Gubre mazot ve prim destekleri kalkiyor.

IMG_0749.JPG

Kemikleri sızlıyodur....

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için , artık elde olanla idare edeceğiz.tarım ve hayvancılık üzerinden enflasyon hesaplıyorlar bizede %1 vermiyorlar, en çok oyuda çiftçiden alıyorlar enteresan.
Zaman idare zamanı elde olanın kıymetini bilmek lazım
Cks parası benim için çok önemli oda azalırsa iflasa doğru sürüklenirim
Çiftçi olarak oy işini bunlara bitirmem gerek sanırım artık

Zaman idare zamanı elde olanın kıymetini bilmek lazım
Cks parası benim için çok önemli oda azalırsa iflasa doğru sürüklenirim
Çiftçi olarak oy işini bunlara bitirmem gerek sanırım artık

Senin bu iletiyi yazdığını gördüm ya, gözüm açık gitmez artık.

Yıllar sonra dediğimize geliyorsunuz. Ne diyeyim reis, günaydın...

Senin bu iletiyi yazdığını gördüm ya, gözüm açık gitmez artık.

Yıllar sonra dediğimize geliyorsunuz. Ne diyeyim reis, günaydın...
Sende benim bunu yazdığıma inandiysan gözünü geri kapat cks nin bana çokta gereği yok
Benim için elden gelen öğün olmaz oda zamanında bulunmaz
Ben aynı yolumdayın
Ülkücülük bir anlık heves değil sonuna kadar alınan nefes dir
Biraz mutlu oldu isen sevindim
İyi geceler reis
[emoji23][emoji23]

Sende benim bunu yazdığıma inandiysan gözünü geri kapat cks nin bana çokta gereği yok
Benim için elden gelen öğün olmaz oda zamanında bulunmaz
Ben aynı yolumdayın
Ülkücülük bir anlık heves değil sonuna kadar alınan nefes dir
Biraz mutlu oldu isen sevindim
İyi geceler reis
[emoji23][emoji23]
Çks kalkarsa şehirdeki ler tarlayı zatar yalnız

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Çks önemli kalkarsa millet çok kızar o yüzden kalkmaz bu millet cebe giren parayı alırlarsa affetmez para eşittir neredeyse can
Onlar zengin çiftçi.dDaha geçen sene çok bilmişlik taslıyolardı..Şimdi ağlama moduna geçtiler...İnşallah böyle bir şey olmaz..Ama bunlardan herşey beklenir..Mazot olmuş 7 lira,gübre olmuş 140 lira,bir çuval tohum 150 lira.Desteklemeler kalksa ne olur kalkmasa giren girdi zaten çiftçiye..Ama bazı şeyleri geçte olsa anlamaları güzel..Zararın neresinden dönsen kar.Alah bu insanlara boşuna beyin vermemiş...

abı zaten gereksız bıseydı ziraat odasındakı memurları bosuna mesgul edıyoduk zaten para yatıca bankamatıklerde bı ton yuzlerce kuyruk bıde bız yuk oluoduk devlete hem kafa karısıklıgı olmaz hemde devlette rahat eder

Çks kalkarsa şehirdeki ler tarlayı zatar yalnız
günün en manalı sözü :)
abı zaten gereksız bıseydı ziraat odasındakı memurları bosuna mesgul edıyoduk zaten para yatıca bankamatıklerde bı ton yuzlerce kuyruk bıde bız yuk oluoduk devlete hem kafa karısıklıgı olmaz hemde devlette rahat eder
nuro yani ziraat odaları,saf dışımı kalacak diyon.
kimse yıkamaz onları.
çiftçi ölmemiş onlar ölmez :(

Çiftçiye mazotun yarısı devletten" idi.
Hiç bu haliyle mazot desteği alan oldu mu?
Ne oldu şimdi?
Yumurtanın sarısı gitti mazotun yarısı. Böyle mi oldu.
"Biz ne dediysek yaptık; şimdi çıkıp şunu yapacağım bunu yapacağım diyorlar...."

Eğer üretim maliyetlerini düşürereklerse bir kuruş bile destek istemem. Yok, gün geçtikçe eriyen hatta halihazırda tükenmiş durumda olan çiftçiye ekonomik krizden çıkış veya rahatlama düşüncesiyle bı darbe vurulursa üreten ve ekonomiye girdi sağlayan çiftçinin üretimden vazgeçmesi kaçınılmaz olacaktır. Üretemeyen ekonomi daha da çıkmaza girer.Ondan sonrasıda malum... IMF yada buna benzer kurumların yazdığı senaryoları oynamaya başlarız. Ama inşallah yanılırım