landini kullanicilari digerlerine gore sitede daha az heralde

Ynt: landini kullanicilari digerlerine gore sitede daha az heralde

Mehmetknarca link=topic=68443.msg780854#msg780854 date=1380745988' Alıntı:
her şeye balıklama dalma konuştuğum usta Landini Servisinin Ustasıydı.
BALIKLAMA ATLAMA DERKEN DUZGUN KONUS BENIMLE GEL GIDELIM O USTAYLA BIRDE BEN KONUSAYIM GIT SOR BEN FUARDA SATAN ADAMLA BIREBIR KONUSTUM ADAM HER SEYINI ANLATTI BUNUN ŞANZIMANI COK IYI DEDİ MOTORUDA ERKUNTLARDAKI MASSYLERDEKI PERKINSLE KARISTIRMA DEDİ ON DIFRENSIYEL CARRARO.. ok-*-s

tumosannn link=topic=68443.msg780855#msg780855 date=1380746112' Alıntı:
BALIKLAMA ATLAMA DERKEN DUZGUN KONUS BENIMLE GEL GIDELIM O USTAYLA BIRDE BEN KONUSAYIM GIT SOR BEN FUARDA SATAN ADAMLA BIREBIR KONUSTUM ADAM HER SEYINI ANLATTI BUNUN ŞANZIMANI COK IYI DEDİ MOTORUDA ERKUNTLARDAKI MASSYLERDEKI PERKINSLE KARISTIRMA DEDİ ON DIFRENSIYEL CARRARO.. ok-*-s
Bilen Bilir Fuardaki adam öyle bir anlatır ki motora aşık olursun o adamın işi onu satana kadardır sattığı maldan iş veren ona para verir ne kadar çok satsa Kar ' dır Ama servis ustaları öylemi motorların sorunlarıyla dertleriyle o ilgilenir Yalansa Yalan de. ha forumda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir.

Mehmetknarca link=topic=68443.msg780856#msg780856 date=1380746330' Alıntı:
Bilen Bilir Fuardaki adam öyle bir anlatır ki motora aşık olursun o adamın işi onu satana kadardır sattığı maldan iş veren ona para verir ne kadar çok satsa Kar ' dır Ama servis ustaları öylemi motorların sorunlarıyla dertleriyle o ilgilenir Yalansa Yalan de. ha forumda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir.
gidelim konusalım HEr yerını burdakılerıde sor omru kısa falan değil usta dedıgım gıbı zannetmıstır ayrıca hıc bır landını serviside servıslıgı yaptıgı markayı kotuleycek bır sey demez.O SATICI ADAM BANA TRAKTORU OVUCEK DIYORSUNDA Ben ZATEN TRAKTORU ARASTIRMISIM sordugum sorularada aynı cevabı verıo :) anlş-*s

tumosannn link=topic=68443.msg780858#msg780858 date=1380746483' Alıntı:
gidelim konusalım HEr yerını burdakılerıde sor omru kısa falan değil usta dedıgım gıbı zannetmıstır ayrıca hıc bır landını serviside servıslıgı yaptıgı markayı kotuleycek bır sey demez.O SATICI ADAM BANA TRAKTORU OVUCEK DIYORSUNDA Ben ZATEN TRAKTORU ARASTIRMISIM sordugum sorularada aynı cevabı verıo :) anlş-*s
Adam Markayı kötülemiyor Ama sen doğruları söylemeği kötülemek sanıyorsun bun daha öncede çok kez gördüm Araştırmısım sözü herkes için geçerli değil ben genelde yakınımda fuarlara giderim İstanbul Avrasya Tarım ve Hayvancılık Fuarı dahil olmak üzere ben çok elinde baston şapkalı dedeleri gördüm dede araştırmamış öyle bir anlatıyorlarki... Bu arada Bana bağırma Hakkını sana Kim verdi ?

sariguneyli link=topic=68443.msg780859#msg780859 date=1380746557' Alıntı:
Fazla teforrat bos her zaman sade kullanisli traktor ciftciye is yapar bide sunu soyleyeyim ne usta ne su ne bu traktoru kullanmadan bilemezsin
Haklısın Abi ama bu devirdede Hi-Lo şart :)

Ya arkadaslar lutfen bir birimizi uzmeyelim sonucta bir traktor hakkinda yorum yapiyoruz degermi kalp kirmaya bos verinde iyi mali herkese ogretelim ciftcimizin paralar bos bbeles birilerinin cebine akiyor koc gurubu hem nev hollandi satiyor hem fazla mazot yaktirip mazot satiyor biz bunlari konusalim

Mehmetknarca link=topic=68443.msg780860#msg780860 date=1380746821' Alıntı:
Adam Markayı kötülemiyor Ama sen doğruları söylemeği kötülemek sanıyorsun bun daha öncede çok kez gördüm Araştırmısım sözü herkes için geçerli değil ben genelde yakınımda fuarlara giderim İstanbul Avrasya Tarım ve Hayvancılık Fuarı dahil olmak üzere ben çok elinde baston şapkalı dedeleri gördüm dede araştırmamış öyle bir anlatıyorlarki... Bu arada Bana bağırma Hakkını sana Kim verdi ?
kardesım benımle tartısma sana bagırmıyorum da landınıdekı PERKINS İNGILTERE PERKINSIDIR MF 135 LERDE INGILTERE PERKINSIDIR COK UZUN OMURLU MOTORA SAHIPTIR AMA MF 240 MF 285 MF 265 ıngılız perkınsı değildir yag yakarlar zorlanınca bunun ıcın mf135 ler kadar uzun omurlu deıldırler.Bunları herkes bılmez perkınsın sadece ıngıletede değil bır cok yerde fabrıkası var sen çindekı kalıteyle ıngılteredekı kalıteyi bir tutamassın

tumosannn link=topic=68443.msg780862#msg780862 date=1380747401' Alıntı:
kardesım benımle tartısma sana bagırmıyorum da landınıdekı PERKINS İNGILTERE PERKINSIDIR MF 135 LERDE INGILTERE PERKINSIDIR COK UZUN OMURLU MOTORA SAHIPTIR AMA MF 240 MF 285 MF 265 ıngılız perkınsı değildir yag yakarlar zorlanınca bunun ıcın mf135 ler kadar uzun omurlu deıldırler.Bunları herkes bılmez perkınsın sadece ıngıletede değil bır cok yerde fabrıkası var sen çindekı kalıteyle ıngılteredekı kalıteyi bir tutamassın
abi ben massey lafı yaptımmı ? yav usta ne dediyse onu diyorum . yoksa bende biliyorum çin perkinsinle hint perkinsi arasındaki Farkı En iyi ingiliz perkisni motoru gözümün önünde söktüler en ufak parçasında bile MADE IN U.K. Yazıyordu. büyük harfle yazdığın her cümle bağırmak mağayetindedir.

Mehmetknarca link=topic=68443.msg780868#msg780868 date=1380748537' Alıntı:
abi ben massey lafı yaptımmı ? yav usta ne dediyse onu diyorum . yoksa bende biliyorum çin perkinsinle hint perkinsi arasındaki Farkı En iyi ingiliz perkisni motoru gözümün önünde söktüler en ufak parçasında bile MADE IN U.K. Yazıyordu. büyük harfle yazdığın her cümle bağırmak mağayetindedir.
Konuya gereklı acıklamayı yaptım anlş-*s

ya bari burda tartışmayın adamın konusunu batırmayın arkadaşlar geçenlerde izmir tarım fuarında landini powerfarm 110 u inceleme fırsatım oldu galiba carraro şamzumandı 12+12 3 kademe vitesi 4 ana vites bide levyesi vardı acaba zf ve carraro diye şamzuman opsiyonlarımı var ?

delihan link=topic=68443.msg780878#msg780878 date=1380750560' Alıntı:
ya bari burda tartışmayın adamın konusunu batırmayın arkadaşlar geçenlerde izmir tarım fuarında landini powerfarm 110 u inceleme fırsatım oldu galiba carraro şamzumandı 12+12 3 kademe vitesi 4 ana vites bide levyesi vardı acaba zf ve carraro diye şamzuman opsiyonlarımı var ?
bnm gordugum butun landınılerde 15 ileri 15 geri vardı cararro var mı bılmıyorum ama super traktorler.5ileri var motorda bucuk yok bahce tıplerını dıorum...

tumosannn link=topic=68443.msg780879#msg780879 date=1380750692' Alıntı:
bnm gordugum butun landınılerde 15 ileri 15 geri vardı cararro var mı bılmıyorum ama super traktorler.5ileri var motorda bucuk yok bahce tıplerını dıorum...
vites seçeneğini tam hatırlayamıyorum şimdi ama ben tarla serisini inceledim traktör 110 luk ama 80 lik gibi duruyor 110 luk traktöre göre bayağı heybetsiz bide kabinin içi çok dar rahat hareket alanı yok hostes koltuğu tarzında bişey koymuşlar ama oraya oturmak işkence ilk gözlemlerim bunlar ama motoru hakkında pek bilgim olmadığı için yorumları inceleyip bilgi almak istiyorum ama onu da yapamıyorum kimse tam detaylı bi bilgi sunmamış hep bi tartışma çıkmış kullanıcılarından objektif bi yorum gelse de tam olarak aydınlansak :)

arkadaşlar bizdede landini powerfarm 90 var herşeyiyle on numara diyebilirim.traktör 2011 model şuanda 1400 saati geçti tek bir sıkıntı çıkarmadı (koltuk amartisörünü saymassak) viteslerine gelince 24+12 vites powerfarmların hepsi böyle.5h ise 36+12 vites 5h ların geneli otamatik.şanzumanı ise ne zf ne carraro. şanzumanı olf (orjinal landini fabrikası) yani landiniye özgü bir şanzuman.olf yazısını traktörün hemen her yerinde yazmakta buna landini kullananlar baka bilirler.yani motor hariç hepsi tek elden çıkma.bazıları bu traktörün arkasını fiat oldunu söylüyorlar öyle bişey yok sadece benzer.yani kendisi üretiyor. :D

Arkadas bilgilerin icin tesekkurler dedigin dogru landini kendi sanzumanini kendi uretiyor en ufak parcasini da kendi uretiyor arkasi fiat a benziyo ama alakasi bile yok farkli sistemler kullanilmis bende poverfarm dan once 60 lik tecnofarm vardi saman yapmada kullandigim icin kuyruk mili balatasini yedi fabrikadan parca istetik takim satariz sadece balata vermeyiz dediler bizde tt 65 lerin balatasini cakti uydu calisti yani parca sorunu da yok aslinda

UÖZKAN.77 link=topic=68443.msg781062#msg781062 date=1380813587' Alıntı:
Motor hepsinde perkins olsa gerek... renkleri de bikaç kere değişti bi ara kırmızı sonra mavi..vs.
landınının rengı falan deısmedı abı BEN KENDIMI BILDIM BILELI LANDINI MAVİ dir LAndınının dıger = markası Mc cormıck tır aynı motorlar her parcası aynı...Mc cormıcklerde kırmızıdır. kullandıkları motor HAS INGILIZ PERKINSIDİR.

Arkadaslar landinin en buyuk ozelligi cok devirli traktor kolay kolay bayilmaz pullul diskaro islerindede cok seridir bu serilik yakitta buyuk olcude tasarruf saglar

landini nin kırmızı renkli olanları var ama onlar eski modeller ardadaşın yukarda dediği modeller dışında atlas larda kırmızı renkli şuanda yenilerde kırmızı üretim yok.landini gerçekten kaliteli traktör yakıtı az yukarıda bazı arkadaşlar yakıtının fazla olduğunu yazmışlar bunu neye göre yazdılar bilmiyorum ama bizimki ve bizim köydekilerin hepsi az yakıyor.5\13 koşoyoruz 1 ve 4 takviye ile çok rahat çekiyor.parça konusunu gelince bizim hiç parçaya ihtiyacımız olmadı koltuk amartisörü bozulmuştu garantiden değişti.ama ankara için konuşuyorum parçası oldukça fazla.diğer bölgeleri bilmem. :D