Kültivatör yardım

Arkadaşlar kultivator alacağım bu kultivator nasıldır daha önce kullanan var mi tavsiye eder misiniz dik yaylı veya yatık yaylı hangisini tavsiye edersiniz IMG-20180320-WA0001.jpgIMG-20180320-WA0000.jpg

• Beğen
Tepkiler: yamankrsn
İşk defa gördüm böyle bir külfatörü ama size yatık yaylı tavsiye edebilirim dik yaylıda yay kırılıyor kullanan akrabalarım var yatık yaylı kullanıyoruz bunu da yeni yaptırdık eğer 70-80 beygir bir traktörünüz varsa 11 bacak külfatör tavsiye edebilirim 40b55248-4f9a-43d0-8892-80a7061a38b7.jpgf0eeb2bb-edcc-4315-87e6-df11c880ba7f.jpg

• Beğen
Tepkiler: Alkar6488
İşk defa gördüm böyle bir külfatörü ama size yatık yaylı tavsiye edebilirim dik yaylıda yay kırılıyor kullanan akrabalarım var yatık yaylı kullanıyoruz bunu da yeni yaptırdık eğer 70-80 beygir bir traktörünüz varsa 11 bacak külfatör tavsiye edebilirim Ekli dosyayı görüntüle 24842Ekli dosyayı görüntüle 24841
7li yi zar zor götürüyor benim traktör ikileme için kullanılacak kaz ayagi bunuda biri satıyor köyde alsam mi diye dusunuyorum

Çok değişik bir alet.Tiller desem değil, hafif yaylı kültüvatör (aysan) hiç değil.
Gündüz çekilmiş resimler konulursa ; şekli ve çalışma mekanizması daha iyi anlaşılabilir.

O zaman 9 yaylı yada 11 bacak yaysız alın bir sorun olmaz varsa yakınlarda bir deneyin hoşumuza giderse en idealı o. Bizim tarlaların coğu eğimli o yüzden Servet 80 lüks e 11 bacak aldık 280 iş genişliği çekişte sorun olmuyor imkan olsa 13 bacak alırdım zaten iştenmiş toprakta kesekleri dağıtmak için kullanıyoruz fazla zorlamıyor traktörü. Bir sebep te bahce sürümü yapıyoruz bu genişlik iyi geldi fazlasında aralara girmekte zorlanıyoruz.

O zaman 9 yaylı yada 11 bacak yaysız alın bir sorun olmaz varsa yakınlarda bir deneyin hoşumuza giderse en idealı o. Bizim tarlaların coğu eğimli o yüzden Servet 80 lüks e 11 bacak aldık 280 iş genişliği çekişte sorun olmuyor imkan olsa 13 bacak alırdım zaten iştenmiş toprakta kesekleri dağıtmak için kullanıyoruz fazla zorlamıyor traktörü. Bir sebep te bahce sürümü yapıyoruz bu genişlik iyi geldi fazlasında aralara girmekte zorlanıyoruz.
Nasip bakalım fırsat bulursam havalarda iyi giderse deneyeceğim