Başak 2075 BT arızası ve yağ kaçakları bitmiyor servis yağ kaçaklarına normal diyor lütfen yardım!

30 ekim 2023 de aldığım şuana kadar 7 kere servise giden hala da derdi bitmeyen bir traktör başak 2075. Ben aldım hata yaptım. Gel gelelim arızalarına:
İlk arızamız klima bozuk geldi. 120 saat yana yana kullandık traktörü.
Sağ ön tekerden yağ kaçırdı toprak girmiştir düzelir dediler düzelmedi yapıldı bu sefer tapadan yağ kaçırıyor.
El freni ayarı bozuktu frene basınca el freni ikaz veriyor bip bip ötüyordu.
Fren ayarsız geldi basınca sağa çekiyordu fazla bir şekilde.
Debriyaj ayarsızdı 1 ve 2 geçmiyor zar zor geçiyordu şuan 1 e zor geçiyor.
Lift otomatik kaldırmıyordu o düzeltildi.
İlk bakıma kadar traktör titriyordu adete masajlı koltuk gibi bakımda ilgin. bir şekilde düzeldi.
Koltuk ileri geri oynuyor tarlada lak lak vuruyor.
Motor ve şanzımanda yağ kaçakları var.(Bayi itiraf ettik conta kullanmadıkları için kaçırıyormuş sürekli)
Fren pedalı titriyor.
Vitesi 4 ün buçuğuna alırsam takviyede çekilmez bir titreşim sesi geliyor.
Yağ müşürü bozuk geldi Allaha emanet kullandık.
Direksiyon kendi kendine kalkmaya başladı o düzeltildi.
4 çekerden çıkarken frene basınca kendi alıyor 4 çekere tak diye bir ses geliyor sanki kırılmış gibi servis müdür uğur normal dedi.
Koskaca firmanın servis müdürü arızalardan bıktığı için engelledi telefondan :D

200 saate gelmeden başıma gelenler bunlar daha da devam edecek gibi duruyor.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz sorunların geneli değil sadece biri dâhi kabul edilemez, zira sıfır traktör alıyorsunuz yani kusursuz bir ürün alıyorsunuz.

Sorunlar kalıcı olarak giderilmezse gerekirse hukuk önünde hakkınızı arayın bence tüketici hakları mahkemesine başvurun...

Bahsettiğiniz sorunların geneli değil sadece biri dâhi kabul edilemez, zira sıfır traktör alıyorsunuz yani kusursuz bir ürün alıyorsunuz.

Sorunlar kalıcı olarak giderilmezse gerekirse hukuk önünde hakkınızı arayın bence tüketici hakları mahkemesine başvurun...
pazar günü bir daha servise gidecek hallede hallede bi hal oldu inşallah düzelir

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hayırlı olsun.
Eskiden de böyle şeyler olurdu, motor garantiden çıkana kadar döverek sürün derlerdi.
Krank kesen, bloğu çatlak, kuyruğu kopuk, yamuk, yağ kaçakları olan traktör doluydu. Yağa su karıştıran, yağ yakan motorlar olurdu.
Direksiyonda yarım tur boşluk olabilirdi.
Yoldan çıkmamak için çok uğraşırdık.

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06
Hayırlı olsun.
Eskiden de böyle şeyler olurdu, motor garantiden çıkana kadar döverek sürün derlerdi.
Krank kesen, bloğu çatlak, kuyruğu kopuk, yamuk, yağ kaçakları olan traktör doluydu. Yağa su karıştıran, yağ yakan motorlar olurdu.
Direksiyonda yarım tur boşluk olabilirdi.
Yoldan çıkmamak için çok uğraşırdık.
Servisin yolunu öğrendi artık ilçe de 4 başak var 3 şanzıman indirdi ben kaldım

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Jantın yamuk olduğu aslanapa servisinde kararlaştırıldı ama servis müdür uğur 180 saatte benim yamulttuğumu söyledi. Kütahya yetkili servis halledeceğini söylemiştir ama nafile. Traktörü jantı yamuk diye Kütahya yetkili servis götürdüm. Jantın yamuk olduğu belirlendi ama bu yamukluk normal dendi. Ramazan çente ( çente tarım ticaretten) sıfır 2110 başak getirip bakıldı o benimkinden daha kötüydü onu görünce yıkıldım zaten onlara göre benim jant çok iyiydi. Sonra diğer arızalarını yapın dediğim de senin servisin biz değiliz git ilçene yaptır dendi. Ustası ben sinirli olduğum için aksi konuştum diye senin işini yapmam yapsam da düzgün yapmam dedi. Traktör bana ilk gelirken yağ çubuğu yarım takılıp yollanmış yağ atınca fark ettim.

Son düzenleme:
  • Üzgün
Tepkiler: Endaz
Başağın 2020 öncesi memnun sizde sıkıntı olmayabilir. Agrolüx deutz fahr var 10 sene kullandık çok çekmezdi ama az yakar sanayi az giderdi tümosan 4055 olabilir . Erkunt 58 ler var herhalde piyasa hakim değilim kusura bakmayın.
Agrolüx 67 modeli var, sahibi hala kullanıyor.
Tümosan 4155 kullanmıştık, satıldı, Erkunt 58E modeli de kullanmaya devam ediyoruz.
Çok sorun yaşadığınızdan anlaşılan sıkılmışsınız, traktörü değiştiriniz.

Agrolüx 67 modeli var, sahibi hala kullanıyor.
Tümosan 4155 kullanmıştık, satıldı, Erkunt 58E modeli de kullanmaya devam ediyoruz.
Çok sorun yaşadığınızdan anlaşılan sıkılmışsınız, traktörü değiştiriniz.
Deutz fahr agrolüx 65 4600 saat kullandık. Traktör dedemin olduğu için sattı ev kaldı.
Bende kendi traktörümü aldım. Tümosan 6065 var Allah’a şükür memnunum ondan bir de başak aldık sonuç ortada. Tümosan hem pancar hem mısıra yetmedi mecbur kaldık bir nevi başağın dış görünüşü hoşuma gitti birde bayinin ballandıra ballandıra anlatınca insan kanıyor.

Son düzenleme:
Yeni bir sıkıntımız daha çıktı traktör 50 dk bir saat atıyor. 100 dk bir saat atması lazım değil mi eskiden ölçtüğüm zaman öyleydi. Tümosana baktım oda aynı 100 dk 1 saat ölçüyor