1000 Dönüm Sulu Tarla İşliyorum Hangi Traktörü Almalıyım

Traktörleri 0 alacaksanız
John Deere, Massey, case-new holland
Bu markalardan herhangi birine odaklansanız iyi olur.alacağınız 3 traktörü de aynı markadan almalısınız, filonuz tek markadan oluşmalı, böylece servis ihtiyaçlarınızı daha kolay halledersiniz.
Ayrıca Deutz ve landini de piyasaya iddialı şekilde girmeye başladılar

Model seçimlerine gelirsek bir adet 6 silindirli giriş seviyesi, bir adet 4 silindirli üst segment, bir adet 4 silindir az yakıtlı ekonomik bir model olabilir.

Sıfır mı alacaksınız ikinci el mi.beklentileriniz nedir.çiftçilikten traktörden çok anlamıyorsunuz sanırım.1000 dekar yer işleyip 3 traktör alacak biri olarak hangi traktörü alıyım diye soruşunuzdan çıkarım yapıyorum.

Traktörleri 0 alacaksanız
John Deere, Massey, case-new holland
Bu markalardan herhangi birine odaklansanız iyi olur.alacağınız 3 traktörü de aynı markadan almalısınız, filonuz tek markadan oluşmalı, böylece servis ihtiyaçlarınızı daha kolay halledersiniz.
Ayrıca Deutz ve landini de piyasaya iddialı şekilde girmeye başladılar

Model seçimlerine gelirsek bir adet 6 silindirli giriş seviyesi, bir adet 4 silindirli üst segment, bir adet 4 silindir az yakıtlı ekonomik bir model olabilir.

Sıfır mı alacaksınız ikinci el mi.beklentileriniz nedir.çiftçilikten traktörden çok anlamıyorsunuz sanırım.1000 dekar yer işleyip 3 traktör alacak biri olarak hangi traktörü alıyım diye soruşunuzdan çıkarım yapıyorum.
Bence ara iş traktörü yerli ve ucuz parça bulunan traktör olmalı. NH- case yakıt biraz çok olsada konfor ve servis olarak önde. Diğerleri ise az arıza veren fiyat olarak uygun marka ve model olabilir. Tabi yine servisinin olması önemli. Çünkü yeni motorlar commom rail ve arızasını bulmak güç olabilir. Powershift ve kademesiz şanzımanlarda aynı şekilde. Arıza vermesi durumunda antikalardan anlayan ustalar bunları görünce beyni yanıyor.

Foruma hoş geldiniz.
300-400 dekar sulu yere
Fendi 313 önermiştik, beğendiremedik, pahalıymış efendim.
İklim durumu nasıldır?
Hararet yapabilecek traktör almanızı önermeyiz.
Euro 4 ve 5 motorlar arasında harita farkları var.
Kamyon motorlarında Euro 6 motor, Euro 4 motordan fazla yakıt tüketiyor, tecrübe ile sabittir.
Kullanılmamış traktörü çok yorumlayamayız ama eski nesil farklarını söyleyebiliriz.

Toprak işleme ekime hazırlık gibi ağır işler için
6 silindir (6,7 L) 200-230 BG, geniş tekerlekli traktör almalısın.
Tercihen John Deere 6M 200-220 veya 6R 195-215-230

Ekim, ara geçme, ilaç, gübre gibi ekim sonrası işler için
4 silindir (4,5 L) 95-110 BG traktör almalısın.
Tercihen John Deere 6M 95-100-105

Hasat, söküm, taşıma için
4 silindir (4,5 L) 130-150 BG traktör almalısın.
Tercihen John Deere 6M 130-140-145 veya 6R 130-140-145

3 tip traktör lazım. tabi ekipmanları da kullanacağın trakörlerin BG ile uyumlu olmalı.
traktör adeti ise tamamen senin işletmenle alakalı. tarlalar küçük çok parçalı mı büyük az veya tek parçalı mı. çalışan operatör sayısı kaç vs... bunlara göre traktör-ekipman sayısı da değişir.

Patates yapıyorsan john deere kurtarır seni, üçünüde büyükten küçüğe sırala geç. 6R150 , 6R130 ve 6R110 luk, R olsun M yazanlarla uğraşma. Hepsi 4,5, litre motor hepsi 4 silindir.:cool:
Hiç 2020 yılında ülkemize gelmeye başlayan M yazan premium paket jonderelerden kullandınız mı da uğraşma yazmışsınız adama. Bana eksikliklerinden bahseder misiniz? Adamlar göstergenin altına küçücük bilgi ekranına öyle güzel otomasyon uygulamışlarki kullanım kolaylığı ve ergonomi konusunda emsalsiz bir traktör ortaya çıkmış. Her şey yerli yerince ve süper bir operatör ortamı, karmaşık değil çok anlaşılır ve kolay. 6M Türkiye tarımı için bulunmaz traktör. Yani akıllı tarımla isobus lı makinelerle çalışılacaksa tabiki 6R alınsın fakat, tümosana kullandığın ekipmanın sadece ebat olarak büyüğünü kullanacaksan 6M yeterli. John Deere ve Fendt. Exclusive paket masseyde kullandım kesinlikle 6M premium kadar ergonomik değil.
7S.180 Dyna-6 Exclusive ve 6155M Premium’u yanyana koysalar; istediğini al deseler kesinlikle 6155M yi alırım.
Nothing Runs Like a Deere. 💚

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Hiç 2020 yılında ülkemize gelmeye başlayan M yazan premium paket jonderelerden kullandınız mı da uğraşma yazmışsınız adama. Bana eksikliklerinden bahseder misiniz? Adamlar göstergenin altına küçücük bilgi ekranına öyle güzel otomasyon uygulamışlarki kullanım kolaylığı ve ergonomi konusunda emsalsiz bir traktör ortaya çıkmış. Her şey yerli yerince ve süper bir operatör ortamı, karmaşık değil çok anlaşılır ve kolay. 6M Türkiye tarımı için bulunmaz traktör. Yani akıllı tarımla isobus lı makinelerle çalışılacaksa tabiki 6R alınsın fakat, tümosana kullandığın ekipmanın sadece ebat olarak büyüğünü kullanacaksan 6M yeterli. John Deere ve Fendt. Exclusive paket masseyde kullandım kesinlikle 6M premium kadar ergonomik değil.
7S.180 Dyna-6 Exclusive ve 6155M Premium’u yanyana koysalar; istediğini al deseler kesinlikle 6155M yi alırım.
Nothing Runs Like a Deere. 💚
Hiç biri geyikler gibi çalışmazsa çalışmasın, çokta önemli değil hani.
Hem 6195M neden demediniz. Fendt 724 ün güç emsali olurdu.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan