İlaclama

Bartec marka 400lt traktor arkasi hottumlu ilaclama kullanan veya bilgisi olan varmi almayi dununuuorum tavsiyelerinizi bekliyorum
9b96ad5662981c897fd45b529964a1d6.jpg

Bu markayı bilmiyorum ama şunu belirteyim artık bütün ilaçlama makinaları standart oldu sayılır. Zaten pompa, depo, tesisat hep aynı imalatçı firmalardan alınıp toplanıyor. Ben bunun benzeri olan BUZLUSAN aldım çok memnunum..

Resimler ve ekler

• 079.jpg
    079.jpg
    282.9 KB · Görüntüleme: 96
Cevap icin saol neyine dikkat etmeliyim varmi bi puf noktasi ilk defa alacagim bide bu pompalar hep ayni heralde her firma kendi yapmiyo satin alip topluyo galiba

Evet genel olarak toplama fakat ithal olanlar da var. Senin resimde sorduğunun ilaçlama 400 lt. bu makina için 3 PİSTONLU pompa ideal. (3 Membranlı Pompa)

Bazıları iki piston pompa koyup daha ucuza satıyorlar. Zaten pompaların büyük bölümü Konya imalatı. Eğer alırsan pompayı yağsız bırakma. Birde pompanın altında küçük vana var. kışın içinde su bırakma yoksa donar ve çatlatır. Vanayı aç ve küçük şaftı elinle çevir her pistonun içinden biraz su akacaktır.

Usta pompa annovi november birde innovili var ikiside italyan markası zaten genel olarak tüm markalar italyan pompa kullanır ve ayrica pompalarda 3-4-5 mebranli denen sistem vardir birde dk/litre hesabi yapilir bende agrotek var hortumlu 1 tonluk 4 mebranli dk 105 litrelik ayni 4 mebranli 75 litrelikte olabiliyor yani kimisi az basinc kimiside cok basinc son olarak duydugum bazilari diyaframli bazilari bilyali olanlar varmi kendi icinde bi sınıf onun nedeni nedir bilemem ama kol arkasinin sistemi tekerlekliye göre farklı üzerindeki pompalar ithal zaten sorun yasamazsın marka tercihini sorarsan agrotek oneririm :)