1996 54c manual kuru direksiyon ama liftomatik kaldırma sistemi nasıldır bilen varmı

Arkadaşlar pulluk kaldırma sistemi Liftomatik fakat direksiyonu normal kuru direksiyon hidrolik direksiyon değil 1996 fiat 54c traktör var alma aşamasındayım sizce bu traktör nasıldır almalımıyım bilgisi olan kullanan arkadaşlardan yardım lütfen...

Arkadaşlar pulluk kaldırma sistemi Liftomatik fakat direksiyonu normal kuru direksiyon hidrolik direksiyon değil 1996 fiat 54c traktör var alma aşamasındayım sizce bu traktör nasıldır almalımıyım bilgisi olan kullanan arkadaşlardan yardım lütfen...
Mekanik kısmıyla oynanmamış bir makina ise çok sağlam traktordur 2001 54 c sahibiyim ama hidrolik alin

Direksiyonuna sonradan o uzun olan her traktöre taktiklarindan takmışlar. Aslında ilgimi çekti. Fiyat olarak 21000 tl ye bitecek gibi lastikler zayıf kaporta soluk kusurları bunlar traktörün. Motor TFF yazıyor. Pompa Locas yazıyor. Sizce bu paraya alınırmı nasıldır sağlamlık derken biraz acıklarmısınız siz kullanan deneyimli tecrübeli olarak. Teşekkürler.

54 c piyasası olan iyi para yapan sağlam sorun çıkarmayan motordur kapasitesi nin üzerindeki işleri yapmak için kendisini zorlar orası burası elinizde kalmaz sizin baktığınız Fiat 54 c bizimkiler newholland 54 c benimkinde de Lucas pompa var aralarında pek fark yok sizin baktığınızda sonradan takma hidrolik direksiyon var herhalde ben 16 yıldır 54 kullanıyorum zeytin bahçesinde hiçbir problem yaşamadım iki ay önce yeni traktor aldım ama daha kiyip satmadim yani düzgün bir ustaya gosterip almanızı tavsiye ederim fiyat konusunda 4 lastik 2 bin fiyatı ona göre değerlendirin traktoru motoru temiz ise 21 bin iyidir bence

54 c piyasası olan iyi para yapan sağlam sorun çıkarmayan motordur kapasitesi nin üzerindeki işleri yapmak için kendisini zorlar orası burası elinizde kalmaz sizin baktığınız Fiat 54 c bizimkiler newholland 54 c benimkinde de Lucas pompa var aralarında pek fark yok sizin baktığınızda sonradan takma hidrolik direksiyon var herhalde ben 16 yıldır 54 kullanıyorum zeytin bahçesinde hiçbir problem yaşamadım iki ay önce yeni traktor aldım ama daha kiyip satmadim yani düzgün bir ustaya gosterip almanızı tavsiye ederim fiyat konusunda 4 lastik 2 bin fiyatı ona göre değerlendirin traktoru motoru temiz ise 21 bin iyidir bence
Teşekkür ederim ilkerdmr çok yardımcı oldun.[emoji106]

ef28be8737a4b00fa923a021bc705a26.jpg

Bizde 1997 model hidrolik direksiyonlu ,lift otomatik hidroliklisi vardı,24,5 a sattik.
Serviste bakımlarını muhakkak yaptırın,3000 saat civarı gücü yerindedir.
Servis diferansiyel kilidi çalışıyormu baksın,zor şartlarda lazım olur kullanırsınız.
Radyatör de yağmur suyu kullanın,antifirizi olsun.Bir kaç yıl heryil antifirizi değiştirin,yağmur suyu kullanın.
Kazayagi kullanırken arkada orta kolu en üste takın,pullukla ortaya takın.Gubre serpme,kepcede en alt deliğe takın.
Yolda ekipmanla giderken arkadaki yayi ve hidroliği korumak için koruyucuyu indirin.Tarlada toprak işlerken
Sizden taraftaki çeki hidrolik kaldirma kabzası,diğerinden hep yukarıda olsun. ,tekerlek tarafindaki pozisyon hidrolik kaldırma kolu ,çeki kolundan biraz aşağıda olsun.
Yakıt tasarrufu için,1500 devir gaz civarı kullanırsınız.
Her 100 saatte Gresorluklere gres yağı basın.
Her sene yağını değiştirin.
Plakayı , radyotore direk hava akışıni kesmemek için,ön ağırlığın arkasına ve aşağıya doğru takın.Radyotore soğuk ve direk hava akışıni engellemesin,hatta öne takmasanizda olur,bir mühtet.
Devrilmelerde Allah korusun,ayrıca sizi koruması için ,emniyet çerçevesi yada,rops muhakkak olsun.
Siz zaten bunları biliyorsunuz dur,yinede yazayım dedim.Alirsaniz hayırlı olsun çok kullanışlı bir traktör dür