Damlama Ve Filitre Sistemi Ayrıntılı Tarlaya Döşenmesi (hacimmet)

Ynt: Damlama Ve Filitre Sistemi Ayrıntılı Tarlaya Döşenmesi (hacimmet)

syn Hacimmet bey damlama döşediğiniz motorunuz kaçlık acaba ? ince teker mi

Birde sıra arası ne kadar acaba
Damlama sulama ekilen yere 70-20cm ekilse nasıl olur acaba (c70165 tohum için)

hayırlı olsun, toplaması nasıl oluyor bunun hasattan önce mi yoksa hasattan sonra mı ? Her sene düzenli olarak belirli miktarda yazlık ekiyorsanız, gerçekten kendini amorti edecek faydalı bir sistem. Kaç saat çalıştırmayı düşünüyorsunuz ? Birde normalde bir kuyuda 30 tabanca su varsa bu damlamada kaç metreye veya memeye tekabül ediyor, bir hat en fazla kaç metre uzunluğunda olabiliyor metre sınırı var mı ? Teşekkürler.

hayırlı olsun bu sene bizde damlama yapcaktık ama kuşlar yağlık çekirdeği çitlek gibi yapdılar baga azatdılar biz u45 dönüm tarlaya yapcaktık tarlada 55 tabancalık su var bu su tarlaya yetermi birde sene 50 dönüm tarla var o tarlada 40 tabancalık su var boruculalar sordum kışın iki tarlayada su yeter dediler yani ortalama 10 dönüm tarlaya saniyede kaç lt su gerekiyor abi cevap için şimdiden sağol

arkadaşlar bu sene bende damlama sulama sistemini deniyorum 15 dekar bı alanda mısırı kaç saat suluyorsunuz ve damlamayla birlikte kullandığınız kullanmamız gereken gübreler nedir yardımcı olur musunuz ?

cesur631 link=topic=66200.msg752861#msg752861 date=1371279338' Alıntı:
ellerine sağlık
bizim 15 dönum L şeklinde tarlamız var toprağı çok veimli suyu tarla başında
sırf su sulaması oldugu için mısırdan vazgeçip ayçiçeği ektik
size sorum 15 dönumun maaliyeti ne kadar olur
birde şimdi tarlaya damlama sulama sistemini döçedik döşediğimiz boruları 1 defaya mahsus mu kullanıyoruz biraz bilgi verirseniz işime yarar seneye damlama sulama yapabiliriz :)
Maaliyet konusu göreceli tarla küçük olduğu için filitre alınacağından maliyet artar borular çeşitli tek yıllık çok yıllık çeşitleri var
MATADOR-83 link=topic=66200.msg752871#msg752871 date=1371287668' Alıntı:
syn Hacimmet bey damlama döşediğiniz motorunuz kaçlık acaba ? ince teker mi

Birde sıra arası ne kadar acaba
Damlama sulama ekilen yere 70-20cm ekilse nasıl olur acaba (c70165 tohum için)
Motor 55 hp standart tekeri sıra arası 70 cm tohum aralığı 15 cm ekiyorum mısır ve ayçiçeğini bizde sık ekim yapılır.
dengesiz link=topic=66200.msg752876#msg752876 date=1371291330' Alıntı:
hayırlı olsun, toplaması nasıl oluyor bunun hasattan önce mi yoksa hasattan sonra mı ? Her sene düzenli olarak belirli miktarda yazlık ekiyorsanız, gerçekten kendini amorti edecek faydalı bir sistem. Kaç saat çalıştırmayı düşünüyorsunuz ? Birde normalde bir kuyuda 30 tabanca su varsa bu damlamada kaç metreye veya memeye tekabül ediyor, bir hat en fazla kaç metre uzunluğunda olabiliyor metre sınırı var mı ? Teşekkürler.
Sağolun hocam bende ilkdefa kullanıyorum acemiyim burada hatlar 165 mt uzunluğunda 3 günde bir 8 saat 50 dekara komple basıyorum normade yağmurlamayla 10 günde 40 su veriridim bu şekilde 25 saat suyla suluyorum
atılgan aysul link=topic=66200.msg752882#msg752882 date=1371296040' Alıntı:
hayırlı olsun bu sene bizde damlama yapcaktık ama kuşlar yağlık çekirdeği çitlek gibi yapdılar baga azatdılar biz u45 dönüm tarlaya yapcaktık tarlada 55 tabancalık su var bu su tarlaya yetermi birde sene 50 dönüm tarla var o tarlada 40 tabancalık su var boruculalar sordum kışın iki tarlayada su yeter dediler yani ortalama 10 dönüm tarlaya saniyede kaç lt su gerekiyor abi cevap için şimdiden sağol
Damlamada uygn basınç için tarlayı bölersin su azda olsa sulanır sorun olmaz lt konusunda bilgili değilim.
kobra47 link=topic=66200.msg753947#msg753947 date=1371754471' Alıntı:
Hacimet kardeş damla sulamada filitrelere çok dikat et
Ne için yarı otamatik filtreler her suda temizletiyorum.
ugur_husky link=topic=66200.msg761649#msg761649 date=1374953365' Alıntı:
arkadaşlar bu sene bende damlama sulama sistemini deniyorum 15 dekar bı alanda mısırı kaç saat suluyorsunuz ve damlamayla birlikte kullandığınız kullanmamız gereken gübreler nedir yardımcı olur musunuz ?
Hocam sık sulayıp toprağı sürekli nemli tutmak lazımmış tabiki ekilen bitkiye göre değişir ben 3 günde tarifede 8 er saat basıyorum gübreye gelince re ve amonyum sülfatı yağmurlamayla damlama öncesinde verdim damlamayla 33nitratı verdim damlamalık nitrat aldım artı kombi verdim msır için böcek ilacını damlama ile uyguladım koçanda potasyum nitrat atacağım.

Tarlanızın çevre ölçülerini bildirebilir misin? bir de 50 dekarda kaç top damlama, kaç adet 7.5 (2.5 inc) boru kullandınız? Sanıyorum damlamalar 16 mm boru çapı ve 33 cm damlatıcı aralığı olanlardan

O 2.5 ' luk borularda takılı olan hortum başlıklarına dikkat et abi.
Bazen atabiliyor.Attığı zaman çok sinir bozucu bir durum.Eğer lastikten atarsa durdurmadan takman imkansız.