Paksan Süper Yunus balya Makinası..

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

125.000 tl ye 4 yıl zirraat kredisi ile Haşbaysız balya makinası aldım.Sezonda kendimden 3200 balya çıkıyor.Piyasaya çalışmayacam.Motoru şuan değiştirmeyi düşünmüyorum.Bazı yerler yamaç.TT55 çeker ile bir sıkıntı yaşarmıyım.Gerçi aldığım ekipmanların hepsi bu motoro büyük geliyor.Sezonda her sene 20.000 tl balya parası veriyordum.Bunun ise 93.000 tl kredi %7,5 faiz.Senede 27.000 tl gibi bir ödemesi var.İnşallah iyi yapmışıktır.Sorun tt55 dayanırmı bu makineye.

125.000 tl ye 4 yıl zirraat kredisi ile Haşbaysız balya makinası aldım.Sezonda kendimden 3200 balya çıkıyor.Piyasaya çalışmayacam.Motoru şuan değiştirmeyi düşünmüyorum.Bazı yerler yamaç.TT55 çeker ile bir sıkıntı yaşarmıyım.Gerçi aldığım ekipmanların hepsi bu motoro büyük geliyor.Sezonda her sene 20.000 tl balya parası veriyordum.Bunun ise 93.000 tl kredi %7,5 faiz.Senede 27.000 tl gibi bir ödemesi var.İnşallah iyi yapmışıktır.Sorun tt55 dayanırmı bu makineye.
Öncelikle hayırlı olsun
Neden s8002E düsünmedin makina senin traktora bi tık büyük ama sadice kendi işinde sorun olcanı sanmıyorum bende 2019 s8002E var memmunum şuan 55bin balya yaptım bi sıkıntı yaşamadık

• Beğen
Tepkiler: özgür
Hayırlı olsun.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Yamaç dediğiniz tarlaların eğimi önemli,
Balye makinesinin tekerine köstek takoz kullanılabilir.
Rampaları patinaj pedalıyla kilitli şekilde çıkmak ve inmek isteyen tarlalar varsa traktörde usta şoför olması gerekir.
3,5 ton traktör ağırlığı altındaki modellerin rampada tutunma özellikleri zayıf kalır.
İş güvenliği olarak TT55 uygun görünmüyor.

• Beğen
Öncelikle hayırlı olsun
Neden s8002E düsünmedin makina senin traktora bi tık büyük ama sadice kendi işinde sorun olcanı sanmıyorum bende 2019 s8002E var memmunum şuan 55bin balya yaptım bi sıkıntı yaşamadık
Sağolasın..Balya zamanı hemen bağlayamıyoruz.Sürü sokuyorlar çok dağıtıyor namluları.Birazda o yüzden bunu aldım.Traktöre göre büyük ama belki ilerde değiştirirz traktörü nasip.

Hayırlı olsun.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Yamaç dediğiniz tarlaların eğimi önemli,
Balye makinesinin tekerine köstek takoz kullanılabilir.
Rampaları patinaj pedalıyla kilitli şekilde çıkmak ve inmek isteyen tarlalar varsa traktörde usta şoför olması gerekir.
3,5 ton traktör ağırlığı altındaki modellerin rampada tutunma özellikleri zayıf kalır.
İş güvenliği olarak TT55 uygun görünmüyor.
Sağol.Aslında çok yamaç yer yok.Çok aşırı yamaç olan yerlerde samanda çıkmıyor zaten.Gerekirse düzden çkıp aşşğıya inmek lazım.Makina 2 ton ağırlığı.Düşük vitesle iner gibime geliyorda çok kattırırmı traktörü bilmem.İş güvenliği için dedğin gibi çok dik yerlerde tehlikeli olabilir.

otta her türlü bağlar sıkıntı olmaz. belki 30 kilo falan bağlarsan zorlar sende 23-25 kg bağlarsın traktör her türlü çevirir makinayı. Yalnız yama tarlalarda bayır aşağı inerken cok dikkatli ol. Başıma geldi. Traktörde ağırlıklar sökülüydü dik yamaçta kaydırmaya basladı. Fren yapsanda shuttle ı geri çeksende nafile boşa atıp yavaşca traktörü sağa ya da sola döndürüp manevra yapmak gerekiyor aklında olsun panik yapıp frene basarsan ya da vitesten cıkaramassan geçmiş olsun.. Traktöre ek ağırlık ekleyebilirsin önüne ya da arka jantlara ağırlık atabilirsin. Hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın

• Beğen
otta her türlü bağlar sıkıntı olmaz. belki 30 kilo falan bağlarsan zorlar sende 23-25 kg bağlarsın traktör her türlü çevirir makinayı. Yalnız yama tarlalarda bayır aşağı inerken cok dikkatli ol. Başıma geldi. Traktörde ağırlıklar sökülüydü dik yamaçta kaydırmaya basladı. Fren yapsanda shuttle ı geri çeksende nafile boşa atıp yavaşca traktörü sağa ya da sola döndürüp manevra yapmak gerekiyor aklında olsun panik yapıp frene basarsan ya da vitesten cıkaramassan geçmiş olsun.. Traktöre ek ağırlık ekleyebilirsin önüne ya da arka jantlara ağırlık atabilirsin. Hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın
Kayan traktörde sağa dönülmez, balye makinesi traktörü kapaklar. Sol tarafa kaçılır.
Riskli yerlere kesinlikle girmemesi gerekiyor.
Boşa atmakta çok tehlikelidir, frenler dengeli tutmadığı için traktör çekme yapar.
Yonca, çiğ yağdığı zaman bağlanır, çok dik rampa olmasa da yine zemin otlu ise kayma olabilir.
tt4.75 bile bazı yerlerde kayma yapabiliyor, TD90 ile balye makinesini kullanmak gerekiyor.
Yulaf sapı da çok kayar, olmaz yerde girilmemesi gerekir.
Rampa yerlerin verimi de az olur, ekmesekte olur.

• Beğen
Hayirli olsun güle güle kullanin, geniş tabla almakla iyi yapmışsiniz,traktorun pompa ayari felan yapiliysa makineyi cevirmede bi sıkıntı olmaz cok rampa yerlerde 1-2 devir fazla gaz verirsiniz yapar motorun agirligi az gelebilir agirlik eklerseniz öne ve arkaya dengeli ekleyin makine ile biraz rampada dönuş yaptiginizda motorun arkasini kaydirir,daha da rampa olursa yukari cikarken pres her vuruş yaptiginda makinenin okunu yukari kaldirir bunlara dikkat etmek gerekir.

• Beğen