Tarim makinalarinda fiat artisi

Arkadaslar cogunuzun bildigi gibi internette Ziraatmakinem.com diye bir site var orada baran cb10 marka ot bicme makinasi vardi fiati mart sonu 18.bin ucretsiz nakliye idi bugun baktim 36 bin ve indirim etiketiyle 32.bin olmus tarim aletlerinin cogu boyle guya sezon acildi ya yine keneler ciftciye dikmis gozlerini. Su mubarek gunde Allah belalarini versin den baska bir sey diyemiyorum.Sizler ne dusunuyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Sinan5858
Benim aklim almiyor vallahi 22li matris bagimsiz gobleyi 2017 yilinda 22 milyara o zaman 26-27 ton bugday verip almistim. Suan 105 milyar fiyat veriyorlar suandada 20-22 ton bugday verip alabiliyoruz buhday hesabi yapinca ayni gibi gorunsede 105 milyar cok gibi geliyor bana

Benim aklim almiyor vallahi 22li matris bagimsiz gobleyi 2017 yilinda 22 milyara o zaman 26-27 ton bugday verip almistim. Suan 105 milyar fiyat veriyorlar suandada 20-22 ton bugday verip alabiliyoruz buhday hesabi yapinca ayni gibi gorunsede 105 milyar cok gibi geliyor bana
Gecen yil 130 tl olan üre bugun 730 oldu onuda hesaba kat bugday %100 artti ama üre %700 artti aradaki masraf ne olucak
10 bine 20 ton bugday uretirken
Bugun 30 bine 20 ton bugday ireticen

Arkadaslar cogunuzun bildigi gibi internette Ziraatmakinem.com diye bir site var orada baran cb10 marka ot bicme makinasi vardi fiati mart sonu 18.bin ucretsiz nakliye idi bugun baktim 36 bin ve indirim etiketiyle 32.bin olmus tarim aletlerinin cogu boyle guya sezon acildi ya yine keneler ciftciye dikmis gozlerini. Su mubarek gunde Allah belalarini versin den baska bir sey diyemiyorum.Sizler ne dusunuyorsunuz.
Abi bela okumak yerine zammın kaynağı sorunu çözebilir. Sanayicinin en büyük gideri elektrik ve doğalgaz geçtiğimiz nisandan bu yana ne kadar artış olmuş ham madde de işçilik de bunlara bakmak lazım.

Eve gelen elektrik ve doğalgaz v.b faturalarimiz ne kadar arttı ? Geçtiğimiz yıl nisan ayında ne kadar ödedik şimdi ne kadar ödüyoruz ?
Hiç bunlar için bela okudun mu ?

arkadaşlar,
@hsynkky ziraat makinemden hafta sonu kısmet 600 litrelik süne tipi ilaçlama makinesi aldı,balıkesirde tarım aleti satan yerler aynı makine için 22 bin nakit fiyat verdiler.kargo vs ödemeden 16,500 tl makine 2 günde teslim edildi,balıkesirde düz fiyatına ziraatmakinemden süne tipini aldı.fiyatları kendi memleketinizde satış yapan yerlerle kıyaslayın hangisi uygunsa ordan temin edin,şu durumda alırken kar etmek en güzeli mevcut piyasada tutturabildiğine fiyat verip satış yapan çok.

arkadaşlar,
@hsynkky ziraat makinemden hafta sonu kısmet 600 litrelik süne tipi ilaçlama makinesi aldı,balıkesirde tarım aleti satan yerler aynı makine için 22 bin nakit fiyat verdiler.kargo vs ödemeden 16,500 tl makine 2 günde teslim edildi,balıkesirde düz fiyatına ziraatmakinemden süne tipini aldı.fiyatları kendi memleketinizde satış yapan yerlerle kıyaslayın hangisi uygunsa ordan temin edin,şu durumda alırken kar etmek en güzeli mevcut piyasada tutturabildiğine fiyat verip satış yapan çok.
Aynen katılıyorum, evet üretim yapan esnaf ve sanayici için hammadde, enerji ve nakliye çok artmış durumda.Bizlerin keske geçen yıl alsaydım dediğimiz malzeme de çok fiyatlanmis durumda.Tum uretim yapanlarin durumu ayni degil,kimi yerine koyamam dusuncesiyle cok fiyat isterken kimi elindekini nakte cevireyim diye dusunebiliyor.Her ne kadar anlayış göstersemde -hakikaten bazi fırsatçı tipler- bu durumu suistimal ediyor.Iyi araştırmak lazım...

Devir Artık Stokçuluk Devrine Döndü.Malum Sarı Siteden Takip Edilince Bile Belli Oluyor Sıfır Traktör Alıp Hiç Kullanmadan 1 Sene Saklayıp Satan Bile Altına Yapılan Yatırımdan Fazla Kazanır Duruma Geldi. Ekipman İşinide Aldığımız Ekipman 4 Ay Önce 9 Bindi Şimdi 16500 Aynı Ürün Ama Satanda Yerine Yenisini Koyma Maliyetine Bakarak Fiyat Biçiyor.Büyüklerin Dediği Gibi Bu Günün İşini Yarına Bırakmamak Gerekiyor. Fazla Açılmamak Şartı İle :)