Zetor/Yeni 45-55-65 Bg

evet daha resmi tanıtım yapılmamış.. fotoğraf yok..

yalnız özellikle küçük-hafif olacak denmiş özellikle bağ-bahçe için galiba..

tahminim major 50 diye çıkacak bi seri vardı.. yaklaşık olarak öyle bişey olacak..

1511-Zetor_new_model_B.jpg

zetor-prototyp-50.jpg

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
daha önceki mevcut serinin en küçüğü major-60 bile meyveye uymazdı.. kalıp olarak..

şimdi bu 45-55-65 uyar..

çünkü "küçük-hafif/bağ-bahçe" demiş özellikle.. lakin görmek en iyisi.. 2018'in ilk çeyreğinde açıklayacaz demişler.. ki açıklarlar..

yanında insan olunca.. 50'lik yaklaşık bukadar olur..

Zetor_Pic_3_50hp_prototype_DSC_3556-001.JPG

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
Özkan abi bence ölçüleri daha da küçük olur. Sıkıştırılmış düşün. Senle bu konuda bir iki kez diyalog kurmuştuk bahçe traktörü için. İnan lazım bir tane 4x4 ama almaya değecek traktör yok. Zetor adam akıllı yapsın kendi motoruyla kendi şanzımanıyla ilk müşterisi benim söz.
Ha resim çıkarsa haber ver merakla bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Ha çok dar ve çok hafif olursa tutmaz bence. Zira ülkemiz şartlarında gitmez. New Holland td4b serisi, same fruetto, same tb, case jxb gibi olmalı. Ne yüksek nede altı yere çok yakın olmamalı.
Ayrıca 65 lik için 2500 kg az olmamalı.(ek ağırlıksız) kesinlikle shuttle olmalı. Lift omatic olmalı.
Artı olarak çift çeker ve difransiyel kilidi düğmeli olursa çok iyi olur. Yoksa bahçe traktör pazarını egale eden new holland tdb (td4b) karşısında ezilir gider.
Bende bizim tiger 65 ten ne farkı var der geçerim. Örneğin same fruetto nun tigerdan tek farkı vites sayısı. Shuettle bile yok. O yüzden 30 ileri 15 geride olsa bir farkı yok benim ve diğer bahçeliler için

Major 50.. 3 silindir planlanmıştı ve 30km idi

Bunların hepsi 4 silindir ve 30/40 km.. hatta 65 lüksde debriyajsız şatıl var..

bakalım ne cıkacak..

Abi kendi 4 silindirli motoru 4000 cc nin üzerindeydi hatırladığım kadarı ile. 65 neysede diğerlerine büyük olur. Acaba başka motor mu geliştirdiler? Şöyle 3.200 cc 4 silindir iveco motor gibi yapsalar şahane olur. Yada her ne kadar kendi motorunu kullanması taraftarıysamda direk iveco motor kullansalarda olur. Hatırlarsan deutz motora karşı çıkmıştım onun sebebi tigerdan memnun olmamamdı belirteyim.

Evet kendi motoru 4.200 cc ve dediğin gibi büyük olur.

Zetor&Deutzn arasında motor konusunda bikaç yıldır bi anlaşma var.

4 silindir 2.900 cc deutz motoru olabilir. Çünkü Major 60-80'de de opsiyon olarak var bu motor.

Yada tahmin olarak diyorum; Zetor-Hindistan için ayrıca bi motor geliştirildiyse o da olabilir. Çünkü onlarda 45-75 bg 3-4 silindir..

Zetorun sitesine koymuşlar yeni modelleri. Ölçü olarak majordan bi farkı yok. Zetorun bahçecilikten anladığı buysa daha çok yol almaları lazım. Hiç beklediğim gibi çıkmadı hayal kırıklığı