Hassasiyet Sıkıntınız Varsa Burdan..

Uzunca bir uğraştan sonra ayarı verdim..Benim gibi dalma çıkma problemi olan zetorun hassasiyet ayarı alyan takılı olan bu tapa sökülerek altındaki vidadan yapılıyor bilginize..

20161119_122830.jpg

20161119_122819.jpg

Mf'de burdan yapıyordum ordan yola çıkarak işi çözdüm :) :)
1479548246564-1979116565.jpg

Uzunca bir uğraştan sonra ayarı verdim..Benim gibi dalma çıkma problemi olan zetorun hassasiyet ayarı alyan takılı olan bu tapa sökülerek altındaki vidadan yapılıyor bilginize..

Ekli dosyayı görüntüle 14934

Ekli dosyayı görüntüle 14935

Mf'de burdan yapıyordum ordan yola çıkarak işi çözdüm :) :)
Ekli dosyayı görüntüle 14936
Mf nin lastikler sökülmüş. Tamirat mı var yine.

Bizim mf de kolları kaldırınca bi miktar kendi bırakıyor bunun sebebi ne olabilir.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Mf nin lastikler sökülmüş. Tamirat mı var yine.

Bizim mf de kolları kaldırınca bi miktar kendi bırakıyor bunun sebebi ne olabilir.

Lastik patlamıştı ondan söktüm..

Kolları bırakması damper kaldırdığımız kolun pozisyonundan kaynaklanır ordan düzelmiyorsa ortakolun bağlantısının orası sökülüp ayar verilmesi gerekir..ben öyle yaptım kaldırınca hafiften bırakıyordu bendede..

• Beğen
Tepkiler: demirciler_14
Lastik patlamıştı ondan söktüm..

Kolları bırakması damper kaldırdığımız kolun pozisyonundan kaynaklanır ordan düzelmiyorsa ortakolun bağlantısının orası sökülüp ayar verilmesi gerekir..ben öyle yaptım kaldırınca hafiften bırakıyordu bendede..

Nasıl bi ayar bu. Gevşeticez mi sıkacaz mı ne yapacaz.

• Beğen
Birde belirli bi noktadan sonra aşağıya inmiyor. Bunuda mı aynı şekilde yapacaz.

Belirli bir yerden aşağı inmemesinin sebebi;
1.Koltuğun altındaki pistonun içindeki hidrolik kolları kaldıran topuz başlıklı kol uzundur , 5 cm kısası ile değişmesi lazım

2.Yağ seviye çubuğu kapağının altında pompaya giren kollardan ayar

3.Ekipmanla inmemesinin sebebi orta kolun dayanak noktasından ayarla alakası pek olmaz kolların kalkması ve hassasiyet ayarı yapılır ordan..

Zetorun işlem tamam 9 diş sıktım beyinden şimdi pulluk konumuna alıp orta koldan her diş açtığımda kollar cm cm kalkıyor kolların iniş kalkış hızında da artış oldu..

• Beğen
Tepkiler: demirciler_14
Belirli bir yerden aşağı inmemesinin sebebi;
1.Koltuğun altındaki pistonun içindeki hidrolik kolları kaldıran topuz başlıklı kol uzundur , 5 cm kısası ile değişmesi lazım

2.Yağ seviye çubuğu kapağının altında pompaya giren kollardan ayar

3.Ekipmanla inmemesinin sebebi orta kolun dayanak noktasından ayarla alakası pek olmaz kolların kalkması ve hassasiyet ayarı yapılır ordan..

Zetorun işlem tamam 9 diş sıktım beyinden şimdi pulluk konumuna alıp orta koldan her diş açtığımda kollar cm cm kalkıyor kolların iniş kalkış hızında da artış oldu..
Senin peblem çözüldü o zaman

• Beğen
bizimde mf 135liğin hassasiyeti bozuldu. tamirciye güya yaptırdık ama hiç bir düzelme yok. kendim nasıl ayarlayabilirim? ve neresinden ayarlayabilirim. zahmet olmazsa fotoğraflayıp anlatabilir misin?
hee bir de hiç bir şey bilmeyen birine anlatırmış gibi anlatabilirsen sevinirim. çünkü bu tarz işlerde pek tecrübem yok.

bizimde mf 135liğin hassasiyeti bozuldu. tamirciye güya yaptırdık ama hiç bir düzelme yok. kendim nasıl ayarlayabilirim? ve neresinden ayarlayabilirim. zahmet olmazsa fotoğraflayıp anlatabilir misin?
hee bir de hiç bir şey bilmeyen birine anlatırmış gibi anlatabilirsen sevinirim. çünkü bu tarz işlerde pek tecrübem yok.
Pulluk'ta veya diğer toprak işleme ekipmanlarında dalma mı yapıyor ?

Birde kolların şekli nasıl ?

• Beğen
Tepkiler: Gassal
Zetorun orta kol takmak icin 3 delik var, onlari ne zmn kulaniyorsun?

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende hassasiyet zayıftı ekipmanı hissetmiyordu tabana dalıp motoru boğuyordu hassasiyeti beyinden 9 diş sıkarak arttırdım şimdi orta kolu çevirdikçe kolları santim santim kaldırıyor istediğim hassasiyette oydu işlem başarılı..

Arkadaki 4 deliği ekipmana ve toprağın yapısına göre kullanıyorum..

kollar sürekli dalma çıkma yapıyor. bir türlü sabit durmuyor. hidroliği indirip kaldırdığında pozisyon ayarı sürekli bozuluyor.

Benim mf de ki sorunda aynı

Tamamen hassasiyet mili ile alakalı durum..O nu ayarlarken boş kolda pek bilinmez ayar yanlış olur ya hiç batmaz ya tabana dalar yada aynı sizlerdeki sorun gibi dalma çıkma yapar.en uygun ayar için ekipmanla araziye gidip toprağa salıp motor en rahat nasıl çekiyorsa hassasiyet öyle ayarlanır.Ben bizimkileri öyle yaptım şimdi düz 1 ile zorlandığı yerlerde düz 2 - 2.5 ile çok rahat çekiyor..