Massey ferguson 135 Çakal fuarda 17.000 TL

siz nederseniz deyin mf 135 de benim 640 da mal kötüleyecek yada övecek pozisyonda değilim yani.mf suan 85 saatde buda traktör hakkında yorum yapabilmek için yeterli bir saat.Siz kulakdan duyma şehir efsaneleri ve katalog üzerinden konuşuyorsunuz ben bizzat kaç kez önlü arkalı 640 ve mf 135 le 4 tona kadar yüklü ayçekirdeği yükleyip ne rampalı sarmal yollardan indim hep şehire ilk varan 135 oldu.25 km de 5 dk daha önce varıyor.Rampada inişlerde 640 dan çok başarılı.Diğer 240 ı 265 vs bilmem ben mf ye 135 e binene kadar hiç mf kullanmadım onlar başka olabilir.Ama patinaj vs için haklısınız.

45 hp 135 mf'u neden 64hp 4silindir fıat traktörle aynı kefeye koymağa çalısıyorsun hala anlamadım,senin işini 135 mf görüyor ve traktörünü seviyorsun,gücünfen daha fazla işler yaptığını biliyoruz ,güle güle kullan ama
450 fıat ile kıyaslama yapman daha mantıklı,yoksa buda baslıktaki çakallığa girer

Son düzenleme:
45 hp 135 mf'u neden 64hp 4silindir fıat traktörle aynı kefeye koymağa çalısıyorsun hala anlamadım,senin işini 135 mf görüyor ve traktörünü seviyorsun,gücünfen daha fazla işler yaptığını biliyoruz ,güle güle kullan ama
450 fıat ile kıyaslama yapman daha mantıklı,yoksa buda baslıktaki çakallığa girer

Abi benim yaptığım kıyaslama katagorisi farklı.ben güçle felan kıyaslamıyorum ki.sağlamlık fren vs kıyaslaması yapmak için güce gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bizde 165, komşuda 60-56 var beygir olarak ikside denk sayılır. Coğu zaman onuda kullanıyorum. Fiatta cer oldugundan inişi iyi ama masseyin de freni iyi ona göre . Sadece cerin olması yetmiyor rampa inerken. Rampa cikarkende 165 in 3 ton arpayla çıktığı yerde Fiat aynı yükle 2. Ye kadar düşecek gibi oluyor.

60 56 gerek hizindan gerek 3 silindir olusundan tabiki. Rampa cikis olarak derken hizdan vitesten bahsetmiyorum ceki olarak. Mf nin yagli frenine zaten laf yok.

Rampa aşağı 135 ferguson dan daha kötü bir traktör olamaz... 640 dediğin traktör dıştan cerli dır. 285 den bile daha iddalı dır 640 .Ferguson ların rampacılıkları yoktur,olmamıştır, hiçbir zaman olmayacaktır...(tek çekerler için ve 4 teker sofralı römorkları için)
MF de Hidrolik kollarindan damber i devamli pompalama pozisyonuna getirdigin vakit mf nin rolantisi duser motoru keser o zaman indiris 2 kat iyi olur..

• Beğen
Tepkiler: yusufpasa

Her traktorun kendine has ustun ozellikleri vardir...mesala indiris diyorsan FORD,hareret yapmamasinda dolayi patos balya gibi islerde FIAT,tarla islerinde ise MASSEY-FERGUSON ustundur...3 "F" derler eskiler Ford,Ferguson,Fiat ama tabiki zaman degisti yenilik şart yeni modeller ciftcimizle bulustu memnun veya degiller kendilerine kalmis...Kimseye muhtac etmedigi surece her traktor iyidir...Eskilerin yeri kimilerinde ayridir bende 398 in oldugu gibi.....