Dalgıç pompa için jeneratör

Merhaba bahçeme kuyu açtırmak istiyorum ortlama 70 metre kadar inilecek genelde su sıkıntısı pek olmayan yer.bura için 15 hp dalgıç düşünüyorum yerim 26 dönüm damlama yapacam elektrik yok jeneratör düşünüyorum kaçlık jeneratör işimi görür

Merhaba bahçeme kuyu açtırmak istiyorum ortlama 70 metre kadar inilecek genelde su sıkıntısı pek olmayan yer.bura için 15 hp dalgıç düşünüyorum yerim 26 dönüm damlama yapacam elektrik yok jeneratör düşünüyorum kaçlık jeneratör işimi görür
Sanırım çok yakar,
milli pompa 70 metreye uyarsa düşünülebilir sanırım, ya da alternatif bakın,
güneş panelli su sistemi kurulabilir , su biraz az çıkar ama iş görür.

Merhaba, 70 metreye inecekseniz pompayı 60mt civarına atacaksınız demektir. Pompa verilerine kaç metreye atacaksaksınız ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir, Güneş enerjisi için Dalgıç 15hp 11kw olarak düşünürsek bölgenize bağlı olarak ortalama %40-50 fazlası 15-16.5 kw kurulu güç gerekiyor. İlk yatırım maliyeti yüksek olsa da tarlanız eviniz yanındaysa veya römork tipi bir kurulum yaparsanız bir inverör ekleyerek kalan zamanda evinizde kullanabilirsiniz. Buna ek olarak kuyunuz izinli ise bu yatırımı ziraat bankası aracılığı ile çok düşük faizli olarak( 0 dahi olabilir emin değilim) yapabilirsiniz. Daha da abartırsak sürücünüze internet bağlayarak uzaktan sulama yapabilirsiniz tabi ne kadar efektif olur bilemeyiz.

bunny01 arkadaşın dediği gibi milli pompa elektrik olmayan yer için en ideali olabilir. Çok bilgim yok fakat İlk yatırım maliyeti nispeten düşük, ikinci eli süper olmasa da var, motoru istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz gibi artıları var. Bir araştırın derim.

Jeneratör ise 11kw için çok bilmiyorum ama gerçek bir 13kw işinizi görür herhalde. Gerçek derken Çin markalarından beklediğiniz performans çıkmayabilir. Olumlu tarafı bence jeneratörü başka yerde kullanmayacaksanız hiç yok gibi. O kuvvette bir jeneratör taşıması zor, yakıt sulama için fazla olacağını düşünüyorum(yapacağı işe göre), İlk yatırım maliyeti düzgün bir jeneratör için uçmuş vaziyette, bu makine güneşin tozun altında çalışacak nasıl sorunlar çıkar bilinmez, açıkçası zorunda olmasam pek seçmek istemem.

Sizin için kazançlı ve bereketli olur umarım.

bende aynı sorun ile arayış içerisindeyim en buyuk sorunum güneş panelini çalınma riski var yoksa su sıkıntısı olan bır yerde bahcemız var ve sondaj yaptırmak istiyoruz ancak elektrık de yok panel kurdursak çalınma riski var
fikir önerisi olan varsa dinlemek isteriz

• Beğen
Tepkiler: bunny01
Kurulum maliyeti yüksek olmasına rağmen güneş paneli en ideal çözüm bence. Çalınma riskine karşi da kamera sistemi kurulabilir diye düşünüyorum.
hocam çalındıktan sonra kamera bir şeye yaramıyor kı ülkede adalet oldugunu düşünmuyorum
suçluya yakalanınca yenısı yaptırılmıyor aksıne serbest bırakılıp ödullendırılıyor