Galerinin birinde satılık 1999 model 70-66 4*2 67000 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-1600-saatte-1999-model-70-66-newholland-2wd-503230084/detay

Dün biraz boş vaktim oldu, az piyasaya bakayım derken bu traktör dikkatimi çekti aradım. Eskişeirli arkadaşlar bu traktörü satan kişiyi tanıyor musunuz, neden böyle bir şey yaptı? Galericinin iddiası traktör 1600 saatte fiyatı 67 bin TL, sorduğuma utandım. 1600 saatte bir traktörün el freninde neden boya olur diyerek yüzüne kapattım, nutkum tutulunca : )))

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-1600-saatte-1999-model-70-66-newholland-2wd-503230084/detay

Dün biraz boş vaktim oldu, az piyasaya bakayım derken bu traktör dikkatimi çekti aradım. Eskişeirli arkadaşlar bu traktörü satan kişiyi tanıyor musunuz, neden böyle bir şey yaptı? Galericinin iddiası traktör 1600 saatte fiyatı 67 bin TL, sorduğuma utandım. 1600 saatte bir traktörün el freninde neden boya olur diyerek yüzüne kapattım, nutkum tutulunca : )))

traktör temiz görünüyor ama o para verilmez o paraya tla 80 vardi kilimali :)

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Galeriler motorun temizliğine değil modeline para veriyor. Hiç aç kalmamış bu adamlar ne kabin var ne klima 20 yıllık motor. Alcan 10 sene sonra hurda olcak tabiri caizse. Akıllı insan işi değil bence

Haklısın ama bir modelde seride kendini kanıtlamış ispatlamış modeller var ve güzel rakamlara alıcı buluyor örneğin 70 66 2000 saatte olan motor td75 2000 saatte olan motordan pahalı ve daha uzun ömürlüdür bunu böyle düşünmek lazım yerli çoğu marka plastik motor dayanıksız ve kalitesiz olarak toplum tarafından yorumlanıyor nh grubunun eskileri gerçekten çok daha uzun ömürlü ....Bazı galeriler çok uçuk rakamlar yazıyor bu konuda hemfikiriz ama bir motorun durumuna göre satılacağı rakamda az çok belli

Mala göre alıcı araziye işe göre motor açıkcası bende 9700 saatte 60 56 yı verip 2000 saatte 2005 model orijinal kabin 70 56 son seri aldım sıfır motora nakit olarak gücüm yetmesine rağmen bu modeli tercih ettim Nedenlerine gelince 9-10 bin saat normal bakımla rahatlıkla kullanılabiliyor masrafsız yakıt değerleri uygun ilaç gübre mibzer ve ayak işleri için ideal satmak istediğin zaman rahatlıkla emsallerine nazaran min değer kaybı ile satarsın tek taviz konfor gerisi üstün diyebilirim

Resimler ve ekler

• nh.jpg
    nh.jpg
    192.6 KB · Görüntüleme: 5
Haklısın ama bir modelde seride kendini kanıtlamış ispatlamış modeller var ve güzel rakamlara alıcı buluyor örneğin 70 66 2000 saatte olan motor td75 2000 saatte olan motordan pahalı ve daha uzun ömürlüdür bunu böyle düşünmek lazım yerli çoğu marka plastik motor dayanıksız ve kalitesiz olarak toplum tarafından yorumlanıyor nh grubunun eskileri gerçekten çok daha uzun ömürlü ....Bazı galeriler çok uçuk rakamlar yazıyor bu konuda hemfikiriz ama bir motorun durumuna göre satılacağı rakamda az çok belli

Mala göre alıcı araziye işe göre motor açıkcası bende 9700 saatte 60 56 yı verip 2000 saatte 2005 model orijinal kabin 70 56 son seri aldım sıfır motora nakit olarak gücüm yetmesine rağmen bu modeli tercih ettim Nedenlerine gelince 9-10 bin saat normal bakımla rahatlıkla kullanılabiliyor masrafsız yakıt değerleri uygun ilaç gübre mibzer ve ayak işleri için ideal satmak istediğin zaman rahatlıkla emsallerine nazaran min değer kaybı ile satarsın tek taviz konfor gerisi üstün diyebilirim

Tabikife tutulan seriler var fakat devir ekonomi ve konfor devri 67 bin verecen ne kabin olcak ne klime ne çiftçeker ne yapayım öyle motor 10 bin saat gitse? Emsalleri de iyi bakımla 7-8 bindrn aşağı gitmez ki bu paraya 80-90 lık çiftçeker alsan o motorun yapacağı işin iki katında rekrefe yaptırırsın

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Tabikife tutulan seriler var fakat devir ekonomi ve konfor devri 67 bin verecen ne kabin olcak ne klime ne çiftçeker ne yapayım öyle motor 10 bin saat gitse? Emsalleri de iyi bakımla 7-8 bindrn aşağı gitmez ki bu paraya 80-90 lık çiftçeker alsan o motorun yapacağı işin iki katında rekrefe yaptırırsın

Haklısın zaten bunun edip edeceği taş çatlasa 40/45 galericinin uçurması 67 oldukça fazla emsallerinden de mevcut 7-8 bin sorunsuz gideceğini zannetmiyorum açıkcası eski kalite yok yeni yerlilerde

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade

1999 da 70-66 (4*2)kabinliyi 7 buçuk milyara aldık, kabinsiz alanlar da 7.2 milyar gibi bir para ile almışlarıd. Dolar o zaman 400.000 TL idi. 7.200.000.000 i 400.000 bölersek, 180.000 dolar mı yapar. 180.000 dolar günümüzde yaklaşık 72 bin TL yapar. Bu galerici, bayiyi geçti fabrikadan çok kazanıyor. Üstüne 1600 saat çalışmış bir mal bu(orası da tartışılır).

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş

Şimdi bu soruyu ben hemen özetle cevaplayım. Tam emin olmamakla birlikte bu motor emirdağdan gitme. Bizim davulga isminde bi belediyemiz var alayı gurbetçi. Yurt dışında. Garajlarda neler var neler insanın nefesini kesen traktörler var. 2 yıl önce orjinal bi 188 mf vardı 70 yaşlarında bi dede bakkala ekmek alıp gelmek için kullanıyomuş. Satın dedik satmadı belki 1000 saatte bile değildi. Çünkü koltuğundan tüm etiketlerine kadar solma renk atma yoktu. Bi fendt 106 vardı 0. 50 saat civarında. Diger mf ve fiat grup modellerini saymıyorum bile. Kuru tarımda ufak arazilerinde çalışır yılda 3 4 gün o kadar sonra hep garajda. İşte ekmek almaya kahveye gider gelir. Buda çok buyuk ihtimalle ordan gelme.

Ben hiç sanmıyorum bizim ordan gideceğini çünkü motor boya olmuş evet doğru bizim emirdağlılar hava olsun diye alır isterse 1 dekar tarla olmasın ama alır garajda 20 sene yatar bu motor eğer 67 satılırsa bende 70 56 s yi 40 satarım bu ediyorsa bizimki de eder ama nasıl oluyorda emirdagdan daha adanaya gitmiş

Ben hiç sanmıyorum bizim ordan gideceğini çünkü motor boya olmuş evet doğru bizim emirdağlılar hava olsun diye alır isterse 1 dekar tarla olmasın ama alır garajda 20 sene yatar bu motor eğer 67 satılırsa bende 70 56 s yi 40 satarım bu ediyorsa bizimki de eder ama nasıl oluyorda emirdagdan daha adanaya gitmiş

Adana’daki galerilerde Eskişehir den Polatlı’dan gitme çok 56 ve 66 serisi motor var

Adana galericileri; Trakya Bölgesi, Kars ve Konya buradaki FIAT traktörler olmazsa aç kalır. Kozan, İmamoğlu bölgesi yoğun olarak 70-56 kullanır. Senin 70-56 kaç model bilmiyorum ama benimkine şu an 40 bin veren galerici var.

• Beğen
Tepkiler: Emirdag
Adana galericileri; Trakya Bölgesi, Kars ve Konya buradaki FIAT traktörler olmazsa aç kalır. Kozan, İmamoğlu bölgesi yoğun olarak 70-56 kullanır. Senin 70-56 kaç model bilmiyorum ama benimkine şu an 40 bin veren galerici var.
70 56 s tek ıyi var zora geldimi bayılma yapıyor vites seçeneği fazla yok ama 66 serisi gercekden güzel ama fiyatı pahalı valla 1 litre gecik yakıyor bizimki çift çeker de 1.5 yakıyor yani bir fark yok işi bizimkinden daha fazla görüyor

70 56 s tek ıyi var zora geldimi bayılma yapıyor vites seçeneği fazla yok ama 66 serisi gercekden güzel ama fiyatı pahalı valla 1 litre gecik yakıyor bizimki çift çeker de 1.5 yakıyor yani bir fark yok işi bizimkinden daha fazla görüyor

66 ı da kullandım, öyle çok abartı bir çekiş farkı yok. Vites seceneğinin çok olması da fazla aldatmasın. Sürüngen vitesi zaten kullanmıyorsun. Bir kaç artısı var, şöyle ki; uzun sallı olması avantaj, önü kalkmaz kolay kolay, bazı malzemeleri daha kaliteli(mesela kontak, el freni vb), oturma alanının daha geniş vites geçişlerinin kolay olması.

Çekiş için düşünürsen çok büyük fark yok. Bir de 66 ların vites 3 ü 56 lardan 3 ten daha iyi.. O da ağır devir olarak yol işinde seni eksiye götürüyor. 70-66 ile çıkartamadığımız traktörü 480 le çıkardık bunu bilirim.
Tarla sürerken 56 daha seri, o da 56'nın extrası. Hangisi diye bir soru olursa, hızı saymazsak 70-66 derim.

Benim 56 da goble ligt hidrolik başlıklı forumun son mesajında..

• Beğen
Tepkiler: Emirdag