ZETOR ile yollarımızı ayırdık..

26.11.2008
1,400
353
43
İstanbul

selamlar arkadaşlar
bildiğiniz üzere sevrek alıp kullandığımız zetor proxima 90 traktörümüzü bugün itibarı ile distribiritör fazlı özaltın aracılığı ile aldığımız fiyatın 5 bin tl altına slovenya ya gönderdik..
zetor yakıtı ve çekişi ile gerçekden kullanılacak güzel bir traktör lakin türkiye şartlarında bizi biraz üzdü ençokda servis olarak ve ikinci el değer kaybı olarak zaten fazlı beyle bu yüzden mahkemeleik olduk.
şuan traktör alma kararı vermedim ama alırsam muhtemelen john deere olur.konu ile alakalı yardımşarınızı beklerim,
pazartesi belli olacak ..selmlar

Hayırlısı olsun İnşallah. Bizim buralarda da var lakin onlarda aynı sıkıntıdan müzdarip. Servis ağlarının Türkiye'de gelişememesi aslında Çiftçiyi ithal maldan soğutuyor. Eğer bayii veya distribütörler traktör ithalatı ile servis ağını da en iyi şekilde geliştirebilir veya transfer edebilirse ancak öyle. Bu durumda orta ve küçük çapta çiftçiler için yüksek masraflar çıkarıyor ancak Müteahhit veya büyük çiftçiler yararlanabiliyor. Uygun fiyattan elinizden çıkarabildiğinize çok sevindim. Ayrıca JD tercihi de bana göre iyi bir tercih olacaktır..

• Beğen
Tepkiler: agusta80
selamlar arkadaşlar
bildiğiniz üzere sevrek alıp kullandığımız zetor proxima 90 traktörümüzü bugün itibarı ile distribiritör fazlı özaltın aracılığı ile aldığımız fiyatın 5 bin tl altına slovenya ya gönderdik..
zetor yakıtı ve çekişi ile gerçekden kullanılacak güzel bir traktör lakin türkiye şartlarında bizi biraz üzdü ençokda servis olarak ve ikinci el değer kaybı olarak zaten fazlı beyle bu yüzden mahkemeleik olduk.
şuan traktör alma kararı vermedim ama alırsam muhtemelen john deere olur.konu ile alakalı yardımşarınızı beklerim,
pazartesi belli olacak ..selmlar

Hayırlısı olsun hocam. Yaşadığınız sıkıntıyı da açıkça yazarsanız, başkalarının da alarak aynı sorunları yaşamasını önlemiş olursunuz. Zira buradaki amaç iyi veya kötü edinilen tecrübeleri paylaşarak potansiyel tüketicilerin ve üreticilerin fayda sağlamasıdır.

• Beğen
Tepkiler: agusta80