bicerin döktüğü bugday

Bugun tarlalarda dolanirken farkina vardim bir bicer bu sekilde dökmüş bugdayi nasil bir dokmedir bu bu boyle ben anlamadim elimle az bir karistir bicerin arkalari hep böyle arkadaslar sizce nekadar kaybım var benim
476abd899f5655be694a9b1aec37d5cf.jpg
693eff79727745d94bda962ef706d5f0.jpg
f1ed9808987911f2dbaf16015b5868e2.jpg
86a7912878a8e20cd72a1ee70dc25de0.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bugun tarlalarda dolanirken farkina vardim bir bicer bu sekilde dökmüş bugdayi nasil bir dokmedir bu bu boyle ben anlamadim elimle az bir karistir bicerin arkalari hep böyle arkadaslar sizce nekadar kaybım var benim
476abd899f5655be694a9b1aec37d5cf.jpg
693eff79727745d94bda962ef706d5f0.jpg
f1ed9808987911f2dbaf16015b5868e2.jpg
86a7912878a8e20cd72a1ee70dc25de0.jpg

Tarım İl Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurup, biçerdöver sahibinden zararınızı isteyebilirsiniz; çünkü %2'yi geçmemesi lazım hasat kaybının, sanırım sizinki 3-5 kat daha fazla.
Daha fazla bilgi için . Ziraat Yüksek Mühendisi Hayati Boğa( Hayati Boğa Tohumculuk:05493027929)

Yüzde 20 olabilir , dikkat etmek lazım bu gibi durumlarda , sürekli biçerin arkasından namluları kontrol etmekte fayda var ....

Resimden Anladığım kadarı ile ara ara toplu şekilde kavuz la beraber dane kaybı var nedeni rüzgarlık devri düşük eger rüzgarlık devri olsa idi devamlı dagınık şekilde görünürdü bence rüzgarlık devri o tarlanın nem veya sap yapısına uygun değil

Video var ama yukleyemedim cok hizli gidiyor bicerken bende hic bakmadim çünkü gecen yilda bu adamlara biçtirmistik tarlayi diger kisilerinkilere bakiyorum boyle degil bugün görünce sok oldum makina yetiştirmiyor vermis arkadan devamli sadece belirli kisimlar degil tamami boyle tarlanin yere ufledigimde komple bugday

Video var ama yukleyemedim cok hizli gidiyor bicerken bende hic bakmadim çünkü gecen yilda bu adamlara biçtirmistik tarlayi diger kisilerinkilere bakiyorum boyle degil bugün görünce sok oldum makina yetiştirmiyor vermis arkadan devamli sadece belirli kisimlar degil tamami boyle tarlanin yere ufledigimde komple bugday

Hava sıcakmıydı biçerken

Aksam uzeri bictik 4 gibiydi saat sıcaktı hava

Bu tamamen biçercinin hatası 5.80 güzel makina muhtemelen malama yapmış süratlı de gidince olduğu gibi saçmış bunla geçmiş olsun ama çok ayıp bişi bu birde hepsi böle diyorsun

• Beğen
Tepkiler: MEKANİKMEN
Ayni makineden bizdede var ayrica hizli gitme isi degil malama yapmis bicen adam kontrol etmesi lazim. Bicerin icerisinde zaten gostergesi var anormal bi durum var diye inip elekleri kontrol etmesi gerekirdi malama yapinca 450 kg veren bir bugday eleklere 1500 kg olarak doner buda bu sekilde atilmasina sebep olur gecmis olsun. Bu sekilde calisan adamlarda bizim gibi bi isten ekmek yiyenleri kotuluyo ona uzuluyorum sozum meclisten disari benzetmek gibi olmasin "bir dana bir sigiri boklar" derler ya

• Beğen
Tepkiler: Demirde