Bakan Pakdemirli, Çoban Şevkiyle Bir Araya Geldi | "PUBG'yi bırakın, para hayvancılıkta"

Pakdemirli partisinin Balıkesir kongresinde Çoban Şevki ile buluştu. Bakan Pakdemirli, Şevki'ye 3 yıllık eğitim bursu, dizüstü bilgisayar, 2 koyun ve Akbaş ırkı bir çoban köpeği yavrusu hediye etti.

Bekir Pakdemirli:
"Küçükbaş hayvan konusunda bu kadar bilgili olman beni çok sevindirdi, yüreklendirdi ve umutlandırdı. Çünkü, bizim için tarımın geleceği çok önemli ama sizler de bizim geleceğimizsiniz. Yani sizler, yeni gelen jenerasyon bir şey yapacaksanız, tarımda gelecek var".

Çoban Şevki:
" Ben buradan arkadaşlarıma sesleniyorum. Papçiyi, bilgeyi, kağıdı bırakın. Gelin, hayvancılığa, tüccarlığa başlayın. Onlarda iş var, onlarda para var".

" Tarımı, çobanlığı bırakmak yok. Baba mesleği, dede mesleği. Toprağı bıraktığım zaman yaşayamam".

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Bu yapılan yanlış demiyorum ama, birkaç senede bir Şevki gibi bir genç ünlü oluyor, çağırıyorlar falan, birsürü hediyeler, sonra birkaç tv programına çıkar.
Peki Şevki gibi binlerce çocuk ne olacak, onların da mı ünlü olmaları lazım? Peki gündem değiştiği zaman Şevki bir daha gitse bakanın yanına, bakan onu tanıyacak mı?
Doğru yere ulaşması güzel, ama göstermelik yapıldığı düşüncesindeyim. Kötülüyor değilim ama insanların duygularının kullanılmasına müsait bir durum.

Bu yapılan yanlış demiyorum ama, birkaç senede bir Şevki gibi bir genç ünlü oluyor, çağırıyorlar falan, birsürü hediyeler, sonra birkaç tv programına çıkar.
Peki Şevki gibi binlerce çocuk ne olacak, onların da mı ünlü olmaları lazım? Peki gündem değiştiği zaman Şevki bir daha gitse bakanın yanına, bakan onu tanıyacak mı?
Doğru yere ulaşması güzel, ama göstermelik yapıldığı düşüncesindeyim. Kötülüyor değilim ama insanların duygularının kullanılmasına müsait bir durum.
siyasilerin genelinde bu var .oy zamanı köylere inerler aç kurt gibi .diğer zamanlarda yüzlerine bakmazlar.,şu olsaydı alkışlardım,
valiyi ve kendi tebasını yanına alıp Şevkinin evine köyüne gitseydi şartlarını iyileştirebilmek için neler yapılabileceğini konuşsaydı oradaki sorunları yerinde inceleseydi belki samimi gelebilirdi,bunuda basın ordusuyla değil belki kendi sosyal medyasında yanındaki birilerinin vs çekeceği bir fotoğrafla paylaşsaydı gerçekten samimi gelebilirdi,ama sammiyetsiz ve reklam kokuyor herzamanki gibi,

Yazanları, yönetenleri ve oyuncuları kutlarım. Ben o yaştayken, değil bakandan hediye almak; kamyondaki ürünüm kotayı geçti diye, bir memur tarafından kovalanmıştım ofisin bahçesinde...
Şevki'de de, birazcık çiftlikbank tosuncuğu havası yok değil.