Ekipman alımı acil yardım

17.03.2009
3,920
1,882
ankara

Merhaba arkadaşlar 5li 14 şase 18inc şahinoğulları tam otomatik pulluk 9000
24lu çizel ayak(yada diskli tam karar veremedim) şakalak mibzer 13500
15li nizip kazayağı 5500 fiyat aldım pulluk kesin olduğundan 3000 pesinat verdim sizce nasıl mibzeri şakalak degil de özduman al diyenler oldu sizler ne dersiniz bi el atın şu işe

• Beğen
Tepkiler: Koc_06
Ozduman biz alalı iki sene oldu mennunuz ama şakalak nasıl biliyorum. Pulluk hayırlı olsun abi kazayagını polatlıda çelik iş varmış hiseyin abi malı kaliteli dedi bi beraber gideriz olmadı

Bizim burada büyük işletme sahiplerinde var şakalak çok memnunlar. Arazide aşırı taş yoksa diskli al bizim burada balta tiplilerin çoğu sattı diskliye geçti çöplü, otlu, pis, düzgün işlenmemiş yerlere bile ekim yapıyor, ayrıca irtem marka kullananlarda var onlarda memnun. Özdumanı hiç bilmiyorum.
(24 ayak kazık tip dediğin için hububat mibzeri olarak yazdım)

Bu sene demir senesi muhtemelen şimdiden hayirli olsun

Şakalak şuan bayağı bi popüler cizel ayaklılar pek tutulmadı gibi yada ben öyle düşünüyorum

Kazayağı katlamali tavsiye etmem bizim orda 6470 e taktılar pek randıman alamadılar cok kasti onu bıraktılar. Kara mustafa cengiz in ekstra boru saselilerinin arkasına karova nin merdanesi iyi olur

Şimdiden hayirli olsun güle güle kullanın

Buğday mibzeri mi havalı pinomatik mibzer mi?
Bugday mibzeri
Bizim burada büyük işletme sahiplerinde var şakalak çok memnunlar. Arazide aşırı taş yoksa diskli al bizim burada balta tiplilerin çoğu sattı diskliye geçti çöplü, otlu, pis, düzgün işlenmemiş yerlere bile ekim yapıyor, ayrıca irtem marka kullananlarda var onlarda memnun. Özdumanı hiç bilmiyorum.
(24 ayak kazık tip dediğin için hububat mibzeri olarak yazdım)
Valla muallaktayım disklide hafif nemde açık bırakıyor önüne yıgma yapiyor
Bu sene demir senesi muhtemelen şimdiden hayirli olsun

Şakalak şuan bayağı bi popüler cizel ayaklılar pek tutulmadı gibi yada ben öyle düşünüyorum

Kazayağı katlamali tavsiye etmem bizim orda 6470 e taktılar pek randıman alamadılar cok kasti onu bıraktılar. Kara mustafa cengiz in ekstra boru saselilerinin arkasına karova nin merdanesi iyi olur

Şimdiden hayirli olsun güle güle kullanın
Tesekkürler çizel buralarda hiç yok dogrusu cekiniyorum

Merhaba arkadaşlar 5li 14 şase 18inc şahinoğulları tam otomatik pulluk 9000
24lu çizel ayak(yada diskli tam karar veremedim) şakalak mibzer 13500
15li nizip kazayağı 5500 fiyat aldım pulluk kesin olduğundan 3000 pesinat verdim sizce nasıl mibzeri şakalak degil de özduman al diyenler oldu sizler ne dersiniz bi el atın şu işe

Ben konyalıyım kardeşim mibzeri kesinlikle Şakalak al.

Sakalaga fiyat iyi mi peki

Güncel fiyatlardan haberim yok uzun zamandır mibzer almıyoruz en son 5-6 sene önce havalı mibzer almıştık 13.500₺ ye 10 yılı aşkındır kullandığımız hububat mibzeri var bide. ikisindende bir sıkıntı görmedik. bizim burda çok tarım ekipmanları üreten firma var ama mibzer dedinmi kime sorsan şakalak der hiç başka markalara bakma bile sıkı bi pazarlığını yap işine bak bu adamların asıl işi mibzer zaten

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Bide tarım öz var sakalaklarin amcaoğlu herhalde gecen sene fuarda görmüştüm oda güzeldi

Ayrıca isteğe bağlı sıra araları 14 ve 12.5 cm olarak üretim yapabiliyorlardı bi araştır

Konya fuarına fazla kalmadı hepsini yerinde gidip görmek daha iyi olur

• Beğen
Buğday mibzerinde 19 sıralı (Tekirdağ)Durmaz marka baltalı kullanıyoruz.Taş yok ve temiz arazi.25 sıra İrtem kullanan komşularda var.25 sıra ve üstü iyi olur.Çekilir tip makinede olabilir.

Pulluk ESENER tercih ederdim.

Mibzer çok araştırdım EKERMAK
Kazayagi DOSEMENLER.
sakalak artık adı kaldı sadece .

Ozduman kullanan İki arkadaşım da tavsiye etmedi.

Pulluk da ünlü ve Turan pahalı. Ama Esener uygun fiyatı var. sahinogullari na bakarsan kaliteli. Sahinogullarinda pek kavis yok.

Kazayagi dosemenler kullanıyorum yıllardır maşallah bir ayak bile kırmadım. Traktör batınca ayağına halati bağlayıp çektim yine kırılmadı. Zor seçimler Allah hayırlısını nasip etsin

• Beğen
Ben sonbaharda 22 diskli,çekilir tip mibzer aldım araziler taşlık olmasına rağmen iyi bir çıkış oldu. Marka Tarım iş beni memnun etti. Fakat Güngör beni çok etkiledi adamlar Avrupa standartlarında mibzer üretiyorlar. Tabi sen burda neye karar kalmışsan demek bir bildiğin var. Hayırlı olsun.

Ben sonbaharda 22 diskli,çekilir tip mibzer aldım araziler taşlık olmasına rağmen iyi bir çıkış oldu. Marka Tarım iş beni memnun etti. Fakat Güngör beni çok etkiledi adamlar Avrupa standartlarında mibzer üretiyorlar. Tabi sen burda neye karar kalmışsan demek bir bildiğin var. Hayırlı olsun.
Tarım iş ide övdü satıcı tarım öz ün kalitesinde dedi zaten kardeş mi neymiş bunlar şanzımanlıya babamı ikna edemedim malesef bi 10 sene daha avrupalı olamayacagiz heralde
Fatih abi taşlı arazide ekermak kadar kalitelisi yok. Bnce mibzer ekermak. Pullukta bence küresel yaylı turan 😉 tabi taşlı arazide bunlar kendini kanıtladı . Bi daha düşün istersen
Pulluk çelikten de olsa bizim yörede ömrü 10 yıl o yüzden ucuz olsun kaliteli olsun dedik şahinogulları da komple ısıl işlemli ve kalın malzemesi var bakalım insallah yüzümüz güler

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik