Yeni Başak 110 Red Power

Traktor markalarimiza bi bakin lutfen Allah askina avrupanin ve diger arta kalmis teknolojilerini bize satiyorlar bizde alkisliyoruz ustune bizde bazi firmalarimizla 20yil oncesi teknolojiyi fakir asya ve ortadogu ulkelerine satiyoruz ya fendt vario sanzimani kullanali 15 seneyi bulmus biz deutzun mekik vitesli agrofarm claasin shutlle yada digerlerinin biraktigi teknolojiyle mutlu oluyoruz ustune birde bir yerli firmamiz birakin vario sansimana benzer bisey yapsin 20sene onceki teknolijiyi taklit etti diye seviniyoruz lafim basak markasina degil tumosan ,erkunt,hattat ve digerlerine biz hala uzeli fiati masseyi taklit ediyoruz arkadas ne argesi ya ne traktoru biz avrupanin atik teknolojisini kullanmak yerine niye bi teknoloji uretmiyoruz hangi firma gprs uyumlu kendi giden is yapan trakyor uretimis avrupali elinde kahvesi bilgisayar komutuyla yer isliyor sen ben aaa bu traktor rahatmis eskiden yoruluyordum diyorsun ama direksiyonun elinde is yapiyorsun bizim firmalarimiz masum cahil diyorum kimse yanlis anlamasin beni ozur dilerim beygir sevdalasi birbirini arka arkaya ceken yok pullukta bu kadar inc bu kadar numara ceken traktoru aradigimizdan tum bitik yitik teknolojisini bize satiyor ustune ustluk su da var bizim yerli firmalarimiz bize satilan bu eski teknolojiyi taklit dahi edemiyor erkunt mekatronik cikariyor turktraktor halatli elektronik olmayan shuttle cikariyor hattat hars aslan traktor bozok traktor hala uzelin masseyini taklit ediyor bizde video cekiyoruz bu bunu cekti bu bunu yendi nadasta ne kadar az yaktim falan ya kubotada fiatin 90yillarinda kullandigi lift o matic yok 95beygirde ustune intercooer yok deutz agrafarmda fiatin 90li yillarda kullandigi mekik vites ileri geri var hattat,hars ve digerleri uzelin perkins motoru ve massey tipine baglanmislar tumosan hala eski fiatin yolunda onun tarzinda uretimde basak lindner geotrac traktoru kopyalamis biz seviniyoruz traktorlerimizle cebimizden alnimizin teriyle binbir zorlukla kazandigimiz ustune yillarca kredi odeyerek ezilerek alacagimiz avrupa teknoljisinden yoksun traktorleri bize ucuk fiyatlarla satiyorlar hani fabrikarladaki muhendisler hani arge hani yenilik bize kazandiracaklarina bizi yillarca kredileri mahkum ediyorlar bizde aldaniyoruz bu islere

Aranizdan beni fendt vario sanzian yada ust duzey biseyler kullan biri diye dusunen olursa mccormick tmax 110 ve massey ferguson 285s kullaniciyiz cokta ahim sahim bi teknolojimiz yok ben sersenisim traktor makalariina mccormick tmax serisi az gelismis ulkerelere satilam bi model girim argotractor sitesine avrupada bulamazsiniz bu modeli claas avrupada atos satar ulkemizde axos satar bir suru ornek var bizim yerli firmalarda taklit eder bizimde artik ust noktaya erismemiz lazim adamlar yari otomatik sanziani dyna 4gibi yillar kullaniyor bizim yerli firmalarimiz birakin bu sanzimanin taklidini halen power shift vitesten dugmeyle vites bolme isini becermeye calisiyor aglancak halimiz var

artık tasarım çok önemli. başak traktörü tebrik etmek gerekir. halen daha mfnin 200serisini kopyalamaya çabalayan yerli üreticilere duyurulur:"köylüyü, hiç bir şeyden anlamaz zannetmekten vazgeçin!" traktör üretecek fabrikayı kurabilecek gücü olanlar, o fabrikaya 1-2 tane tasarım mühendisi almaktan gocunuyor. ne kadar ekmek, o kadar köfte.

Başak traktörü tebrik etmek gerek diğer ithal markalarla vario şanzımanla kıyaslamak olmaz fakat yerli markalar içerisinde en radikal değişikliği gelişmeyi yapan firma olarak diğerlerinden bir adım önde olduğu kesin. Fotolardan gördüğüm kadarı ile powershuttle ve ileri-geri mekik kolu olarak 2 şanzıman seçeneği var ayrıca powershift elektro-hidrolik kontrol gibi özellikler ile yeni modeller mekanik ve elektronik donanım olarak iki seçenek ile satılacak gibi duruyor. Fuarda detaylı bir inceleme yapmak Başak traktör yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulunmak gerek. Fuarda en çok merak ettiğim ve marka bu olacak galiba :) Süpriz bir hamle yaptılar

Tasarım güzel ama o işin süsü birazda icraat nasıl olacak bakalım eğer bu makyaj tarlada çalışırkende kullanışlı konforlu ve sağlam olursa efsane olur. Ama bu iş sadece tasarım ve süs olarak kalırsa ne yazık ki bir arpa boyu gitmez. Bu tasarım sağlamlıkla ve güçle desteklenmeli.

Arkadaşlar insan taklitçidir. Konuşmayı, yazmayı taklit ederek öğreniyoruz. Önce emeklersin sonra düşüp kalka yürümeye başlarsın sonra da koşarsın. Avrupanın endüstriyel başlangıcında biz ne yapıyorduk. Biz ne zaman başladık. Japonya, çin taklitle başlamadı mi? Şimdilerde nerdeler. Önce bir başlangıç noktası gerek bir yol alımı için. Ki yol alıyorum diye bilesin. Bunlar bir sonraki için tecrübe, fikir, mantık gelişimidir. Sabır lazımdır. Avrupa hem teknik hem de fikir, düşünce ve de bakış açısı önde olabilir. Ama inanın okadar da çok değil. Bizim insanımız hem çabuk öğreniyor hemde hevesli tutkulu. Sizler yerli mali destekleyin ve teşfik edin. Sonuç gelecektir. İş adamlarımızı tücarlıktan, eninde sonunda gerçek ışletmeci, fabrikator, ar-ge yapan teknolojici ihraç edeb yapacağız.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68