8441

Bu ilan sürekli gözüme çarpıyor 165 i değiştiresim geliyordu ancak zetor yorumları gerçek dışı olmaya başlayınca en iyisi benim malım dedim
MF Fantom 3.085 çiftte bununla beraber gidemiyor kaldı ki 3.075 veya 285 ile karşılaştırmış Servet eğer alacak olursanız gidip bi inceleyin derim geçen hafta ankaraya gittiğim de bakacaktım o ilandaki motora kısmet olmadı bakamadım..

Eğer temizse buna vereceğin para 3 pistonlu - tek çeker motor parası..

Bizde masseyde kendimizin 35'lik dayımın 65'lik Zetor'la onların arasında dağlar kadar fark var bizim 84'ün yakıtı 35'likten biraz fazla 65'likten az bilginize..

https://chat.whatsapp.com/DjbW7Qv5nes8Aj12WmtV5G

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
MF Fantom 3.085 çiftte bununla beraber gidemiyor kaldı ki 3.075 veya 285 ile karşılaştırmış Servet eğer alacak olursanız gidip bi inceleyin derim geçen hafta ankaraya gittiğim de bakacaktım o ilandaki motora kısmet olmadı bakamadım..

Eğer temizse buna vereceğin para 3 pistonlu - tek çeker motor parası..

Bizde masseyde kendimizin 35'lik dayımın 65'lik Zetor'la onların arasında dağlar kadar fark var bizim 84'ün yakıtı 35'likten biraz fazla 65'likten az bilginize..

https://chat.whatsapp.com/DjbW7Qv5nes8Aj12WmtV5G

Baki kardeşim dediğim gibi zetor ü kullanmadım bı kaç kez inceleme fırsatı buldum .Bana zetor ü sevdiren UMUT Abi ben öyle donumlerce tarla süren biri değilim yıllık 80 100 dönüm arpa ekiyorum 165 fazlası ile yetiyor ama bı heves etmiştim çocukluk misali diyelim ...
Ama Zetor kendini tanitmali alacak kişi son sahibi olurum dememeli Bı arkadaşıma onerdim polatlidaki zetor ü 38 bin e 80 beygir traktörmu olur bir şeyi vardır kesin parçacısı nerde ? Direk verilen cevap ve soru bu ...Bu soruların cevabı verilebildiginde zetor ilerler aksi halde yerinde sayar ...

Baki kardeşim dediğim gibi zetor ü kullanmadım bı kaç kez inceleme fırsatı buldum .Bana zetor ü sevdiren UMUT Abi ben öyle donumlerce tarla süren biri değilim yıllık 80 100 dönüm arpa ekiyorum 165 fazlası ile yetiyor ama bı heves etmiştim çocukluk misali diyelim ...
Ama Zetor kendini tanitmali alacak kişi son sahibi olurum dememeli Bı arkadaşıma onerdim polatlidaki zetor ü 38 bin e 80 beygir traktörmu olur bir şeyi vardır kesin parçacısı nerde ? Direk verilen cevap ve soru bu ...Bu soruların cevabı verilebildiginde zetor ilerler aksi halde yerinde sayar ...
İlkin inanmak güç geliyor fiyatı uygun olunca milletimiz alışmış herşeye ederinden fazla fazla vermeye o yüzden hep bu sıkıntılar..

Parça konusunda da sıkıntı yaşamıyorum Trakya için edirnede ,iç anadolu bölgesi için merkez parçacı çorumda her türlü parçası var parçalar fiyat olarakta uygun mesela 700 tl gibi bi fiyata debriyaj balatası ve pleytini aldım.. Asıl parça yok bulunmuyor diyen yalan söylemiş olur..Şöyle deyim 1967 model fergusonun parçasını bulup 2008 model Zetor'un ki bulunmaz demek karşıdaki kişiyi aptal yerine koymak olur..

Herkes görüşünü ve kanaatini söylüyor. Yalancılık kelimesi yanlış. Hepimiz insaniz yanılabilir yanlış kanaatlerimiz olabilir ayrı bir konu. Asıl konuya gelirsek şimdi 1 metre fransadada aynı anerikadada aynı ülkemizdede aynı. 80 bg motor fransadada aynı anerikadada aynı ülkemizdede aynı. Sonuçta traktör 80 bg. Diğer motorlardan farklı yanları bakım ve arza açma oranı olur diye düşünüyorum. Yoksa 80bg iken 100bg üretemez. Olsa olsa traktörün yapısından fark olabilir oda okadar etkilemez. Yani uzunluk ve ağırlık vede lastik farklılıkları, dişli grubu ...vb bahsediyorum. Yani kısacası fark olabilir ama o kadar değil. Sonuçta motorun güç üretimi belli ki zaten traktörde en etkende motordur bence.

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Herkes görüşünü ve kanaatini söylüyor. Yalancılık kelimesi yanlış. Hepimiz insaniz yanılabilir yanlış kanaatlerimiz olabilir ayrı bir konu. Asıl konuya gelirsek şimdi 1 metre fransadada aynı anerikadada aynı ülkemizdede aynı. 80 bg motor fransadada aynı anerikadada aynı ülkemizdede aynı. Sonuçta traktör 80 bg. Diğer motorlardan farklı yanları bakım ve arza açma oranı olur diye düşünüyorum. Yoksa 80bg iken 100bg üretemez. Olsa olsa traktörün yapısından fark olabilir oda okadar etkilemez. Yani uzunluk ve ağırlık vede lastik farklılıkları, dişli grubu ...vb bahsediyorum. Yani kısacası fark olabilir ama o kadar değil. Sonuçta motorun güç üretimi belli ki zaten traktörde en etkende motordur bence.
Vay sağolasın konuya açıklık geldi..

Mahmut yakınında varsa bin bi dene kendi gözünle görürsün hatta şöyle deyim aynı pulluk'ları 8441 için diyorum 80 hp olan emsali bi motorla aynı tarlaya gir bak motoru nasıl ezdiğini görünce yalan söylemediğimi anlarsın..
Yalancılık değil abartıyorsunuz diyorum tamam iyi motordur ben kötü demiyorum elbette güzel motordur bizim zetorla alıp veremediğimiz yok. Cevremde 1 tane bile zetor yok sorsam köyden birilerine o ney derler çünkü bizim buralarda bilinmeyen motor markası

Yalancılık değil abartıyorsunuz diyorum tamam iyi motordur ben kötü demiyorum elbette güzel motordur bizim zetorla alıp veremediğimiz yok. Cevremde 1 tane bile zetor yok sorsam köyden birilerine o ney derler çünkü bizim buralarda bilinmeyen motor markası
Bu taraflara yolun düşerse denersin..

Ben alana kadar bizim burda da öyleydi hatta çoğu kişi dalga bile geçmişti adı şanı bilinmedik motor aldı diye şimdi çok beğeniliyor çeki ve yakıt konusunda..

Servis ağı otursun bunun 90'lığı ve 100'lüğü de girer bizim bölgeye..

Çiftçi az yakıp çok çeken motor arıyor Zetor' da bu kıvamı tam tutturmuş..

Bu taraflara yolun düşerse denersin..

Ben alana kadar bizim burda da öyleydi hatta çoğu kişi dalga bile geçmişti adı şanı bilinmedik motor aldı diye şimdi çok beğeniliyor çeki ve yakıt konusunda..

Servis ağı otursun bunun 90'lığı ve 100'lüğü de girer bizim bölgeye..

Çiftçi az yakıp çok çeken motor arıyor Zetor' da bu kıvamı tam tutturmuş..
Birgün yayılırsa zetor deneme fırsatı buluruz umarım şu anlık adana osmaniye bölgesinde bilinmeyen bir motor

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Aga sen aynı ekipmanla 3085 i geçtiğin videoyu at o zaman anlarım seni :)

http://www.tarimdestek.net/uzel-3085d-phantom-4×4-traktor-teknik-ozellikleri.html

Teknik olarak mümkün görünüyor.Katalog değerlerini doğru kabul edersek ? Motor ağırlıkları, ekipman, şoför işin rengini değiştirir. 5430 kovalayacağım diyordu, bakıyoruz.
5430 92,5 hp 393 n.m yedek; %30
3.085 85 hp 340 n.m yedek;%30 3900 kg
8441 85 hp 360 n.m Yedek;%35 3950 kg