Yeni Sezon (2015) Kanolaları

Tarlanın icine girme sakın Yılmaz , zor çıkarsın , kanolaların maşallahı var gerçekten :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi uyarıyı geç yaptın :)

Tarlanın al taraflarında hayvan zararı falan var mı diye bi kontrol edeyim dedim. Traktör izlerinden gidilir diye umdum. (İyi niyetliyim) Bi 10-15 metre gittim. Hava da sıcak. Bildiğin farıdım. Baktım bunalmaya başladım iyice. Eğer zarar yaptıysa o keçiye de koyuna da helal olsun" dedim, döndüm.

Kanolalar çok güzel olmuş. İnsan tarlada kaybolacak:)

Sağ olasın Ali.

Tohum biraz fazla kaçınca boy çok uzun oluyor Yılmaz.Durumlar gayet iyi inşallah sonu da güzel olur.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağ olasın Şuayip Abi.

Bu arada sıklık İle ilgili dediğime kesinlikle katılmıyorum. Ne kadar sık kanola varsa inceledim, incecik çubuk çubuk kalmışlar. Aksine seyrek kanola dal Budak yapıp boya gidiyor.

Pejonun yakıtı kanalo galiba!Maşallah
Sozlesmelimi ektiniz,fiyati ?;yoksa başka amaclimi?

Sağ olun. Sözleşmeli ekildi ama sözleşme sadece alım üzerine. Fiyat, ülke piyasasına bakılarak sezonda belli olacak.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Araziler kireç bakımından zayıf, pH nötr (7.00) kumsal (zayıf) yerler.

Taban gübresi yok. (Fosfor yeterli seviyede)
20 kg CAN (25 kasım)
11 kg üre (şubat başı)
8 kg üre (mart ortası)

Hepsi bu. Özetle dediğin gibi hayvan gübresi varsa, gerisi teferruat.

Araziler kireç bakımından zayıf, pH nötr (7.00) kumsal (zayıf) yerler.

Taban gübresi yok. (Fosfor yeterli seviyede)
20 kg CAN (25 kasım)
11 kg üre (şubat başı)
8 kg üre (mart ortası)

Hepsi bu. Özetle dediğin gibi hayvan gübresi varsa, gerisi teferruat.

Yılmaz abi kanola kumsalda daha iyi oluyor. Ha ha tahmin çok yakın :) nitratta 5 kg fazla söylemişim sadece. Hayvan gübresi bizleri gerçekten büyük maliyetten kurtarır aslında. Keşke ülke olarak yeterli düzeyde organik çiftçilik yapabiliyor olsak.. Hayvana sırf poku için bakarım :)

Sağ olasın Ali. Bu gün çok güzel bir yağmur aldık. 2 gün daha devam edecek diyor. Tam buğdayların başak, kanaloların harnup dolumuna denk geldi.

Kesin konuşmak zor ama bu yağmur buğdaylarda 100, kanolalarda 50 kg verim artışına neden olmuştur.

Öğleden sonra da bizim buraları yağmurlu gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10