ARKADSLAR HARIKA BIR ORTA SINIF TRAKTOR ICAT EDELIM

Ynt: ARKADSLAR HARIKA BIR ORTA SINIF TRAKTOR ICAT EDELIM

CANIM KARDESIM CEVABINI OKUDUM ALINMADIM ZATEN ALINACAK OLSAM YORUM YAPIP DA SIZLERDEN CEVAP BEKLEMEZDIM NEYSE BAZI SEYLERDEN SOZ ETMISSIN MESELA BIR MOTORUN KABININE UC KISI ARKAARKAYA OTURACAK DEGIL SEDECE BIRAZ DAHA GENIS KABINLER YAPILABILR DIYE YAZDIM HIZ KONUSUNDA ESKI 168 MF VAR ORJINALINDE 35 KM HIZLA GIDER ADAMLAR SONRADAN HIZ DISLISI TAKTIRIP 45-60-70 GIBI SECENEKLERLE HIZ AYARI YAPABILIYOR BUNLAR MARKA VE MODELLERIN COGUNDA UYGULANIYOR SANZUMANIN ICINE EK DISLIYLE ZZOR BISEY DEGIL DIKKAT EDERSEN BEN BELLI DEVIRDEN SONRA DEDIM MAKSADIM MOTORU AGIR YUKTE KORUMAKTI ELOKTRONIK BIR SISTEMLE BUNU YAPABILIRLER HEPSI BIR MUSURUN BASINDA CAY KAHVE MAKINALARI ZATEN YENI CIKAN İŞ MAKINELERINDE KEPCELERDE VAR ADAM 5 LITRELIK SU DOLAPLARI KOYUP BUNLARI YAPMISLAR BUNU TRAKTORE YERLESTIRIYORLAR SONRADAN PARASI OLANLAR KALKIPTA ORAYA 50 KILOLUK SU BIDONU ISTEMEDIK BICERCILERDE GORMEDIN MI ADAMIN ELINDE UFAK BIR CAY MAKINASI VAR AKUYE TAKIP SU KIZDIRIP CAY YAPARLAR BUNU ORJINAL AKSESUAR YAAPMAK ZOR OLMASA GEREK KABINLERDE YETERI KADAR YER VAR MEREAK ETME ONEMI OLAN DAR ALANDA KISA PASLASMAYI BECEREBILMEKTIR ORNEGIN YUMUSAK ZEMINDE TARLA SURERKEN MOTORDA YANA YATIK GIDIYORSA DREKSIYON HAKIMIYETI KAYBOLUNCA TEKERLEKLERIN YAN YATMASINDAN DOLAYI TEKERLEKLER GREYDERINKI GIBI DUZELSE IYI OLMAZ MI KUCUK BIR POMPAYLA BU SORUN COK RAHAT COZULUR BIDE 6 SILINDIR DEMEMDEKI MAKSAT SUDUR KUCUK TRAKTORLE BUYUK ISLER YAPILMAZ AMA BUYUKLE KUCUK ISLER YAPILIR MESALA 20 DEKAR TARLADA KULLANIRSIN 90 BEYGIR 4 SILINDIRI 150 DEKARDA ACARSIN 6 SILINDIRI ISIN BITER CIKARSIN YOLA COK YAKMAMASI ICIN GEC YINE 4 SILINDIRE CAMURA GIRDIN BATTIN GEC 6 SINDIRE KURTULDUN YUKUN DURUMUNA GORE TEKRAR GEC 4 SILINDIRE VS VS VS YANI KARDES ANLAYACAGIN ELININ ALTINDA BIRDEN FAZLA IMKANI AYNI ANDA BULNDURACAKSIN BENIM DEDIKLERIM ZOR DEGIL SADECE KIMSENIN HESABINA GELMEZ AMA MANTIKLI DUSUNULECEK OLURSA BOYLE BIR TEKNOLOJI MINIMUM MALIYETTE YAPILARAK ESNAFCA DAVRANARAK SURUMDEN KAZANILIR VE BOYLE BIR ARAC BINLERCE SATAR EMIN OL

okkangal link=topic=30257.msg256159#msg256159 date=1267031988' Alıntı:
kardes teknık bılgılerıne baktım bayagı bır okuduk soyledıklerını teknıkte degıl ama pratıkte bıraz bılıyorum ama elımden gelen maddıyat yok senın yazdıklarını motoruma uygulayamam ama fabrıkadan cıkmıs bızım yazdıgımız sartlarda bır motoroda hayır demeden kırar doker yakar yıkar parayı bulur alırdım

LORUOĞLU link=topic=30257.msg256169#msg256169 date=1267032507' Alıntı:
kardes teknık bılgılerıne baktım bayagı bır okuduk soyledıklerını teknıkte degıl ama pratıkte bıraz bılıyorum ama elımden gelen maddıyat yok senın yazdıklarını motoruma uygulayamam ama fabrıkadan cıkmıs bızım yazdıgımız sartlarda bır motoroda hayır demeden kırar doker yakar yıkar parayı bulur alırdım

eğer ortada yapılmış bir motor var ise o makaledeki bağıntıları sağlamak zorunda .... :)

LORUOĞLU güzel traktör modeli hazırlamışsın
bahsettiğin motor sistemi chrysler HEMİ motor
motor güzel bir seçenek olabilir ama american arabaları haricinde görmedim dizel olarak olabilirmi traktör için güzel motor seçenegi olacağını düşünüyorum.

arkadaşlar size bir fikir vereyim ... traktörler sürekli çeki yüküne maruz kalan makineler olduğundan ... içten yanmalı motorun zamanlamaya bağlı vuruntusunu ortadan kaldırmak ve daha stabil ve sürekli bir çekiş sağlamak açısından yeni nesil traktörler muhtemelen hybrid olalı diye düşünüyorum ... bu eksendede düşünmenizi tavsiye ediyorum .....

okkangal link=topic=30257.msg256376#msg256376 date=1267054060' Alıntı:
arkadaşlar size bir fikir vereyim ... traktörler sürekli çeki yüküne maruz kalan makineler olduğundan ... içten yanmalı motorun zamanlamaya bağlı vuruntusunu ortadan kaldırmak ve daha stabil ve sürekli bir çekiş sağlamak açısından yeni nesil traktörler muhtemelen hybrid olalı diye düşünüyorum ... bu eksendede düşünmenizi tavsiye ediyorum .....

bencede çok mantıklı bi yaklaşım ama maliyeti nasıl olur..