Yenilenen Claas Tucano 320 tanıtılıyor

04 Mayıs 2015 Pazartesi - 09:45
Kategori: Haber

Yenilenen ve yeni haliyle ilk kez Konya Tarım Fuarı ' nda çiftçilerin karşısına çıkan Claas Tucano 320, şimdi de Türkiye ' deki önemli biçerdöver merkezlerinde kullanıcılar ile buluşuyor. Enka Pazarlama tarafından gerçekleştirilen ' Tanıtım Günleri ' etkinliğinde ilk kez Yozgat Yerköy ' de kullanıcılar ile buluşturulan Tucano 320, dört bölgede daha çiftçiler ile bir araya gelecek

Enka Pazarlama Tarım Makinaları, yenilenen Claas Tucano 320 modelini Yozgat Yerköy ' de düzenlenen tanıtım gününde çiftçilerle buluşturdu. Ocak ayında Enka Pazarlama ' nın Claas marka tarım makinelerinin Yozgat bayisi olan, Akyüzler Otomotiv tarafından organize edilen etkinlikte bölgedeki biçerdöver kullanıcıları ve çiftçiler yeni Claas Tucano 320 modelini yakında inceleme fırsatı buldu. Ilk olarak Enka Pazarlama ve Claas hakkında bilgiler çiftçilerle paylaşıldı. Sonrasında yeni Tucano 320 modeli hakkında teknik bilgiler verildi. Claas markasının Yozgat ' ta tanınırlığının düşük olduğunu ifade eden Enka Pazarlama Tarım Makinaları Direktörü Ahmet Yenişehirli,yeni bayileri Akyüz Otomotiv ' in üç aylık süre içerisinde yaptığı çalışmalar sonucundan bu durumda olumlu gelişmeler yaşandığını söyledi. Biçerdöver alanında Türkiye ' nin en önemli merkezlerinden biri olan Yozgat Yerköy pazarındaki varlıklarını daha da güçlü hale getirmek amacında olduklarını belirten Yenişehirli, bu amaçla bölgedeki çalışmaların giderek artacağını kaydetti. Claas ' ın daha önceki distribütörünün bu bölge çeşitli çalışmalar yaptığını ancak bunun devamının gelmemesi nedeniyle bölge çiftçilerinde Claas ' a yönelik olarak soru işaretleri olduğunu ifade eden Yenişehirli, bu durumu da değiştirmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi. Yeni Tucano 320 ' nin bölgede yoğun şekilde talep edileceğini düşünen Yenişehirli, etkinlik sırasında satışa yönelik gelişmelerin yaşandığının bilgisini verdi.

Tarım için uygun tanıtım modeli

Düzenlenen tanıtım etkinliğinde Tucano 320 haricinde Claas Arion 540, Arion 410 ve Axos 330 model traktörler de sergilendi. Bu etkinliğin Claas için mini bir fuar havasında geçtiğini dile getiren Yenişehirli, 'Yozgat pazarında hem traktör hem de biçerdöver alanında varlığımızı artırmak istiyoruz. Bu etkinlikte de iki ürün grubundaki modellerimizi buraya getirdik. Bu tür etkinliklerin en önemli tarafı çiftçilerin makineleri yakında inceleyebilmesine imkan sağlaması. Çünkü, çiftçiler makine alırken katalogtan ya da ekrandan bakıp, okumak yerine, makineye dokunup, kullanıp inceleyerek istiyorlar. Bunun içinde bu tür etkinliklerin çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum' dedi.

Ynt: Yenilenen Claas Tucano 320 tanıtılıyor

aslan26 link=topic=83783.msg1001088#msg1001088 date=1431513434' Alıntı:
Geçen hafta Eskişehir bayisindede yeni tucano tanıtımı vardı. Artık biçerdovercilerde traktör firmaları gibi tanıtım günleri düzenlemeye başladı,

ENKA diğer distribütörlere nazaran reklam ve tanıtıma daha çok önem veriyor bu da Claas yayılmasında etkili olacak

Firmalar cebimizden parayı çıkartan kitle olarak çiftçileri daha fazla önemsedikçe bize olumlu yansımaları daha fazla inşallah.
Benzer çalışmaları diğer rakip firmalarda bol bol yapar artık.

alipasalierkan link=topic=83783.msg1001108#msg1001108 date=1431519556' Alıntı:
O günü Cumhur başkanımız gelmişti Gürkan abi. Zaten Tekirdağ ' a girmekte çıkmakta bir dertti....
madem sen yanit verdin sana sorayim Erkan. Inallar gibi bir firma bunyesinde boyle onemli bir etkinlik duzenleyen sahislarin, o gun etrafta ne gibi olaylar planlanmis bundan bihaber olabilme ihtimalleri nedir? Bakanlarin vs gelecekleri gun cok onceden belirleniyor, cumhurbaskani sabah uyanip, bugun de tekirdaga gideyim bari diye apansiz geziler duzenlemez sanirim. Baktin adam gelecek tekirdaga, sen 1 gun once yap, 1 gun sonra yap. En uygun zamanda yap. bari etkinlik amacina ulassin.

dustero link=topic=83783.msg1001099#msg1001099 date=1431515132' Alıntı:
ENKA diğer distribütörlere nazaran reklam ve tanıtıma daha çok önem veriyor bu da Claas yayılmasında etkili olacak
Sarının zaten tanıtıma ihtiyacı yok abi millet sarıyı bakmadan bile alıyor.

aslan26 link=topic=83783.msg1001206#msg1001206 date=1431542754' Alıntı:
Sarının zaten tanıtıma ihtiyacı yok abi millet sarıyı bakmadan bile alıyor.
yeni bir urun ciktiginda tanitim illa gerekli olabilir. Ulkemizde sari hakimiyeti soz konusu oduguna gore, diger renklerin misliye fazla caba harcamasi lazım tanitim icin. Ben claasin yayilmasini isterim ancak altyapi hizmetleri de duzenlenmeli. Bir de claas distiributorlugu insaat firması yerine, gercekten tarima gonul vermis, isin icinden gelen , ozverili sekilde hizmet sunacak birine gecmeli. Ama maalesef (money talks ) :)

Enka şuan zararmı ediyor kar mı ediyor önce ona bakmak lazım. Ben geçenlerde Selahattin abiyle konuştum biçerdöver servisliğine geçebilmek için 500 bin tl lik bir parti mal çekmen gerek dedi. Onuda çekmen için sermaye lazım ya da kısa zamanda tüketebilir konumunun olması lazım dedi. Sadece hatırlı müşterilerinin yağ filtre değişimini yapıyormuş. Onun haricinde daha detaya inebilmek için hem ekip lazım eleman yetiştirmek lazım hemde sermaye lazım dedi. Elinde biçere lazım olcak olan parça bulunmazsa gelmesi iki günü bulur buda müşteriyi mutsuz eder sezon ortasında dedi. Sanırım Claas distirübörünün servislerine biraz kolaylık sağlaması gerek biçerdöver servisliği gerçekten ağır ve zor bir iş ustanın hem vücudu hemde cebi dayanmalı. Enka bunu sağlayabilirmi önümüzdeki yıllarda tarım sektöründe inşaat gibi başarılı olabilirmi bilemiyorum.

CropMasteR link=topic=83783.msg1002153#msg1002153 date=1431928203' Alıntı:
yeni bir urun ciktiginda tanitim illa gerekli olabilir. Ulkemizde sari hakimiyeti soz konusu oduguna gore, diger renklerin misliye fazla caba harcamasi lazım tanitim icin. Ben claasin yayilmasini isterim ancak altyapi hizmetleri de duzenlenmeli. Bir de claas distiributorlugu insaat firması yerine, gercekten tarima gonul vermis, isin icinden gelen , ozverili sekilde hizmet sunacak birine gecmeli. Ama maalesef (money talks ) :)
Enka bu işlere uzak olduğundan pek claasda atılım yapamıyor .Geçen sene bizim buradan biri ikinci el büyük claas balya makinası kiralamıştı enka kira parası olarak neredeyse makinanın değeri kadar para istemiş :) haliyle o adam sıfır makina alcak olsa artık gidip enkadan almaz tahminim :)