ACİL!! New Holland T5040 Şatıl Sorunu.

Ustalar 2012 model New Holland T5040 almaya karar verdik traktörün şatılında arıza var ileri geri hiç bir şekilde yürümüyor traktörün sahibi 3.500 lira masraf olduğunu söyledi kendimiz alıp yaptırmaya çekiniyoruz buradaki usta 10.000 lira tutar masrafı dedi bu serideki traktörlerde başına bu arıza gelen varmı yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Arza kapali kutu tabi .kod vermesi onemli eger kod vermiyorsa arza büyüktür tahminim cunku dişli vb arzada kod vermez bi arkadas daha yazmis 5040 la ilgili, aynı sorun var oondada 5060 da basima geldi servis o kadar uğraştı yapamadı megerse deponun arkasında kalan bir soketmis depoyu sokunce gördüm

Bizde de TLA serisi vardı arızaları çok masraflı oluyor dikkat etmek lazım. Açılmadan kimse öngörüde bulunamaz. Benim ilk arızamda bilya dağılması sonucu dişli kırdı 10.000 tl ye maloldu. İkicisi arızada ise buçuk düğmesine basınca takır tukur ses geldi anında durdum hareket ettirmeden açtırdık serviste o da 7000 tl yedi. Dikkatli olmak lazım

Hocam
şatıllı ve power şift li raktorler de dikkatli olmak lazim genelde 4000-6000 saat araliginda ariza verebiliyor .hata kodlarindan yola cikmak lazim bazen cok basit hareketler ile is cozuluyor bazen de illaki traktor ikiye bolunmesi gerekiyor.ama bence değer T5040 gibi bir traktor için 3500 lira ise şayet değer.traktoru iyice inceleyin ilk sahibi ise bence alınabilir saatini inceleyin araştırma yapın derim T5040 piyasada nadir bulunan bir traktor ama kesinlikle çok kıymetli bir traktor derim.