Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

😁😁😁
Aleyküm selam ,
Akgabak ekimlerine başladık.
Hava sanki yazdan kalma sıcak gidiyor.
Bugün buğdaylara ot ilaçlaması yaptık.
Yonca yerlerine tırmık geçtik.
Bir kaç güne ekeriz.
Kum yerler çabuk ısınır.
Ada ovasında pancar, yonca ekilecek zaman.
Mısır için pek güvenemiyoruz.
Soğuk çalarsa mısırlar büzüşüyor.
Ya tutarsa deyip ekeriz.
Tutmazsa üst üste 2. veya 3. ekim yapmak dokunur beyaaa.
Maşallah maşallah
Haklısın hocam gün günü tutmaz
Afrika sıcağını görünce gaza gelmiş olabiliriz
Biz de buğdaya granstar+Ester+amino+mikro+gelişimdüzenleyici atıyoruz
Sulamaya başlayacağız, buğdaylar sapa yürüyecek artık

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
El debriyaji normalde hep yukarıda duruyo benim zaten olması gerekende o olduğu söyleniyo ama hem tohum akışını hemde kuyruk milini kapatmaya üşendiğim için el debriyajını aşağıda bıraktığım oldu tohumu atarken .
Bazı modellere göre farklılık olabilir ama tt serisinde aşağı konumda olmalı yukarı kavrama konumu en kolay şekli yukarı konumda ayak debriyajı sert olur aşagı konuma alınca ayak debriyajı yumuşar mesela traktörü stop et el debriyajını aşagı indir kuyruk mili kolunu teker değilde motordan güç aldığı konuma getir ön pozisyon traktörü çalıştır kuyruk mili dönmez el debriyajını yukarı kaldırınca kavrar ve dönmeye başlar aşagi indirince durur millet israrlı bir şekilde yukarı konumda bırakıyor ekranda yanan uyarı ışıgı sistemin devrede olduğunu gösterir bu konu bilgisine tecrübesine güvendiğiniz birinin tavsiyesi ise siz bilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: HarunAkgn7468
Bazı modellere göre farklılık olabilir ama tt serisinde aşağı konumda olmalı yukarı kavrama konumu en kolay şekli yukarı konumda ayak debriyajı sert olur aşagı konuma alınca ayak debriyajı yumuşar mesela traktörü stop et el debriyajını aşagı indir kuyruk mili kolunu teker değilde motordan güç aldığı konuma getir ön pozisyon traktörü çalıştır kuyruk mili dönmez el debriyajını yukarı kaldırınca kavrar ve dönmeye başlar aşagi indirince durur millet israrlı bir şekilde yukarı konumda bırakıyor ekranda yanan uyarı ışıgı sistemin devrede olduğunu gösterir bu konu bilgisine tecrübesine güvendiğiniz birinin tavsiyesi ise siz bilirsiniz
Hep kavrama konumunda kalması gerekmekte diye biliyorum, The Hocaya sormak lazım

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
İçten dıştan daysonlattım, Cumartesiye kadar kurusun bakalım dayanacak mı 600 litre suyun basıncına

Resimler ve ekler

• E3BC7A60-B4F4-4861-A0EF-DE01E66168B9.jpeg
    E3BC7A60-B4F4-4861-A0EF-DE01E66168B9.jpeg
    124.8 KB · Görüntüleme: 22
PowerŞhutlelı modeller farklı el debriyajı debriyaĵla bi bağlantısı yok
Mesela benim eski TD el debriyajı asagı konumda olurdu hep caliştırmadan önce yukarı alıp kolu takıp tekrar aşagıda çalışırdı ama TD 100 de yine aşagıda ama oda tam tersi yukarı konumda çalışıyor

İndigo i30 faydalı mikrop kullanarak 21 kg fırfırla saçıp kazayağı ile denemeye ektiğim yere baktım kardeşleme hâlâ devam ediyor , mibzerin borularına yay geçirdim bükülüp tıkanmaması için , kazayağının döner tapanı ağır olduğu için çatıyı koparıyordu destek attım , büyük çektirme aldım

Resimler ve ekler

• IMG-20240402-WA0044.jpeg
    IMG-20240402-WA0044.jpeg
    297 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20240402-WA0046.jpeg
    IMG-20240402-WA0046.jpeg
    283.4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20240402-WA0050.jpeg
    IMG-20240402-WA0050.jpeg
    160.4 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20240402-WA0053.jpeg
    IMG-20240402-WA0053.jpeg
    212.1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20240403-WA0007.jpeg
    IMG-20240403-WA0007.jpeg
    121.7 KB · Görüntüleme: 29
Hep kavrama konumunda kalması gerekmekte diye biliyorum, The Hocaya sormak lazım
Bildirim alabilmek için @The_Hoca şeklinde yazmalısınız.

El debriyajı ;
Erkunt 58E traktörde aşağı konumda kavrama yapar.
Kuyruk mili devir seçme kolu boşta iken kavrama yaptığı taraf aşağı olduğu için aşağı konumda tutulur.
Sebebi , kuyruk mili bilyasının dönmemesi içindir.
Kavrama yapmadığı yukarı konumda tutarsak iç bilya döner ve aşınır.
Traktörün kuyruk mili ikaz ışığı yanıyor ama önemsemiyoruz, demiştik.

El debriyajı , devir seçim kolu boşa alınıp , kuyruk mili bilyasını döndürmeyecek konumda bırakılması gerekiyor.
Mekanik kavramalar için genelde durum böyledir.

MF iPTO , bağımsız kuyruk milinde ise el debriyajı ayırma konumunda bırakılır.
Case Servo kuyruk milinde ise devir seçme kolu boşta , el debriyaj kolu ayırma konumunda durur.

Bazı modellere göre farklılık olabilir ama tt serisinde aşağı konumda olmalı yukarı kavrama konumu en kolay şekli yukarı konumda ayak debriyajı sert olur aşağı konuma alınca ayak debriyajı yumuşar mesela traktörü stop et el debriyajını aşağı indir kuyruk mili kolunu teker değilde motordan güç aldığı konuma getir ön pozisyon traktörü çalıştır kuyruk mili dönmez el debriyajını yukarı kaldırınca kavrar ve dönmeye başlar aşağı indirince durur millet ısrarlı bir şekilde yukarı konumda bırakıyor ekranda yanan uyarı ışığı sistemin devrede olduğunu gösterir bu konu bilgisine tecrübesine güvendiğiniz birinin tavsiyesi ise siz bilirsiniz.

Millet , el debriyajını kolun kavrama yaptığı tarafta bırakmayı geçmiş traktör modellerinden böyle görmüştür.
Kuyruk mili bilyasını boşta döndürmemeye uğraşıyor.
Model yılına göre konumlarda değişim var mı , bilmiyoruz, servise sorunuz.

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06
Hocam bende senin dediğin gibi biliyodum dediklerin kafama yatıyodu benimde, ama şunu diyende oldu sarı büyük kolu ortaya kadar getir kendisi nereye atıyosa yani hangi konuma dönüyosa orda durması gerektiği söylendi bu kolda kendini yukarı atiyo. Garip bi durum.