Eti 18-46 gübre...

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Pancar kooperitifine eti gübre gelmiş.Bende markaya güvenemedim.Eti bakır firması üretiyormuş gübreyi..Bu markanın gübrelerini kulanan oldumu hiç..Pancar kooperifinden alacağım için sahte olma olasılığı yoktuer herhalde..

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Entegre Gübre Tesisi
Mazıdağı Fosfat Tesisleri, 1.2 milyar Dolarlık yatırım ile gübre fabrikası olarak 2018 yılı içinde Mardin’de faaliyete geçti. 2011’de Cengiz Holding bünyesine katılan Mardin’deki Eti Bakır A.Ş. Mazıdağı Fosfat Tesisleri’nin yıllık fosfat kayası üretim kapasitesi 550.000 tonun üzerindedir. Yeni gübre fabrikası, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en büyük özel sektör yatırımıdır. Mazıdağı Gübre Fabrikası’nda hammaddenin yüzde 85’inin yurt içinden sağlanması planlanırken tesis, ihtiyacı olan elektriği de kendisi üretmektedir. Fabrika ilk etapta Türkiye’deki gübre pazarının yüzde 20’sine sahip olacak. Yılda 200 bin DAP, 550 bin ton da NP olmak üzere 750 bin ton gübre üretecektir.
ETİ GÜBRE fabrikası bölgenin tek gübre fabrikası olma özelliğini taşıyacak ve Harran Ovası ile GAP’ın gübre ihtiyacının tamamını karşılayacaktır.
ETİ GÜBRE Fabrikası, Diyarbakır’a 80 km, Mardin’e 65 km ve İskenderun limanına 520 km mesafededir.
İRİS GAP TARIM olarak ETİ GÜBRE satışlarımız başlamıştır.
Tesis Üretim Kapasitesi:
  • NP 550.000 ton/yıl, DAP 200.000 ton/yıl.

igsaş tan bu sene 18-46 aldım içinden taş gibi şeyler çıktı gübretaş alın
[emoji848]
FB_IMG_1573560625883.jpg

Nerede o eski gübretas!.Amıcam çiftçiligi bıraktı,depoda yıllanmış gübretas 20 20 0 vardı. 3 cuval,al kullan dedi.ekim yaptım sonuç Süper.inanamdim. o tarlada gene gübretas kullanmama rağmen o sene gibi sonuç alamadım.[emoji848]( Yakında başka gübre yok)

Konuyu geçde olsa aklıma gelmişken yazayım.Gübre gerçekten tertemiz çıktı.Taş filan yoktu.Taneleri iri alanlarda çok memnun.Ama içerik konusunda fark varmıdır çıkışlardan sonra belli olur.Bakalım ne olacak.Ama pancar kooperifinda çalışan arkadaşa sordum bu gübreler bize gelirken her seride numune alınır çuvalda yazan garanti edilen oranlar tutarsa pancara gelir dediler.Bakalım görücez.Bu sene bölgemizde ve balıkesirde 18-46 olarak pacarda sadece bu marka gübre satıldı.20-20,15-15-15 ve Üre olarakda şuan ege gübreyi satıyorlar.