Kubota Traktörleri Hidrolik Levye Testi / NewHolland ile Karşılaştırma

Ynt: Kubota Traktörleri Hidrolik Levye Testi / NewHolland ile Karşılaştırma

Volkan 10 km/h ile giderken denedim. Ben patinaj yaptığını hissetmedim. Ama benim kullandığım M9540 tı. Belkide kullanılan sistem farklı :S

doganbey1 link=topic=53607.msg560563#msg560563 date=1331509848' Alıntı:
Volkan 10 km/h ile giderken denedim. Ben patinaj yaptığını hissetmedim. Ama benim kullandığım M9540 tı. Belkide kullanılan sistem farklı :S
kanki el gazını sabitleyip birazda devirli denerseniz görebilirsiniz.Siz izlemedinizmi 7040 videosunu ben burda izlemiştim galiba ama bulamadım..

aga valtrada levye ile yaparken pati çok az yapıyodu. Onu hissettim. Ama kuboda hissetmedim. :S bulursan linki bana da at bi. Kuboya binice bakarım bi daha ;D

samsunbafra link=topic=53607.msg560401#msg560401 date=1331500104' Alıntı:
slm..arkadaşlar aslında kubatonu ileri geri geçişlerde durmadan hareket ediyor uzun vadeli kullanımlarde traktöre zarar vereceğini düşünüyorum...birde yanılmıyorsam schutle diğer adıyla...pulluk ve römorka yanaşırken çok dikkat gerktiriyor...
yanasırken shuttle kullanıyorum ben ınce ayar ıcın mecburen debrıyaj ve ıstedıgım hassasıyette bır farkı yok normla debrıyajlada.

nh tabi hızlı olamaz çünkü nh lerde emniyet pimi takılı sanırsam 2010 ve üstünde.böylelikle debryaja basmadan leyveyi geçirmek mümkün değil emniyet için bu yapılmış. + iyice yavaşaltılıp öyle geçiyo yada durarak. kuboda shutle var bu nasıl bi kıyaslama anlayamadım

bu videolar yani bu ve manevra videosu gecen yıl şubat-mart ayıydı sanırım bayi tanıtımında çekilmişti banada marubeniden cd olarak gönderilmişti ama bi yerde paylaşmamamı söylemişlerdi. biz traktörleri görmeden sipariş etmiştik ilk olarak bayilere tanıttılar traktörleri bu tanıtıma davette ettiler sagolsunlar ama o ara vaktimiz yoktu gidemedik.. bunun gibi bir iki video daha vardı karın altı mesafe ön ızgara videoları v.s. bu tanıtımlarda etraf çamur oldugu için tarlada deneyememişlerd marubeni yetkilileri..

Volkan öyle bir sisten var misal benim avlu içi çektiğim videolarda ben shutle baya önceden çekşyodum yavaşlayıp durup şanzuman öyle geriye gidiyor birden asılan video m7040 dı ve şov amaçlıydı normal kullanım bizim kullanımızmız ....
anayurtlu 3105d link=topic=53607.msg560559#msg560559 date=1331509502' Alıntı:
bence öylebi sistem yok..konya fuarında adam ileri giderken geriye çekince veriyodu patinaja.. M7040

kubota kendinbe yakışanı yapmı yapacak bir şey yok gerisi şöfirün ustalığına kalmış

anayurtlu 3105d link=topic=53607.msg560559#msg560559 date=1331509502' Alıntı:
bence öylebi sistem yok..konya fuarında adam ileri giderken geriye çekince veriyodu patinaja.. M7040
shuttle ' ı ileri giderken debriyaja basmadan geri cekerseniz bu videodaki gibi kendini durdurur sonra geriye dogru ivmelenir...

ama ileri giderken debriyaja basıp geri cekip debriyajdan saldıgınız anda aniden durarak patinaj ile geri gelmeye baslar bu da dişlilere zarar verir... zaten böyle kullanmanın bi manası yok ;)

bu dediğim marka farketmeden tüm elektronik shuttle ' lı makinalar için aynıdır ;)

doganbey1 link=topic=53607.msg560741#msg560741 date=1331549120' Alıntı:
Özgür hidrolik shuttle, aynı TL-A ların ki gibi
dedim ya hacı abi ilk yorumumda :)
birinin ileri geri sistemi elektronik digerininki mekanik, mantıksız bir karşılastırma ;)

m8540 nh t5040 mf 5425 gibi modelleri karsılastırılabilr ileri geri mekanizmaları yönünden ;)

doganbey1 link=topic=53607.msg560741#msg560741 date=1331549120' Alıntı:
Özgür hidrolik shuttle, aynı TL-A ların ki gibi
Hmm o zaman güzel. Mesela T5000 ve TL-A serisindeki Elektro-hidrolik Shuttle sayesinde debriyaj kalibrasyonları yapabiliyorsun.Debriyajı sertleştirip-yumuşatma, ileri-geri yavaşlama hızını arttırıp azaltma gibi. Mesela T5000 serisinin Shuttle kolu Elektronik bir switch ' e bağlıdır. Böylelikle sana bazı kalibrasyon ayarları yapmaya imkan verir. Ama TDD serisine yeni eklenen Hidrolik shuttle ' larda bu imkan yok.Onlar daha mekanik mantığlıyla çalışmakta diye biliyorum. Ben Kubotlar ' da TDD serisinin Powershuttle ' ı gibi sanıyordum... Teşekkürler...

Platin otomativ sitemize hoşgeldiniz öncelikle bizde kocaelinin bayraktar köyündenz köymüzde hiç kubato yok tarla denemelerinde bizde görmek isteriz kubatoyu sizin aracalığınız ile iyi çalışmalar.

eşdeğer b,r traktörle karşılaştırsanız daha iyi olur sanırım
td de hidrolik shuttle yok normal levye düzeni var biliyorsunuz
biri türk malı
biri japon malı

rahimavci link=topic=53607.msg570492#msg570492 date=1332946650' Alıntı:
eşdeğer b,r traktörle karşılaştırsanız daha iyi olur sanırım
td de hidrolik shuttle yok normal levye düzeni var biliyorsunuz
biri türk malı
biri japon malı

usta kubota nın bayi tanıtımında bu çekilmiş bende sormuştum eşdegeri degil diye .. bana verilen cevap şöyleydi fiyat olarak aynı modeller Td90 çıkmadan evvel gecen yıl bu zamanlar td85d eşdegeriydi ve fiyatlarıda aynı idi liste fiyatları 80bin küsürdü.. bence mantıklı bi karşılaştırma verdigin paraya göre alacagın hizmeti görmen açısından ikiside aynı para ama birinin üstünlügü bariz birininde marka imajı.. ha seçim çifçiye kalmış ister markasına bakar alır ister özelliğine.. önemli olan verdiginiz paraya degecek bi traktör almak..