mf 165 , fendt 103s , fordson super major 3 traktör arasında kaldım

Hangisini seçmeliyim?

• Fordson Super Major 1963

Kullanılan: 0 0.0%
  • Massey Ferguson(Dobak) 165 1963

Kullanılan: 4 44.4%
  • Fendt 103 S

Kullanılan: 3 33.3%
  • Hiçbiri :)

Kullanılan: 2 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    9

Değerli çiftçi arkadaşlarım
evimde New Holland 480 traktör var 8 yıla yakın bende kullanıyorum aktif traktör bir harika her türlü işimi görüyor ve vazgeçemiyorum tek sıkıntısı beygir gücü 48 olduğu için makine çevirmekte zorlanıyor ve römork+makine için tarlada sürekli sök tak yapmak zorunda kalıyorum (çeki yeri için)
lastikleri eskidi yeni lastikler de çok pahalı patinaja vurmaya başladı yer sürerken
özetle yavrunun yanına bir baba bir dede çekmem gerekli oldu (maddi durumumdan dolayı)
bulunduğum şehre yakın olan maddi durumuma da uygun 3 traktör sıraladım

1. si markadan ve parçadan sorun yaşamayacağımı düşündüğüm Massey Ferguson 165
ama traktör çok eski 1963 model ve şu anki piyasası 30 bin civarı
2.si Fordson Super Major motoru çok önceden rahmetli babam kullanmış annemden duyduğuma göre aks sorunu hariç pek sorunu yok
1963 Model olması yanında aks konusunu da takmama sebebim ben traktör sabit makine çevirmede kullanacağım için genelde beni aks kesme durumu çok ilgilendirmiyor
3. olarak da Fendt 103 S
parça sorunu yaşar mıyım makine öğrendiğim bilgiler ve kanaatimce fazlasıyla sağlam bir şeye benziyor aslında 1. tercihim Fendt103S ancak bölgemde hiç görmediğim bir traktör parça konusundan biraz soğuk bakıyorum

Ford 5000 blok çatlaksa güzel bi dikiş atılırsa çalışmaya devam edersiniz

Same nın 60 şıkları var 75 model felan 3 silindirli
Üniversal 550 var
Mf 165 lik şeker tipi olanlar var 40 bin civarında.
same 60 lar da güzel haklısınız onu da eklemem gerekirdi
universal 550 ler bütçeyi aşmaya başlıyor
mf 165 ler de aynı şekilde bence same hepsinden iyi ancak fendt den de vazgeçemiyorum traktör tank gibi :)
O yazdıklarından daha iyi bir şey yazayım şuraya imt 558 yıllarca kullandık köşeli kovan 3 vites çok güzel çeker üzerinde mf x65 motoru var bütün parçaları Massey ile uyumlu 4 silindir 58 beygir
Pisasası 20 ila 30 bin lira
IMT traktörler güzel evet aslında çok eski fordson massey almaktansa bir tık daha yeni IMT ler üzmez parça massey dobak parçaları uyar bence de
58 beygir traktör işimi fazlasıyla görür 48liğin ağabeyi olur :D
IMT 550 ler nasıl onlar 55 beygir mi oluyor 50 beygir mi kasa olarak masseyin 100 le 200 serisi arasına benziyor kaputu

same 50 ve 60 lar fiat lara benziyor turuncu fiatları andırıyor renk ve kasa olarak umarım parça olarak da uyumludurlar :p
same parçası bulunur mu eski tiplerin çok Samsun tarafında kullanana rastlamadım
ben Çarşambalıyım bizim köy çevreleri

Ford,Massey,Fiat,Steyr en kötü BMC ci Universal Shibora çok nadir belki sıfır alan Tümosan,New Holland,Başak,Deutz,Hattat,Erkunt vs alır
onlar da sıfır alırsa yoksa başka türlü onların bile ikinci elini alan çok yok. Adam leyland a 25bin verir IMT yi bahçeye sokmaz niye komşusunda leyland var çünkü öyle mantıkla traktör piyasasını uçurdular Ford 3610 u 45bin TL ye uçurdular alan yok ama . Arkadaşım da bana zaten arkadaşım olduğu için blok hatalı olduğundan dolayı 5000 i uyguna bıraktı fakat 5000 kadar büyük ve güçlü bir traktöre şimdilik ihtiyacım yok 10 bin lira daha uygun olsun işimi görsün yeter modundayım yine aynı galeride 25 bine imt558 var aklımı karştırdı Celal Bey'in yorumu adam sayesinde gidip her an 558 i alıp köye götürebilirim biraz pazarlık yaparım tabi onda affım olmaz :p

Değerli çiftçi arkadaşlarım
evimde New Holland 480 traktör var 8 yıla yakın bende kullanıyorum aktif traktör bir harika her türlü işimi görüyor ve vazgeçemiyorum tek sıkıntısı beygir gücü 48 olduğu için makine çevirmekte zorlanıyor ve römork+makine için tarlada sürekli sök tak yapmak zorunda kalıyorum (çeki yeri için)
lastikleri eskidi yeni lastikler de çok pahalı patinaja vurmaya başladı yer sürerken
özetle yavrunun yanına bir baba bir dede çekmem gerekli oldu (maddi durumumdan dolayı)
bulunduğum şehre yakın olan maddi durumuma da uygun 3 traktör sıraladım

1. si markadan ve parçadan sorun yaşamayacağımı düşündüğüm Massey Ferguson 165
ama traktör çok eski 1963 model ve şu anki piyasası 30 bin civarı
2.si Fordson Super Major motoru çok önceden rahmetli babam kullanmış annemden duyduğuma göre aks sorunu hariç pek sorunu yok
1963 Model olması yanında aks konusunu da takmama sebebim ben traktör sabit makine çevirmede kullanacağım için genelde beni aks kesme durumu çok ilgilendirmiyor
3. olarak da Fendt 103 S
parça sorunu yaşar mıyım makine öğrendiğim bilgiler ve kanaatimce fazlasıyla sağlam bir şeye benziyor aslında 1. tercihim Fendt103S ancak bölgemde hiç görmediğim bir traktör parça konusundan biraz soğuk bakıyorum
Güç kuvvet çekiş yük rahatlık derseniz fendt der geçerim ama parça ve usta konusunda pek bişey diyemem her bölgenin durumu farklı