240s hattat mı massey mi

Fındık işi yapıyoruz.Bahçeden fındığımı almaya 3 4 sene beni idare edicek bir traktör almak istiyorum.300.400 arası bütçe mf yada hattat 240s düşünüyorum. Kararsız kaldım yani 400 bandına 2014 2015 hattat alabiliyorken mf tarafında 98 2004 modele denk geliyor. Ne tavsiye verebilirsiniz ne yapmalıyım kararsız kaldım.Bir tarafta yılların mf i bir taraftada daha yeni bir motor ve traktör. Önerilerinizi bekliyorum

90 lı yılların 240 ları efsanedir, hem sağlamlık hem de piyasası olarak hiçbir muadiline benzemez. Yani bana kalırsa sorunuzun cevabı Uzel üretim Massey Ferguson 240 diyebilirim.

Yine modelli olsun diyorsanız;
2010 lu yılların Tafe imalatı Massey Ferguson 240 mı, Hattat 240 mı yoksa Bozok 240 mı sorusunda kararsız kaldım..

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06
Fındık işi yapıyoruz.Bahçeden fındığımı almaya 3 4 sene beni idare edicek bir traktör almak istiyorum.300.400 arası bütçe mf yada hattat 240s düşünüyorum. Kararsız kaldım yani 400 bandına 2014 2015 hattat alabiliyorken mf tarafında 98 2004 modele denk geliyor. Ne tavsiye verebilirsiniz ne yapmalıyım kararsız kaldım.Bir tarafta yılların mf i bir taraftada daha yeni bir motor ve traktör. Önerilerinizi bekliyorum
Hattat çok güçlü 240 gibi düşünme bir üst seğment sağlamlık olarak elektrik arızası açabiliyormuş onun dışında bi sıkıntı yaşamazsın, yeni 240 yani hint olanlanlar onlarda çok iyi çok seri ve kuvvetli motorunun simpson olmasından yana bir kaygın olmasın problemsiz bir motoru var bazılarında arka difransiyel dağıtıyormuş, bozok yazanlara hiç bakma. Ben olsam aynı paraya 5-6 yaşında hattat veya hint ferguson 240 almak varken gidip 20 yaşında bir üstünlüğü olmayan 240 almazdık.

Son düzenleme: