Duve dana karisik hepsi kurbanlik

Duve dana karisik hepsi kurbanlik
Kolay gelsin hayvancılık benim işim değil lakin bencen sana bir tavsiye.
Hayvan beslemede rasyon önerisi istiyorsan milyon tane öneri alırsın. Ama sağlıklı bir rasyon istiyorsan
Hayvanların
1)cinsiyetlerini
2) ırklarını
3) yaşlarını (ay hesabı ile)
4) canlı ağırlıklarını
5) Elindeki ürünleri
6) ucuz ve kolay tedarik edebileceğin ürünleri
Yazmalısın. Hayvanlar bu saydığım yaşı, ırkı, kilosu, cinsiyeti karışıksa o zaman hepsini tek tek yazmalısın.
Böyle yaparsan burada deneyimleri birbirinden değerli abilerimiz sana en uygun rasyonları hazırlarlar.
Kurbanlık besliyprsan sana rasyondan önce mer lazım gibi geldi bana. Yavaş kilo alacaklar ama masrafsız. Tam kurban işi. 2 yaşına kadar ağır ağır yağlamadan evde sadecesamanla bile güzel kilo tutarlar merada. besi inek demişsin o nedir anlamadım? İneği mi besiye çekiyorsun?