Debriyaj balatası yardım

İyi akşamlar 3600 ün debriyaj balatasını söktüm çıkan yaylı balata sipariş verdim gelen balata yaysız çapı filan uyuyo tqksam herhangi bir problem olurmu acabs
6fc6f03a1d61115526bc11c1142541e2.jpg
motordan çıkan bu
2d289b0ccb29fa129c50b927329780d8.jpg
gelende bu üzerindeki bu yaylar ne işe yarıyor acaba bi bilgisi olan varmı

Merhaba, balataların orta göbeğinde bulunan titreşim yayları, motorun titreşimini emerek sarsıntı olmasını engeller.
Eğer yaylı yerine düz takarsanız, balata ömrü daha kısa ve sürüş konforu daha düşük olacaktır.
Resimde gösterdiğiniz balata yan sanayi, bu şekilde kesinlikle çok daha ucuza mal edersiniz.
Ancak benim önerim, orjinali neyse onu taktırmanız yönünde...
Ürününüz ve kazancınız bol olsun.

Birde belki alakasız olucak ama traktör ilk çalışmada kolayına çalışmıyo bende eter koklatıp çalıştırıyorum ikinci üçüncü sefer güzel çalışıyo bunların kızdırma bujileri varmı varsa nerde ben motora giden kablo bulamadım büyük akü ile çalışıyo rahat orjinali ile motor soğuk ken etersiz çalışmıyo

Eterle calistirma sakin motora cok zarar verir kizdirma bujisi vardir tabi takilimidir calisirmi bilmem sag tarafta hava filtresinden gelen plastik boruyla motora baglanan demir borunun birlestigi yerdedir akuyu koydugun yerin altindadir ve kontaga baglidir kontagi yarim cevirip 1 dakika bekleyince isinir elini degdirince sicaksa calisiyordur bazilari pof eder hava filtresunden duman cikar o zaman marsa basacaksin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Eterle calistirma sakin motora cok zarar verir kizdirma bujisi vardir tabi takilimidir calisirmi bilmem sag tarafta hava filtresinden gelen plastik boruyla motora baglanan demir borunun birlestigi yerdedir akuyu koydugun yerin altindadir ve kontaga baglidir kontagi yarim cevirip 1 dakika bekleyince isinir elini degdirince sicaksa calisiyordur bazilari pof eder hava filtresunden duman cikar o zaman marsa basacaksin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Peki bunların kızdırmasız olanları varmıdır yani motorun üzerinden tesisatı geri aldım ben dediğiniz yerde bi kablo göremedim aklıma gelmedi değil kızdırma bujisi bozulmuş ola bilirmi diyede dediğiniz yerebi bakıyım . Peki yoksa sonradan kendimiz takabilirmiyiz bu kızdırma bujisini ,oraya takılırsa nasıl bir tesisat çekilmesi gerekiyo

Eski kontağı bozylmuş babam çıkarmış onu üstünde doç kontağı var kitqpcığında baktım eski kontağı iki tarafa dönüyo saat yönüne dönünce normal marş sol tarafa dönünce kızdırmalı marş diyo acaba yeni kızdırmqlı kontak alsam bujiyide taksam işe yararmı

Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Zaten yeni kontak alınması gerekiyo ,birde bujinin bağlamanmasıgereken yerin fotografını çekip atabilirmisiniz