İzmir tire koperatif

7742e7c38e7538bd625586f9c43feb1d.jpg

Arkadaslar izmir tirede koperatif kurulmus galiba cok olmus herhal adamlar para kazaniyoruz diyorlar siz ne diyorsunuz koperatiflerin başlarindakiler hakka razi olursa bende faydali olacagina inaniyorum

7742e7c38e7538bd625586f9c43feb1d.jpg

Arkadaslar izmir tirede koperatif kurulmus galiba cok olmus herhal adamlar para kazaniyoruz diyorlar siz ne diyorsunuz koperatiflerin başlarindakiler hakka razi olursa bende faydali olacagina inaniyorum

1tir yaklasik33000 litre mazotu nakit alırsanız firma kapıya teslim 4.3 TL gibi rakamlara veriyor koparatif de minik karlar ile satıyor...Ama biz alamıyoruz lisans izni mi ne lazım tam detay bilmiyorum ama çalıştığım şirket litresini 4.3 TL ye aldı geçtiğimiz hafta hatta geçen ay tankerin alt tipasi patladı 1700 litre civarında mazot yere bosaldi firma ve sigorta şirketi 1 kova bile aldirtmadi 1 aydır talaş dokuyorlar halen gitmedi mazot

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
koperatifçilik bence ortaklar tarafından denetlenmesi zor bir sistem sadece baştakinin insafına kalmış
baştakilerin niyeti iyi olursa sonuçta iyi oluyor

Aynen öyle. Yöneticiler iyi olsa da ortaklar kendi adamlarını yönetime getirmeye çalışınca işler karışıyor. Ortaklar iyi niyetli olacak dürüst yöneticileri iş başına getirecek. Türkiye'de kooperatifçilik çok zor iş.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Yönetici çok önemli
Yönetici iyi olursa cok güzel şeyler oluyor
Benim çalıştığım sut koop yıllarca kar payi dağıttı uyelerine
Avans istersen istedigin kadar başka ihtiyaç yine uygun fiyata
Ama yönetici iyi olmayinca olmuyor
Bilmiyorum nasil bir sistem olmali iyi olması için
Denetim
Şeffaflık
Bilgi beceri tecrübe çalışkanlık
Bu konular çok önemli koop işinde