MISIR TOHUMU SEÇİMİ

Ynt: MISIR TOHUMU SEÇİMİ

ugur_husky link=topic=55302.msg748689#msg748689 date=1369843817' Alıntı:
neymiş arkadaş böyle bu pioneer 31 y 43 :) herkes önerdiğine göre bende ekeyim o zaman ikinci ürün ekim için uygun mu ben zaten hepsini kendi hayvanlarıma yediriyorum
ek ikinci ürün olur .. öyle ahım şahım bir mısır değil ama kötüde değil .. ekebilirsin .. çok sert karga gibi sapı oluyor .. geçen sene biçtim ben ikinci ürün 6 ton falan veriyor iyi bakımda ama sert bir yapısı var ..

ugur_husky link=topic=55302.msg748750#msg748750 date=1369852103' Alıntı:
çok sert oluyorsa kendi hayvanlarımıza yedirmek için çokta mantıklı sayılmaz aslında peki boy felan nasıl oluyor kaç metreye ulaşıyor ayrıca sap kısmı kalın mı yoksa ince mi ?
benim biçtiğim sap ince boy uzundu .. çok selülozlu bir yapısı var .. bence hayvanda karaciğerde sorun yaratabilir pionner 31y43 ama bilmiyorum yedirenlere sormak lazım .. öyle sertliği hayvan yemiycek kadar yok normal çeşitlere göre biraz sert ..

Ali SARAÇ link=topic=55302.msg748762#msg748762 date=1369853695' Alıntı:
benim biçtiğim sap ince boy uzundu .. çok selülozlu bir yapısı var .. bence hayvanda karaciğerde sorun yaratabilir pionner 31y43 ama bilmiyorum yedirenlere sormak lazım .. öyle sertliği hayvan yemiycek kadar yok normal çeşitlere göre biraz sert ..
ewet sorun yaratma ihtimali var eken arkadaşlardan yorumları alabilirsek daha doğru hareket edebiliriz hasat sezonuna çok fazla birşey kalmadı bir an önce tohumları hazırlamam lazım

Arkadaşlar selamlar;
Limagrain firmasının NOAH isimli mısır tohumunu kullanan oldumu (silaj için)? yada Prisca yı bilen varmı?nasıl bilirsiniz bu ürünleri?

teşekkürler,saygılar.