Acil yardım

Arkadaşlar 25 martda ekdiğim arpalarda son durum
29fb4b8f8c1623c191a888f26bb26b1e.jpg

Arkadaşlar 25 martda ekdiğim arpalarda son durum
29fb4b8f8c1623c191a888f26bb26b1e.jpg

Köyde koyun sürüsü olan arkadaşım var. Arpayı biraz geç ekdiğim için koyuna bir kere yaydıralım cok faydası olur dedi. Süper arpa olur dedi. Ekin içine koyunu sokmak ne kadr doğrudur. Kimi faydalı olur güzel ekin olur diyor.kimi hiç sokma diyor. İnternetdede araştırdım böyle bi bilgiye rastlamadm. Bilsisi olanlar varmı

Koyun gezdiği için toprağı sıkılaştırır, bitkinin ucunu kopardığı için kardeşlenmeyi artırır, ve gübre bırakır.Koyun salmakta ÇOK ÇOK fayda var ve masrafsız silindir çekmiş, gübrelemiş gibi olursunuz.

Koyun gezdiği için toprağı sıkılaştırır, bitkinin ucunu kopardığı için kardeşlenmeyi artırır, ve gübre bırakır.Koyun salmakta ÇOK ÇOK fayda var ve masrafsız silindir çekmiş, gübrelemiş gibi olursunuz.

Tam aradığm cevap buydu aslında kardeşim. Koyun sahibi gerçekten col etkili oldugnu söyledi zararı olacak bişe olsa yapdırmam dedi. Ve yaydırdım arpa tarlalarını

Slm. Amasya Gümüşhacıköy den katılıyorum. Bu sene arpa işine bende önem verdim. hem hayvanlara yem hemde para kazanmak amaçlı. Arpalara 10 kg üre ile 30 kg sülfat attım. Kök boğazı hastalığı için tocato attım ve ot ilacı ile yaprak gupresi verdim. Şimdi ise pas ve yaprak lekelerine karşı düet süper uygulayacağım. Sormak istediğim düet içine potasyum nitrat ve magnezyum sülfat katmalimiyim? Katarsam ne kadar katman önerilir. Arpalar su anda borudan çıkmak üzere. Bilgi sahibi arkadaşlar aydinlatirsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Köyde koyun sürüsü olan arkadaşım var. Arpayı biraz geç ekdiğim için koyuna bir kere yaydıralım cok faydası olur dedi. Süper arpa olur dedi. Ekin içine koyunu sokmak ne kadr doğrudur. Kimi faydalı olur güzel ekin olur diyor.kimi hiç sokma diyor. İnternetdede araştırdım böyle bi bilgiye rastlamadm. Bilsisi olanlar varmı

Konu bayağı eskimiş fakat tecrübemi paylaşmak isterim. Geçen yıl arpalarımı erken ekmiştim. Havalar da iyi gidince boylandı zorlu kış şartlarını atlatamaz diye korkuyorduk. Çok ineği olan bir abimize dedim sal inekleri otlasınlar boya gitmez bari dedim. 2-3 gün otlattı. Sonra koyun sürüsü sokturdum. Bayağı kısaldı arpalar. Sonra bir kök yaptı şaştık kaldık. Verim de o kadar güzel oldu.

• Beğen
Tepkiler: metemet