Yulaf ekmeye karar verdim.

Kaman ilçesinden yazıyorum.tarlalarimiza yıllardır nohut ekiyoruz ama artık zarar ediyoruz ve ekmekten vazgeçtik.nadas bıraksak olmaz başka geçim kaynağı mız yok.munavebe olarak bisküvilik Yulaf ekmeye karar verdik.albatros cinsi.300 dekar ekecegim Yulaf tarımı hakkında siz değerli arkadaşlarımin kıymetli görüşlerinizi ve tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum . selamlar.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Ekimi kovayla yada mibzerlemi ekeceksin bu çok önemli kovayla saçıp tırmık cekeceksen %10 13 civarı bir kayıp göz önünde bulundurarak ek ben yulafı 30 kilodan aşağı atmam kardeslenmesini zayıf buluyorum o yüzden mibzer istediğim kiloda atmadığı için (ama o sene eletmemistim yulafı taneler güzeldi fakat biraz çöpelliydi gözler akmadı tıkandı mibzerde )
15-18 arası 20.20 yada imkan varsa 15 Dap yeter üste 15 üre yeterli gelir
Her hububat ürününde olduğu gibi yağmuru sever kurak giderse sönük kalır
İmkan varsa yaprak besleme ot mucadelesi yap Kasım son haftası duruma göre ekmeni tavsiye ederim sürümden sonra kazayağı iyi olur tırmık tarlayı toprağına tavına göre bazen halı gibi yapabiyor yulaf için iyi olmuyor kaz ayağı hafif kanal bıraktığı için ekimi yaptıktan sonra tohum gübre tırmık atınca daha iyi kapanıyor tarla dümdüz olur üstünede silindir gerisi yüce Allah'ın takdiri. Görüş ve tecrübelerim bunlar

Kaman ilçesinden yazıyorum.tarlalarimiza yıllardır nohut ekiyoruz ama artık zarar ediyoruz ve ekmekten vazgeçtik.nadas bıraksak olmaz başka geçim kaynağı mız yok.munavebe olarak bisküvilik Yulaf ekmeye karar verdik.albatros cinsi.300 dekar ekecegim Yulaf tarımı hakkında siz değerli arkadaşlarımin kıymetli görüşlerinizi ve tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum . selamlar.
takip

• Beğen
Ekimi kovayla yada mibzerlemi ekeceksin bu çok önemli kovayla saçıp tırmık cekeceksen %10 13 civarı bir kayıp göz önünde bulundurarak ek ben yulafı 30 kilodan aşağı atmam kardeslenmesini zayıf buluyorum o yüzden mibzer istediğim kiloda atmadığı için (ama o sene eletmemistim yulafı taneler güzeldi fakat biraz çöpelliydi gözler akmadı tıkandı mibzerde )
15-18 arası 20.20 yada imkan varsa 15 Dap yeter üste 15 üre yeterli gelir
Her hububat ürününde olduğu gibi yağmuru sever kurak giderse sönük kalır
İmkan varsa yaprak besleme ot mucadelesi yap Kasım son haftası duruma göre ekmeni tavsiye ederim sürümden sonra kazayağı iyi olur tırmık tarlayı toprağına tavına göre bazen halı gibi yapabiyor yulaf için iyi olmuyor kaz ayağı hafif kanal bıraktığı için ekimi yaptıktan sonra tohum gübre tırmık atınca daha iyi kapanıyor tarla dümdüz olur üstünede silindir gerisi yüce Allah'ın takdiri. Görüş ve tecrübelerim bunlar
Öncelikle teşekkür ederim konuyla ilgili tecrübelerini paylaştığın için.benim aldığım tohum elenmiş ve ilaclanmis.20 kg ek dediler.mart ayında ek dediler ama sen Kasım'da ek dedin aslında benimde aklıma yatiyo çünkü toprak tavı çok önemli mibzer tıkama yapmasın diye.acaba soğuk dön alır mı güzün eksek

• Beğen
Yağış alan bir bölgeyse evet olur 5yıl önce Ocak 28 gibi ekip 310kg verim olmustu sonraki seneler bunu yakalayamadım Marttan Sonra bizde kurak gitmeye başladı Nisan yağmurları taa Haziran ayına kaydı gibi birşey artık bu sene Nisan Mayıs damla düşmedi ekinler yandı sarardı o yüzden bende erkene çektim Kasım girecek havalar 22 / 23 derece sağlamda bir yağmur yok bugün 10 gün önce ekin eken birinin tarlasında 1000e yakın güvercin vardı

Abi malesef bizim buralar anızı yada nohutu kaldırmıyor çok kurak gıdıyor rabbim hayırlısını versin

• Beğen
Tepkiler: Cuma Yaşar massey