ARPA-BUĞDAY-YONCA SULAMA VE İLAÇ İŞLERİ (omerfarukkoc) [1-8.NİSAN.2014]...!!!

Ynt: ARPA-BUĞDAY-YONCA SULAMA VE İLAÇ İŞLERİ (omerfarukkoc) [1-8.NİSAN.2014]...!!!

Kolay gelsin Ömer Maşallah güzel görünüyorlar bereketli olsun,bizdede durum aynı havalar yağmadı herşeyi suluyoruz pancara 3 su verdim şuanda anca sağlıklı çıktı.

Ynt: ARPA-BUĞDAY-YONCA SULAMA VE İLAÇ İŞLERİ (omerfarukkoc) [1-8.NİSAN.2014]...!!!

Kolay gelsin Ömer abi baya bi koşturmuşsun bereketli olsun inşallah emeğinin karşılığını fazlasıyla alırsın. Çelik ' e kıymışsın çamura saplamışsın görüyorum böyle sizleri ben de alacam bi 2 teker :)

hacimmet link=topic=74794.msg881707#msg881707 date=1397847792' Alıntı:
Kolay gelsin Ömer Maşallah güzel görünüyorlar bereketli olsun,bizdede durum aynı havalar yağmadı herşeyi suluyoruz pancara 3 su verdim şuanda anca sağlıklı çıktı.
Saolasın Hacı Abi, Aynen Öyle Yağış Yok, Hayırlısı Allah ' tan...

jura link=topic=74794.msg881724#msg881724 date=1397848940' Alıntı:
Kolay gelsin bereketli olur inşallah
Teşekkürler, Cümlemizin...

ÇeLişki_37 link=topic=74794.msg881903#msg881903 date=1397893269' Alıntı:
Kolay gelsin Ömer abi baya bi koşturmuşsun bereketli olsun inşallah emeğinin karşılığını fazlasıyla alırsın. Çelik ' e kıymışsın çamura saplamışsın görüyorum böyle sizleri ben de alacam bi 2 teker :)
Saolasın Selçuk... Biz Özellikle Sulama Zamanı Motosikletlere Eşek Niyetine Bineriz Genelde :) Günde 200 Km Yol Yapıyor Şimdi :)

berat.yzn link=topic=74794.msg881911#msg881911 date=1397898846' Alıntı:
kolay gelsin berektli olsun emeklerinizin karşılığını kat kat alırsınız inş. bilader...
Saolasın Bilader, Cümlemiz İnşallah...

Bu Videoyu da Yeni Yükleme İmkanı Buldum... İtina İle Yağmurlama Hattınız 1 Fıskiye/45 sn Süresinde Kurulur, Çalıştırılır, Değiştirilir :D

http://youtu.be/oNirodmbYes

Müzik Yusuf abiye gitmiş mi bilmiyorum ama uyumlu atmış boruları onay vermiş emekçinin gözünü seveyim :) Günde 200 iyiymiş, seninkinin aynısı burada paketçi de var zırt pırt geçiyor dükkanın önünden indirecem el koyacam motora o olcak :D

ÇeLişki_37 link=topic=74794.msg882080#msg882080 date=1397932069' Alıntı:
Müzik Yusuf abiye gitmiş mi bilmiyorum ama uyumlu atmış boruları onay vermiş emekçinin gözünü seveyim :) Günde 200 iyiymiş, seninkinin aynısı burada paketçi de var zırt pırt geçiyor dükkanın önünden indirecem el koyacam motora o olcak :D
Boruları Attıktan Sonra Birleştirirken Eksik Yüksek Boru Olmasın Diye Öyle Atarız Hep Selçuk :)
İndir Bi Bin Sende Bakalım O Motora :D

Kolay gele Ömer bereketli olsun 5 günde baya koşuşturmaca olmuş, panplast nasıl memnunmusun cumartesi bizde pancar koperatifinden 200 tane 2,5 luk aldık.

ranger link=topic=74794.msg882956#msg882956 date=1398188246' Alıntı:
Kolay gele Ömer bereketli olsun 5 günde baya koşuşturmaca olmuş, panplast nasıl memnunmusun cumartesi bizde pancar koperatifinden 200 tane 2,5 luk aldık.
Saolasın Emre Abi... Panplast ' tan Memnunum, Piyasadaki Diğer Borulara Göre Arılı Kadar Olmasa da İyi bence...
Bizde 2.5 ' lu Kalmadı Abi, Hep 3 ' lüleri Kullanıyoruz... O Borular Dar Olduğu İçin Kuyunun Basacagı Fıskiye Sayısına da Bastırtmıyor Bazen...

Kolay gelsin, bereketli olsun ömer, insallah hayirli yagislar olur da bu isleriniz biraz hafifler, masraf azalir

GÜRKAN link=topic=74794.msg883024#msg883024 date=1398196379' Alıntı:
Kolay gelsin, bereketli olsun ömer, insallah hayirli yagislar olur da bu isleriniz biraz hafifler, masraf azalir
Saolasın Gürkan Abi, İnşallah Yağmurlar Yağar İlerleyen Zamanlarda...
Şu Anda Bütün Arpa-Buğday-Yonca ' Nın İlk Suları Bitti... Yarısı Çıkamayan, Yarısı Çıkmış Olan Pancarlar Sulanıyor...

ORION link=topic=74794.msg883039#msg883039 date=1398197244' Alıntı:
Kolay gelsın ömer 250 sabah 250 akşam tabanca değiştiriyoruz bizde gece nerde uyudugumu şaşırıyorum :D gerçekten çok ağır bir iş
Saolasın Mustafa, Aynen Öyle Oluyo :D Ben O Duruma Yaz Aylarında Geliyorum Daha Çok, 2 Sene Öncesine Kadar Hem Baharda Hem Yazda Öyleydi, Günün Tabancalara Hatır Sormakla Geçiyordu :D

Öncelikle kolay gelsin. Resimlerin çektim tarihi gözükmüyor ama dün yüklemişsin eğer resimler 1-2 gün önce çekildiyse sizin yaz da kışta bayağı uzun geçer bizim burada buğdayların boyu 80-100 cm boyun da %40 civarı başaklanma var. şu an itibariyle buğdaylarda tüm işleri bitirdik (kök boğaz , pas, külleme ve yabancı ot ) sıra geldi biçim işine yaklaşık olarak dekarda 120 TL masraf yapmış durumdayız (ilaç, gübre, tohum ve biçme de hesapta var). siz sulama yapıyorsunuz dekar masrafı ne kadar dır bilmiyorum ama aşağı yukarı yaptığımız masraflar birbirine yakındır sizin farklı olarak sulamanız var. Umarım yaptığınız emeğin ve harcadığınız paranın karşılığını alırsınız. kısmetse bu konu altında bizim buğday resimlerini de koyacağım.

omerfarukkoc link=topic=74794.msg883053#msg883053 date=1398198341' Alıntı:
Saolasın Mustafa, Aynen Öyle Oluyo :D Ben O Duruma Yaz Aylarında Geliyorum Daha Çok, 2 Sene Öncesine Kadar Hem Baharda Hem Yazda Öyleydi, Günün Tabancalara Hatır Sormakla Geçiyordu :D

Bende yaz aylarında.... bu sene kurak oldugundan suya erken başladık 2 kişi var çalısan ama yetişmiyor :(
Bende vizeler bitince hemen kactım köye bim-*s bim-*s bim-*s

rolly link=topic=74794.msg883056#msg883056 date=1398199183' Alıntı:
Öncelikle kolay gelsin. Resimlerin çektim tarihi gözükmüyor ama dün yüklemişsin eğer resimler 1-2 gün önce çekildiyse sizin yaz da kışta bayağı uzun geçer bizim burada buğdayların boyu 80-100 cm boyun da %40 civarı başaklanma var. şu an itibariyle buğdaylarda tüm işleri bitirdik (kök boğaz , pas, külleme ve yabancı ot ) sıra geldi biçim işine yaklaşık olarak dekarda 120 TL masraf yapmış durumdayız (ilaç, gübre, tohum ve biçme de hesapta var). siz sulama yapıyorsunuz dekar masrafı ne kadar dır bilmiyorum ama aşağı yukarı yaptığımız masraflar birbirine yakındır sizin farklı olarak sulamanız var. Umarım yaptığınız emeğin ve harcadığınız paranın karşılığını alırsınız. kısmetse bu konu altında bizim buğday resimlerini de koyacağım.
Teşekkürler Saolasınız... Fotoğrafların Çekim Tarihi Konu Başlığındada Olduğu Gibi 1-8 Nisan Tarihleri Arası...
Bizim Bölge Türkiye ' nin En Az Yağış Alan Bölgesi Malum Buğdaylarımızın Gelişmemesi Normal...
Zaten O Yüzden Sulama Yapıyoruz, Sulama Yapmazsak Verim Alamayız...
Sizin Yaptığınız Uylulamalardan Kök Boğaz, Pas Ve Külleme İlaçlarını Biz Yapmayız, O Tür Hastalıklar Gelmiyor Daha Allah ' a Şükür...
Baharın İlk Olarak Üre Atarız, Sonra Yabancı ot İlacıyla Birlikte Yaprak Gübresi Atarız, Sonra Şeker Gübresi Atarız Ve Suya Başlarız... Suyla Birlikte Yine Gübre, Humik Asit Ve Yaprak Gübresi Atılır Buğdayın Durumuna Göre Değişir Ama Genelde İlk Suda Üre, 3. Veya 4. Suda İse 33 Nitrat Atarız...

İlaç Ve Gübre Masrafı Olarak Sizin Fazladan Attığınız İlaçlar Var Bizim de Suyla Birlikte Attığımız Gübre Ve Humik Asit Masrafı Var... Bunları Kafa Kafaya Çıkarsak Bizim Fazladan Bi Sulama Masrafımız Kalıyor... O Da Su Başına 20-30 TL/Dekar ' a Denkgeliyor... Max 4 Min 2 Su Suluyoruz...

rolly link=topic=74794.msg883195#msg883195 date=1398255711' Alıntı:
bu da biziim buğdaylardan (30 mart 2014)
Sizin Buğdaylar Bizimkilerden İleride... Öyle olması da Normal, Cünkü İklimler Farklı... Bereketli Olsun, Güzel Görünüyorlar :)

ORION link=topic=74794.msg883117#msg883117 date=1398230975' Alıntı:
Bende yaz aylarında.... bu sene kurak oldugundan suya erken başladık 2 kişi var çalısan ama yetişmiyor :(
Bende vizeler bitince hemen kactım köye bim-*s bim-*s bim-*s
En İyisini Yapmışsın :) Ben de Vizeler Bitince Gitmeyi Düşünüyordum Ama Vazgeçtim :)
Bizimde 2 Kişi Var Sıkıştırınca Yetiştiriyorlar, O Yüzden Gitmeyeceğim Bende...

Okul Bitince Ekinlerin Son Suları, Pancarın Ve Fasulyenin İlk Suları, Ayçiçek Fasulye Pancarın Araçapası Ve Yoncanın Biçimi Filan Derken Tam O Sıra İşler Sıkışır Bizimde, Bende O Sıralar Okulu Bitirmiş Oluyorum Zaten...