Ziraatin kasko oyunu

17.03.2009
3,920
1,882
ankara

Arkadaşlar hepimiz ziraatten traktör kredisi çekiyoruz bu yıl 5. Kaskoyu yaptık ziraatten her yıl itiraz edip düşürttük bedeli ama bu yıl 4400 tl çıkardılar primi itirazla 1500 e düşürdüler sakın dedikleri fiyatı kabul etmeyin özel sigortacıdan fiyat teklifi götürün istanbula faks çeksinler onlar düşürür

Fatihim merhaba,
Bende son yıllarda bunu farkedip,dışarıdan fiyat teklifi alıp bankaya götürüyorum,
Veya müşteri temsilcime,whatsapp'dan atıyorum, aşağı çekiyorlar.
Yoksa ziraat sigorta kamçılıyor.
Arkadaşlar hepimiz ziraatten traktör kredisi çekiyoruz bu yıl 5. Kaskoyu yaptık ziraatten her yıl itiraz edip düşürttük bedeli ama bu yıl 4400 tl çıkardılar primi itirazla 1500 e düşürdüler sakın dedikleri fiyatı kabul etmeyin özel sigortacıdan fiyat teklifi götürün istanbula faks çeksinler onlar düşürür
BEYLER BİZDE çektik bu krediyi her sene kasko yaptırmak zorunda mıyız

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Fatih o emsal gösterip fiyat indirimi hala devam ediyor mu benim kaskoyu 2016 da aynı senin dediğin gibi yaptırdım parasını yatırdığım halde kaskoyu yapmayı unutmuşlar ertesi sene baktım ki kasko yapılmamış ziraat bankası na gittim yaptırmaya bana cezalı kasko yapmaya kalktılar hatalı kendileri oldukları halde bende ben bir kaç güne gelirim dedim bir daha da yaptımadım ve şuan o sistem devam ediyor mu bilmiyorum şubat da kredi kullanacağım

• Beğen
Tepkiler: 1011011
Resmi tefecilik işte. Kaskoyu borç bitene kadar Banks şart koşuyor dışarı yaptırılır ama işi yokuşa sürmeye kalkarlar. Benim son taksit geçen eylülde bitti özellikle belirttim yenileme olmasın diye ona rağmen 2 gün içinde 830 liraya poliçe düzenlemişler iptal ettirip kendi sigortacıma 460 liraya yaptırdım. Birde hiçbir kasko firması çekici hizmeti vermiyor sebebi traktör iş makinesi grubuna giriyormuş.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Resmi tefecilik işte. Kaskoyu borç bitene kadar Banks şart koşuyor dışarı yaptırılır ama işi yokuşa sürmeye kalkarlar. Benim son taksit geçen eylülde bitti özellikle belirttim yenileme olmasın diye ona rağmen 2 gün içinde 830 liraya poliçe düzenlemişler iptal ettirip kendi sigortacıma 460 liraya yaptırdım. Birde hiçbir kasko firması çekici hizmeti vermiyor sebebi traktör iş makinesi grubuna giriyormuş.
İhtiyaç kredisi cekıp almak daha mantıklı sanırım bu şartlarda ..

Siz ne dusunuyorsunuz bu konuda

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.

İhtiyaç kredisi cekıp almak daha mantıklı sanırım bu şartlarda ..

Siz ne dusunuyorsunuz bu konuda
Ziraat bankasının devlet destekli (sübvansiyonlu) traktör ve ekipman kredisi banka yönünden negatif faizlidir.Aradaki fark bankanın görev zararıdır ve devlet (hepimizin ortak kesesi) tarafından Ziraat'e ödenir.Böyle bir durumda bile , verilen kredi tamamen hibe olmadığından ,banka gerekli güvenceleri ister.Traktör hareket eden bir malzeme olduğundan korunmaya alınması doğaldır.Yapılması gereken anlamsız yüksek kasko bedellerini makul fiyatlara çekmektir.Arkadaşlarda bunun yolunu göstermiş zaten.Çiftçinin geliri aylık olmadığından tüketici kredisi bu iş için uygun olmaz ayrıca faizide en az ikiye katlanır. Ziraat bankasının 4.Ocak'ta faizi katlanmış destekli kredisi şu haliyle bile negatif faizlidir.

• Beğen
Tepkiler: abici ve wallace22
Ziraat bankasının devlet destekli (sübvansiyonlu) traktör ve ekipman kredisi banka yönünden negatif faizlidir.Aradaki fark bankanın görev zararıdır ve devlet (hepimizin ortak kesesi) tarafından Ziraat'e ödenir.Böyle bir durumda bile , verilen kredi tamamen hibe olmadığından ,banka gerekli güvenceleri ister.Traktör hareket eden bir malzeme olduğundan korunmaya alınması doğaldır.Yapılması gereken anlamsız yüksek kasko bedellerini makul fiyatlara çekmektir.Arkadaşlarda bunun yolunu göstermiş zaten.Çiftçinin geliri aylık olmadığından tüketici kredisi bu iş için uygun olmaz ayrıca faizide en az ikiye katlanır. Ziraat bankasının 4.Ocak'ta faizi katlanmış destekli kredisi şu haliyle bile negatif faizlidir.rehın
Rehin alıyor kasko yaptırıyor ihtiyaç kredisi daha karlı sanırım aylık ödeme imkanı olanlar için ama 🤔